BAHÇELİ, “ÇATI ADAY” GÖRÜŞMELERİNİ STK’LARLA DEVAM EDİYOR

Bu haber 02 Haziran 2014 - 22:24 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik temas turları kapsamında, bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edecek.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli’nin “çatı aday” arayışları kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla yapacağı görüşmeler hakkında yazılı açıklamada bulundu.

MHP’nin ağustos ayında yapılacak seçimde Türk milletinin birlik ve beraberliğiyle ülkenin bütünlüğünü liyakatle temsil edecek, bütün toplum kesimlerini kucaklayan, mutedil tabiatlı ve yüksek seciyeli bir cumhurbaşkanının seçilmesine atfettiği önemi, ilgili sürecin başından beri sabır ve ciddiyetle ortaya koyduğunu belirten Yalçın, açıklaması şu şekilde:

MHP; Ağustos ayında yapılacak seçimde Türk milletinin birlik ve beraberliğiyle Türkiye’nin bütünlüğünü liyakatle temsil edecek, bütün toplum kesimlerini kucaklayan, mutedil tabiatlı ve yüksek seciyeli bir cumhurbaşkanının seçilmesine atfettiği önemi, ilgili sürecin başından beri sabır ve ciddiyetle ortaya koymaktadır.

Türkiye’nin içeride ve dışarıda iktidar marifetiyle ciddi badirelere sürüklendiği, açılım sürecinin devleti bölünme noktasına getirdiği, kardeş kanı dökmenin taltif edilip terörle mücadelenin suç sayıldığı, yol kesip adam kaçırma ve haraç toplamanın demokratik hak addedilip demokratik eylemlerin bastırıldığı, demokratikleşme paketleriyle yüce Mecliste ihanetin pazarlandığı bir dönemde, milletimizin birliğini ve dirliğini gözeten bir cumhurbaşkanının varlığı elzem olmuştur.

Ayrıca cumhurbaşkanının ilk defa halkın oylarıyla seçilecek olması, millî varlığımızı temsil edecek kimsenin milletin kahir ekseriyetinin oylarını almasını gerekli kılmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı formülü, iktidar partisinin 12 yıldır ürettiği yüksek gerilimin yumuşaması açısından da sağlıklı bir siyasi reçetedir.

Bu maksatla MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli şimdiye kadar sivil kökenli cumhurbaşkanları ve TBMM Başkanının yanı sıra Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanlarıyla çok faydalı ve umut verici görüşmeler yapmıştır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin temas ve görüşmeleri sonucunda cumhurbaşkanı olacak kimsenin vasıfları konusunda hemen hemen herkesin ortak hassasiyete sahip olduğu anlaşılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Genel Başkanımız tarafından diyalog kanallarının açılmasıyla tesis edilen uzlaşma atmosferi,  kamuoyu nezdinde de güçlü bir beklenti oluşturmuş, sinerji yaratmıştır.

Evvelce de duyurulduğu üzere MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, kamuoyunda oluşan pozitif beklenti doğrultusunda yarından itibaren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edecektir.

Sayın Devlet Bahçeli’nin bazı sivil toplum kuruluşlarına yapacağı ziyaretlerin programı şöyledir:

03.06.2014                    Salı           20.00 Parlamenterler Derneği

04.06.2014                    Çarşamba          11.00 Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu

04.06.2014                    Çarşamba          12.30          Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu

05.06.2014                    Perşembe  11.00 Türkiye Ziraat Odaları Birliği

05.06.2014                    Perşembe  12.30          Türkiye Kamu-Sen

05.06.2014                    Perşembe  15.00          Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al