Tüm camilerde sela okundu, dua edildi

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 15:16 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

Soma’da maden ocağındaki yangında hayatını kaybedenler için Türkiye’nin tüm camilerinde sela okutuldu, namazın ardından dua edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı,ailelerin acılarını paylaşmak ve cenaze kaldırma işlemlerini gerçekleştirmek üzere bölge müftüleri ile yaklaşık 1500 din görevlisi ilçeye gönderdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Soma’da maden ocağındaki yangında hayatını kaybedenler için Türkiye’nin tüm camilerinde sela okuttu.

Diyanet Basın Merkezi’nden alınan bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz başkanlığındaki heyet de Soma’ya intikal etti.

Avrasya İslam Şurası Sekreteryası’nın organizasyonuyla düzenlenen  “Avrupa Müslümanları Buluşması” için Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de programını iptal ederek Soma’ya  döndü.

Soma’da maden ocağındaki yangında hayatını kaybedenler için Türkiye’nin tüm camilerinde sela okutuldu. Cuma namazından sonra vefat edenler için dua edildi, cuma hutbesi de bu konuya ayrıldı.

Ailelerin acılarını paylaşmak ve cenaze kaldırma işlemlerini gerçekleştirmek üzere bölge müftüleri ile yaklaşık 1500 din görevlisi ilçeye gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al