EKMELEDDİN İHSANOĞLU KESK’İ ZİYARET ETTİ

Bu haber 27 Haziran 2014 - 15:45 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, “Şüphesiz ki Türkiye’de eski vesayetlere son vermek isterken yeni vesayetlerin kurulmasını hiç kimse istemiyor” dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan İhsanoğlu, “Toplantıda Sayın Başkan ve arkadaşları ile Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili Cumhurbaşkanlığından beklenen hususlarla ilgili olarak çok geniş ve çok verimli fikir tahisinde bulunduk. Şüphesiz ki Türkiye’de eski vesayetlere son vermek isterken, yeni vesayetlerin kurulmasını hiç kimse istemiyor.

Anayasal sistemin rejimin hürriyet, adalet ve insan hakları temeli üzerinde özellikle emekçilerin haklarının sağlanması ve onların insanca düzen içerisinde yaşamaları, Türkiye’de asgari ücretin yükselmesi ve emeğin karşılığının verilmesi ve sıkıntıların giderilmesi konusunda Türkiye’den çok daha mesafeler kat etmesi lazım geldiğine inanıyorum. Biz Konfederasyonumuzun, gelecek seçimlerle ilgili tavrını çok hakkaniyetli adil ve vatansever noktalardan hareket ettiğini görüyorum” diye konuştu.

İhsanoğlu, dün siyasi partilerle yaptığı görüşmeleri hatırlatarak, “Bugün sosyal toplum kuruluşları ile başlattığımız görüşmeler hayırlı bir başlangıçtır. Toplumun değişik kesimlerinde önümüzdeki seçimlerle ilgili bir değişim iradesini var olduğunu ve bu değişim iradesi kendisini göstereceğine inanıyorum” dedi.

Başkan Özgen ise, “Bu ülkenin bu yurttaşlarını biz emekçilerini kapsayacak bir şekilde bir Cumhurbaşkanı aday adayının, hangi özelliklere sahip olması gerektiğini kendimizden hareketle ifade ediyoruz. Biz emek örgütü olarak öncelikle emekten ve adaletten yana politikaları önemseyen bunları destekleyen aynı zamanda eşitliği hak arayışını ele alabilen ve geliştiren bireyleri biz emekçiler açısından bir Cumhurbaşkanı aday adayı olması gereken özelliklere sahip olması gerektiğini ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al