Ülkü Ocakları’ndan “27 Mayıs” çağrısı

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 19:17 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Şehitlerimizin adlarını ve anılarını yaşatmak, tüm ülkücülerin görevidir. Bunun için en önemli anma etkinliklerinden biri de 27 Mayıs tarihidir” dedi.

HaberRes_35512

 “27 Mayıs Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü” nedeniyle açıklama yapan Kılavuz, “27 Mayıs 2014  tarihinde Ankara Kızılcahamam’da bulunan Ülkücü Şehitler Anıtı, ülküdaşlarımızın bir araya geleceği ve şehitlerimizi yad edeceği bir güne sahne olacaktır.  Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in katılımı ve konuşmalarıyla başlayacak olan programa tüm ülküdaşlarımızı Ülkücü Şehitler Anıtı’na bekliyoruz” çağrısı yaptı.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 27 Mayıs Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü’ne ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkücü hareketin mazisi şan ve şeref dolu sayfalarla örülüdür. Bu tarih sayfalarında hareketimizin şehit ve gazilerinin çok müstesna bir yeri vardır. Türkiye’de kızıl rüzgarların estiği, memleketin sokak ve caddelerinin zapt edildiği bir iklimde; ülkücü hareket milli bir irade ile safını Türk milletinden yana koymuş, tavrını Türk milleti adına göstermiştir. Ülkücü gençler, bu milli tavrı ” faşizm “, ” kafatasçılık ” olarak adlandıran kimselere aldırmadan; vatanın temiz çehresinde, aydınlık bir geleceğin hayalini kurarak mücadele meydanına atılmıştır” dedi.

 

Kılavuz şunları söyledi: “Ülkücü gençlerin ortaya koyduğu bu iradenin azametinden ürken caniler; ülküdaşlarımızı alçakça şehit etmeye başlamıştır. Binlerce ülkücünün şehadet şerbetini içtiği fırtınalı yıllardan geriye aziz şehitlerimizin kahramanlık hatıraları kalmıştır. Onların göstermiş olduğu azim ve fedak‰rlık, cefaya ve çileye taliplik ve en nihayetinde korkusuzca ölüme yürüme iradesi, kelimelerle ifade edilemeyecek bir büyüklük ve vakarın ifadesi olmuştur.

 

Aziz şehitlerimizin hatıraları yolumuzu aydınlatan bir ışık; geride bıraktığı aileleri ise hepimizin kendi öz ailesi kadar kutsal ve saygıdeğerdir. Şehitlerimizin adlarını ve anılarını yaşatmak, tüm ülkücülerin görevidir. Bunun için en önemli anma etkinliklerinden biri de 27 Mayıs tarihidir.

 

 

 SAAT 9:00’DA ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ANITI’NDA BULUŞALIM 

 

27 Mayıs tarihi Ülkücü hareket için büyük bir mana taşımaktadır. Gümrük ve Tekel Eski Bakanımız ve MHP Genel Başkan Yardımcımız Gün Sazak Beyefendi 27 Mayıs 1980’de şehadet şerbetini içmiştir. Bu tarih Ülkücü hareket tarafından ” Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü ” olarak anılmaktadır.

 

27 Mayıs 2014 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da bulunan Ülkücü Şehitler Anıtı, ülküdaşlarımızın bir araya geleceği ve şehitlerimizi yad edeceği bir güne sahne olacaktır. Ülküdaşlarımız saat 09.00 itibariyle alana gelmeye başlayacaktır.  Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in katılımı ve konuşmalarıyla başlayacak olan program; Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan dualarla ardından öğle namazı ile devam edecektir. Tüm ülküdaşlarımızı 27 Mayıs’ta aziz dava şehitlerimizi anmak ve hatıralarını yaşatmak adına, Ülkücü Şehitler Anıtı’na bekliyoruz.

 

Bu vesileyle, başta Gün Sazak Bey olmak üzere, tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyoruz.’

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al