ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
16,1920
EURO
17,4658
ALTIN
965,28
BIST
2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
27°C
İstanbul
27°C
Açık
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Açık
27°C
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
25°C

BAYRAK ŞEREFTİR,TAVİZ VERİLMEZ !Üsküdar’da Bayrak Yürüyüşü Yapıldı

BAYRAK ŞEREFTİR,TAVİZ VERİLMEZ !Üsküdar’da Bayrak Yürüyüşü Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Lice’de PKK,Musul’da da IŞİD Teröristleri tarafından Türk Bayrağı’nın indirilmesine çok sert tepki gösteren Havran Ülkü Ocakları geçtiğimiz gün Havran Köprübaşı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar Sancak Bayraklar ve Dev Türk Bayrakları ile yürüyerek bir basın açıklaması yaptı.

Yürüyüş boyunca Bayrak ve milli birlik, beraberlik ile ilgili sloganlar atan grup özellikle;”Bayrak şereftir, taviz verilmez! ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” Sloganlarını öne çıkardı.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

Atatürk Anıtı önünde tören düzeni kurulduktan sonra Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin.manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşımız okundu.
ÖZGÜL,”TÜRK BAYRAĞI’NA EL UZATMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR!”

Ülkücü Gençler’in sloganları arasında konuşmasını yapmak üzere mikrofonu alan Havran Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Özgül;” Hiç bir beşeri gücün beş bin yıl önce tarih sahnesine çıkıp,57 devlet ve 16 imparatorluk kurarak 3 kıta’da at koşturup, dünyaya nizam veren Kahraman Türk Milleti’nin bağımsızlığı’nın sembolü olan,rengini aziz şehitlerimizin kanından alan Ayyıldızlı Bayrağımıza el uzatıp indirmesi hainliği haddi olmaz ve olamaz!Türk Bayrağı’nı gönderden indiren kim olursa;olsun en ağır şekilde cezalandırılması gerekir.

BAYRAK KORUMA KANUNU GEÇERLİDİR!

Lice’de yaşanan olayda bazı askeri yetkililerin yaptığı açıklamalarda,” Kışlada görevli personel Türk Bayrağı’nı indirenin çocuk olması nedeniyle hassasiyet gösterildiği yönündeki açıklamaları inandırıcı değildir.Yapılan harekete seyirci kalınması ise asla kabul edilemez!Kurtuluş Savaşı’nın ardından İzmir’de Yunan Bayrağı’nı yere serenlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ” O bayrağı derhal yerden kaldırınız! Çünkü bayrak bir ulusun şeref ve haysiyetidir diyerek Yunan Bayrağı’nı yerden kaldırtmıştır.Bütün Dünya Türk Milleti’ni bu asil davranışı ile hatırlarken, Türk Bayrağı’nın hem de bir askeri bölgede gönderden indirenlerin  hangi soysuz milletin evlatları olduğunu sorgulamak gerekir.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR !

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa; vatandır !”Türk Bayrağı’nı indirenlerin dedeleri de Vatan savunmasında Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda bu şanlı bayrak için seve, seve canlarını vermişlerdir.Mesele Türk – Kürt Meselesi değildir.Küresel Sermaye’nin BOP Projesi uygulamasının bir parçasıdır.Anadolu’da etnik kökeni ne olursa; olsun herkes Türk Bayrağı’nın altında yaşamaktadır.Gönderden indirilen Türk Bayrağı bu topraklarda yaşayan herkesin bayrağıdır.Hiç kimse ve hiç bir beşeri güç şehit atalarımızın kanlarıyla suladıkları  bu toprakların üzerinde nazlı, nazlı dalgalanan bayrağımıza bu hain saldırıyı yapmaya hakkı yoktur.

“Ne mutlu Türk’üm diyen!” Diyerek sözlerini tamamladı.

Üsküdar’da Bayrak Yürüyüşü Yapıldı

Dün Üsküdar Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen Bayrak yürüyüşü Bağlarbaşı Meydanında başlayıp Cumhuriyet caddesinden Üsküdar İskelesine kadar devam etti.
Halkın yoğun ilgisiyle desteklen Bayrak yürüyüşü Üsküdar demokrasi Meydanında Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı Faruk Akçam tarafından okunan basın açıklamasıyla halkın alkışları eşliğinde olaysız bir şekilde son buldu..

Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı Faruk Akçam Tarafından okunan basın bildiri:
Saygıdeğer Üsküdar’lılar, Kahraman Türk Milleti
Değerli dava arkadaşlarım,
Malumunuz olduğu üzere siyasi iktidar bir süredir bölücü terör örgütü PKK ile çözüm süreci altında müzakereler yürütmektedir. Siyasi iktidarın bölücü terör örgütü elebaşısı ile yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmak bir yana teröristleri daha da çok şımarttığı gün gibi ortadadır. Bölgede Türk devletinin varlığı silinirken, bölücülerin faaliyetleri ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. İhanet süreci bu şekilde devam ettiği takdirde Türk Milletini çok daha vahim günlerin beklediği açıktır.
Bölücü örgüt mensupları Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde kendilerini kolluk kuvveti addederek kimlik kontrolleri yapmakta; bazı noktalarda ise karayollarında örgüt paçavralarını sallandırarak yol kesme eylemleri icra etmektedir. Terörist gruplar güvenliği tekrar sağlamak için bölgeye intikal eden güvenlik kuvvetlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açarken, güvenlik kuvvetlerimiz ise biber gazı ve su ile bu saldırılara karşılık vermeye çalışmaktadır.
 Bu olayların akabinde güvenlik kuvvetlerince bir terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ancak şaşırarak izlemekteyiz ki İçişleri Bakanlığı bu olay üzerine bölgeye hemen müfettişler göndermiş ve bu teröristi etkisiz hale getiren iki askerimizin silahlarına el koyulmuştur.
Görmekteyiz ki ihanet sürecinin geldiği son noktada;
 -Meydanlarda  otuz bin insanımızın katili, bölücü örgüt elebaşısının serbest kalması için imza toplamak serbest; bunu protesto etmek ise suç olmuştur.
-Polise ve askere kurşun sıkmak serbest; teröristlere müdahale etmek ise suç olmuştur.
-Teröristler uzun namlulu silahlarla askerimize ateş ederken, askerimiz biber gazı ve tazyikli su ile yetinmelidir.
Güvenlik kuvvetlerince etkisiz hale getirilen teröristin cenazesinde meydana gelen olaylar ise Bardağı taşıran son damla olmuştur. Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı içinde ki yüksek güvenlikli yasak bölgeye giren bir grup terörist gönderde dalgalanan bayrağımızı indirmiştir. Nöbet bölgesindeki askerler ise sadece havaya uyarı atışı yapmakla yetinmiş bu vahim olayı seyretmişlerdir. Türk Devletinin bu ihmalkarlığı ve acziyeti asla kabul edilemez.
 -Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir.
-Bayrak, bağımsızlığımızın simgesi ve Türk Milleti’nin egemenliğinin ispatıdır.
-Bayrak; anadır, babadır, eştir, kardeştir, vatandır,
-Bayrak, Türk Milletinin şerefi ve namusudur.
Bayrağımıza uzanan elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar kendi bir yana Türk Devletinin şerefine ve namusuna gölge düşürmüştür. Türk devletinin şerefine ve namusuna leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!
Buradan Türk Milletinin canına ve varlığına kasteden, Türk Devleti üzerinde hesabı olan herkese açıkça beyan ediyoruz.

-Vatan ve millet bütündür, asla bölünemez.
-Vatanımızın her karış toprağı kutsaldır, şehit kanlarıyla sulanmıştır, asla satılamaz, başkasına verilemez.
-Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız.
-Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız.
-Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız.
-Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini , hesabını en kısa zamanda sormak üzere tek tek not etmektedir.
-Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir.
-Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler bunun bedelini ödemekten asla  kaçınamayacaklardır.

Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.