Türk Ocakları: Devlet, bölgedeki paralel KCK yapılanmasına kesinlikle son vermelidir

Bu haber 30 Mayıs 2014 - 12:54 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

Türk Ocakları: “Anaların ağlamasını, kan dökülmesini-karanlık odaklar dışında- kimse istemiyor… Ama çocukları dağa kaldırılan analar da ağlamasın. PKK’nın şehit ettiği, korku saldığı korucu ailelerin çocuklarının da anaları ağlamasın. “

Mardin’in Dargeçit ilçesinde okuyan çocuklarını almak üzere okul bahçesinde bekleyen korucubaşı Mehmet Uğurtay’ın Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca kalleşçe çocukların gözleri önünde şehit edilmesi üzerine Türk Ocakları Genel Merkezi olayı nefretle kınayan yazılı bir Basın Açıklaması yaptı. Türk Ocakları Genel Merkezi’nin açıklaması şu şekilde:

KORUCUBAŞI MEHMET UĞURTAY’IN ŞEHİT EDİLMESİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
 
Dargeçit Altınoluk köyünde oturan ve Dargeçit ilçesi Misaki Milli ilköğretim okulunda okuyan çocukları almak için okul bahçesinde minibüsün içinde beklerken katledilen  Korucubaşı Mehmet Uğurtay’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Hükümetin bu olayı en kısa sürede aydınlatması ve faillerin bulunması halisane dileğimizdir. Bu vesile ile Türk Ocakları olarak aşağıdaki hususları tekrar vurgulamayı millî bir görev sayıyoruz.
 
Son günlerde, “çözüm süreci”ni baltalamamak adına terör örgütü PKK’nın unsurlarının Güneydoğu’da adeta devlet otoritesini yok sayarcasına yol kesmelerine seyirci kalınması, bir valinin acz ifade eden beyanları, devletin bir ana karayolunu ancak dört günde açabilmesi Türk kamuoyu tarafından ibretle takip edilmiştir.
 
 Diyarbakır’da çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan annelerin feryatları üzerine hükümetin devlet güçlerini değil BDP’yi göreve çağırması da bir başka ibret-amiz tuhaflık olarak kayıtlara geçmiştir. 
 
Çözümü, halkın gönlünü kazanmak üzerinden değil de PKK-BDP-KCK unsurlarını tavizlerle yatıştırma yöntemiyle aramanın çözüm değil çözülme getireceğini daha işin başında ikaz eden Türk Ocakları olarak yöneticilerimize, güneydoğu ve doğuda devlete bağlı, devletiyle problemi olmayan yurttaşlarımızın PKK’nın insafına terkedileceği bir çözümün barış ve huzur değil korku ve zulüm getireceğini tekrar hatırlatıyoruz. 
 
Anaların ağlamasını, kan dökülmesini-karanlık odaklar dışında- kimse istemiyor… Ama  çocukları dağa kaldırılan analar da ağlamasın. PKK’nın şehit ettiği, korku saldığı korucu ailelerin çocuklarının da anaları ağlamasın. 
 
Hükümet bir an evvel Teröristbaşı ve PKK’yı muhatap alan yaklaşımı terk edip yöre insanına doğrudan ulaşan bir yaklaşımı benimsemelidir. 
 
Türk devletinin otoritesinin paylaşılmazlığı ilkesine aykırı taviz siyaseti derhal  terk edilmelidir. 
 
Devlet, bölgedeki paralel KCK yapılanmasına kesinlikle son vermelidir. 
 
Şehit Mehmet Uğurtay’a ve bütün şehitlerimize tekrar Allah’dan rahmet dileriz. 
 
TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al