AVRUPA TÜRKLÜĞÜ’NDEN TÜRKMENELİ’NE YARDIM KAMPANYASINA DESTEK

Bu haber 27 Haziran 2014 - 16:34 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Çetin yaptığı açıklamada “Türkmeneli’ne yardım kampanyasına Avrupa Türklüğü de katılacaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkmeneli’nde zulme uğrayan soydaşlarımıza yardım kampanyası başlattı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından koordine edilen yardım kapmaynasına hem yurt içinden hem de yurt dışından katılımlar var.

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Çetin kampanyaya destek verdiklerini belirtti.

Cemal Çetin EtikHaber’e şu açıklamayı yaptı:

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in işareti ile Türkiye’de başlatılan Türkmeneli’ne yardım kampanyasına Avrupa Türklüğü de katılacaktır.

Öncelikle Avrupa Türk Konfederasyonu’na bağlı Avrupa’daki tüm Federasyonlarımız ve derneklerimizde başlatılan kampanyamız Ramazan’ın manevi ikliminde devam edecektir.

Türkmeneli’nde ki soydaşlarımıza yapılan zulüm ve sürgünler Avrupa Türklüğünün de yüreğini sızlatmaktadır. Soydaşlarımıza yardım elini uzatmamız bizim vicdani ve tarihi sorumluluğudur.

Türkmeneli’nde soydaşlarımıza yapılan baskı zulüm ve işkencenin biran evvel sona ermesi en büyük arzumuzdur.

Kerkük her zaman Türk’tü ilelebet Türk kalacak.

etikhaber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al