DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

BAHÇELİ’NİN BAŞLATTIĞI TÜRKMENELİ’NE YARDIM KAMPANYASININ DETAYLARI BELLİ OLDU

BAHÇELİ’NİN BAŞLATTIĞI TÜRKMENELİ’NE YARDIM KAMPANYASININ DETAYLARI BELLİ OLDU
26.06.2014
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “MHP Lideri Bahçeli’nin çağrısıyla başlatılan Irak Türkmenlerine Yönelik Yardım Kampanyasına” ilişkin açıklama yaptı.

Büyükataman’ın açıklaması şu şekilde:

Dost ve kardeş ülke Irak; ağır, kanlı ve sancılı bir iç kargaşa ortamından geçmekte, çok tehlikeli sonuçlara neden olacak bunalım şartlarını yaşamaktadır. Bu ülke mezhep temelli bölünmenin ve etnik odaklı parçalanmanın kıyısına gelmiştir.

Irak’ta ortak akıl, ortak payda, ortak irade ve ortak değerler kırılma noktasına kadar bükülmüştür.  Tarihi ve kültürel bağlarımızın yanı sıra, komşuluk hukukuyla da ilişkilerimizi kurumsallaştırdığımız Irak’ın bugünkü acınası hali bölgesel dengeleri alt üst edecek niteliktedir. Irak’ta birlikte yaşama duygusu hasar almış, huzur ve güvenlik vahim derecede zayıflamıştır.

Özellikle Irak Türkmenleri can çekişmekte; açlık, yoksulluk ve vahşi saldırılarla boğuşmaktadır. Musul, Kerkük ve Telafer başta olmak üzere, Türkmeneli silahların gölgesinde, insanlıktan çıkmış vahşilerin hedefindedir. Soydaşlarımızın yüreği kan ağlamakta, mağduriyetleri her geçen gün artış göstermektedir. Büyük Türk milleti soydaşlarının dramına, bir dilim ekmeğe hasret çeken muhtaçlıklarına sessiz kalmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Milliyetçi-Ülkücü kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere aziz Türk milleti Türkmenlerin çığlığına, sızısına, yardım ve destek isteyen nidasına duyarsızlık göstermeyecektir. Kaldı ki, aksi bir durum var oluş gayemizi inkâr anlamına gelecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Türkmeneli’ne ve aziz Türkmen kardeşlerimize çok acil yardım eli uzatılması, “Sen de doyur, sen de giydir” teması adı altında Sayın Genel Başkanımızın himmetleriyle bir yardım kampanyası tertip edileceği ilan edilmiştir.

İçişleri Bakanlığının, siyasi partilerin ayni ve nakdi yardım toplamasını engelleyen genelgeleri nedeniyle Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde ve himayelerinde başlatılan Türkmeneline yardım kampanyası Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının koordinatörlüğünde yürütülecektir.

Sayın Genel Başkanımızın yardım kampanyasını ilan etmesinin ardından parti genel merkezimize bizzat gelen, telefon eden, sosyal medyadan ulaşan on binlerce vatandaşımızın olması Sayın Genel Başkanımızın çağrısının Türk milleti nezdinde karşılık bulduğunun göstergesidir. Bu teveccühü gösteren aziz milletimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Cumartesi günü karşılayacağımız mübarek Ramazan Ayı’nda, milletimizin kardeşlik, dayanışma, acıları ve sorunları paylaşma azmiyle Türkmenleri yalnız ve çaresiz bırakmayacağını görmek bizleri son derece memnun etmiştir.

Bundan sonraki süreçte de aziz milletimizin Türkmen kardeşlerimize sahip çıkacaklarından şüphemiz yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

***

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’de Yardım Kampanyası’nın detayları ile ilgili açıklama yaptı

Ülkü Ocakları’nın açıklaması şu şekilde

Haydi Türkiye, Zulme Sessiz Kalma, Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat! Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımız bulunmaktadır. Diğer etnik gruplar çeşitli mahfillerce himaye edilirken, soydaşlarımız ise yalnızlığa ve çaresizliğe mahkûm edilmiş durumdadır. Son günlerde Irak’ta soydaşlarımızın yaşadığı şehirler, IŞİD terör örgütü tarafından hedef alınmaktadır. Bugüne kadar meydana gelen olaylarda birçok soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır. Birçok soydaşımız evlerini, mallarını terk etmek zorunda kalmış ve güvenli bölgelere çekilmiştir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey, soydaşlarımızın maruz kaldığı bu olumsuz şartları göz önünde bulundurarak “Sen de doyur, sen de giydir” temasıyla Türkmeneli için yardım kampanyası başlatmış bulunmaktadır.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı 25 Haziran 2014 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın il, ilçe ve beldelerde bulunan tüm şubeleri bu yardım kampanyasının toplanmasından ve organizesinden sorumlu olacaktır. Ülkü Ocakları Genel Merkezinde 24 saat boyunca iletişime geçilebilecek bir Yardım Koordinasyon Merkezi kurulmuştur.

İletişim Numaraları: (0312) 285 44 44 Dâhili Numaralar: 109/206/ 218

Cep Telefonu Numaraları:

Abdullah Gökhan Çakır: 0532 386 82 14,

Murat Aydınlı: 0506 437 55 57

Hasan Kumkale: 0537 513 23 61,

Kampanyaya destek olmak isteyenler gıda yardımı olarak:

• Pirinç

• Sıvı Yağ

• Toz Şeker

• Salça

• Bulgur

• Kuru Fasulye

• Nohut

• Makarna

• Mercimek

• Su ve benzeri ürünlerle katkı sunabilirler.

Tekstil Ürünü olarak;

• Battaniye

• Çadır

• Tişört

• Pantolon

• Gömlek

• Pijama ve benzeri ürünlerle katkı sunabilirler.

***GİYSİ YARDIMLARI KADIN, ERKEK VE ÇOCUK AYRI TASNİF EDİLMEK SURETİYLE YAPILMALIDIR.***

Nakdi yardımda bulunmak isteyenler, ekranda belirtilen Ziraat Bankası IBAN hesap numaralarına bağış yapabilirler.

Ziraat Bankası Ankara – Ulus Heykel Şubesi

Türk Lirası: TR 8800 0100 1233 451817305008

Dolar $ TR 6100 0100 1233 451817305009

Euro € TR 3400 0100 1233 451817305010

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.