M.Bülent Karataş Akademisyenlerle bir araya geldi

Bu haber 21 Haziran 2014 - 19:45 'de eklendi ve 684 kez görüntülendi.

MHP Genel Merkezi’nin istanbul il başkanını değiştirip tüm ilçe başkanlıklarını kapatmasından sonra atadığı Eski MYK Üyesi Mehmet Bülent Karataş İstanbul’a sinerji getirerek istanbul teşkilatını toparlamak için çalışmalara başlamıştı.

MHP Genel Merkezi’nin istanbul il başkanını değiştirip tüm ilçe başkanlıklarını kapatmasından sonra atadığı Eski MYK Üyesi Mehmet Bülent Karataş İstanbul’a sinerji getirerek istanbul teşkilatını toparlamak için çalışmalara başlamıştı.

İstanbul’un her kesimini dinleyen MHP’yi İktidar yürüyüşünü İstanbul’dan yapmak için kolları sıvayan Karataş Akademisyenlerin fikirlerini dinledi..

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul’ un çeşitli Üniversitelerinden gelen birçok akademisyen ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Daruşafaka’ da düzenlenen programda yeniden yapılanan İstanbul teşkilatları ile ilgili İl Başkanı Akademisyenlere bilgi sundu. İstanbul’ un bütün değerlerini bir bütün olarak yeniden teşkilatlara kazandıran İl Başkanı Karataş, yeni yapılanan teşkilatların kucaklayıcı ve birleştirici olduğunu, bu hoşgörü ve samimiyet Milliyetçi Hareket Partisi altında yeniden siyaset ortamının hazırlandığını bildirdi.

Bilimsel olarak çalışmalara hazırlanan İstanbul teşkilatlarının, bu çalışma çerçevesinde akademisyenler ile çalışılması gerektiğini; düşünce, görüş ve önerilerinin etrafında yeni projelerin oluşturulmasını temenni etti. İl Başkanı, sorunların bilimsel ölçülerde değerlendirilmesini ve çözümlerin de bu ölçüde bilimsel biçimde sunulmasının önemini dile getirdi.

Yeni yapılanmanın İstanbul için hayırlara vesile olmasını dileyen akademisyenler, İl Başkanı Karataş’a İstanbul’ olması gerekenleri kısaca özetlediler. İstanbul için ellerinden geleni yapacaklarını ve bu amaç doğrultusunda milletin yararına olan projeler ile İstanbul’ da hizmet vereceklerini belirttiler.

Akademisyenlerin siyasal anlamda tasarladıkları çalışmaların İstanbul için oldukça önemli olduğunu belirten İl Başkanı bu konuda Akademisyenlere bütün desteklerini vereceklerinin sözünü verdi. Daha sağlam, daha güçlü ve daha dinamik bir İstanbul için Eylül ayından itibaren düzenli istişare toplantılarının düzenleneceğini ve bu bağlamda akademisyenler ile sürekli bilgi alışverişinde olacaklarını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments