ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,5610
EURO
10,1207
ALTIN
495,99
BIST
1.358
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
32°C
İstanbul
32°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
34°C
Cumartesi Sıcak
35°C
Halim Kaya Kelime anlamıyla mutluluk manasına gelen “Kut”; Türkler de devleti yönetme görevinin Gök Tanrı tarafından bir aileye verilmesidir. Türkler Kut alan kişi etrafında toplanarak birliği oluşturur, milletin bağımsızlığına giden yolu açtıkları gibi kurulan devletin cihanşümul olmasını da bu sayede sağlarlar. Türkler “Kut” aldığına inanmadığı insan etrafında toplanıp savaşmazlar. Bu...
Değerli okuyucularım hatırlayacaksınız, 9 Temmuz 2021 tarihinde Zülfi Livaneli’nin Halk TV’de eski başbakanlardan Bülent Ecevit’e yönelik ağır tenkidleri üzerine hem devreye giren MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli, Bülent Ecevit ile ilgili övgülerle dolu bir beyanatta bulunmuştu. Biz de –bir MHP’li olarak- bu övgülere katılmadığımızı ifade etmiş ve ülkemizin değişik...
Fuat Yılmazer 15 Temmuz 1974 Kıbrıs’ta ihtilal oldu. EOKA cı Nikos Sampson Rum Milli Muhafızları ile beraber Makarios’a karşı darbe yaptı. Amacı Adayı Yunanistan’a ilhak etmekti. Bu durum Garanti Antlaşmasında imzaları bulunan Türkiye, İngiltere ve Yunanistan’ın anlaşmasına uymuyordu. Zaten 1963-1967 de Rumlar Kıbrıs Türküne jenosit uygulamıştı. Dünya da Rumların yaptığı...
MHP lideri Devlet Bahçeli Kıbrıs Barış harekatı ve geçtiğimiz günlerde yaptığı ziyaret mensebeiyle bir açıklama yayınlad: Milli ve tarihi haklarımız üzerinde kuşku uyandırmaya çalışan iç ve dış odakların uzun süreden beri estirdikleri husumet ve hıyanet rüzgârı hız kesmeden devam etmektedir. Türk milleti bu muhasım ve mütecaviz kuşatmaya misliyle mukabele ve...

Olcay Kılavuz: Bozkurtların egemenlik sahasında çakallar asla yurt tutamaz

Olcay Kılavuz: Bozkurtların egemenlik sahasında çakallar asla yurt tutamaz

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz Karaman Ülkü Ocakları tarafından ikincisi düzenlenen Türk Kurultayı Sünnet Şöleni’ne katıldı.

Genel Başkan Olcay Kılavuz şölen öncesindeKaraman Ülkü Ocakları‘nı ziyaret etti. Burada bir süre görüşmelerde bulunan Kılavuz daha sonra MHP Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu‘nu da ziyaret ettikten sonra şölenin yapılacağı alana geçti.
 
Düzenlenen şölene Genel Başkan Olcay Kılavuz’un yanı sıra Karaman Ülkü Ocakları Başkanı Osman Güngör, İl Ocak yönetimi, İlçe Ocak Başkanları ve yönetimleri, MHP Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Program çerçevesinde açılış konuşmasını Karaman Ülkü Ocakları Başkanı Osman Güngör yaptı. Karaman Ülkü Ocakları Başkanı’nın konuşmasını tamamlamasının ardından Genel Başkan Olcay Kılavuz da bir konuşma gerçekleştirdi. Kılavuz konuşmasında:
 
Karaman Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu Sünnet Şöleninde, sizlerle birlikte olmaktan dolayı son derece büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu güzel organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum. Sünnet olan kardeşlerimi de tebrik ediyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum…
 
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yurdun dört bir köşesinde; büyük bir heyecan ve disiplin içerisinde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Türk gençliğinin milli hasletlerle donanmış, manevi değerlerle yoğrulmuş; gönlü zengin, dili tatlı, bileği kavi ve imanı berk bir şekilde yetişmesini sağlamak için üstün bir gayret göstermekteyiz.
 
Türk gençliğinin Bilgi Çağına Türk-İslam Medeniyetinin mührünü vurması için gereken eğitsel, kültürel ve sosyal çalışmalarımızı artırarak sürdürmekteyiz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in göstermiş olduğu Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirmek için büyük bir inanç ve azimle gayret gösteriyoruz. Gençliğimizin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve sağlıklı, eğitimli bir şekilde kendini geliştirerek geleceğe odaklanması için çabalıyoruz.
 
Ülkücülüğün bir iman ve irade bilinci olduğu gerçeğinden hareketle; ülkemizin ve milletimizin aydınlık yarınlara ulaşması için gereken tavrı ortaya koymanın mücadelesini veriyoruz.
 
Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Ülkücüler insanlık âlemi içerisinde ne uşak olmayı, ne de uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır” sözünden ilhamla, şahsiyetimizi koruyarak, değerlerimizin çerçevesini oluşturduğu ölçüde, milletimizi mutlu ve ülkemizi müreffeh bir seviyeye çıkarmanın derdini taşıyoruz.
 
Bu hedeflerimiz doğrultusunda eğitim faaliyetlerimizi özel bir önemle sürdürüyoruz. Sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek faaliyetler ortaya koyuyoruz. Gençliğimizle ve halkımızla bir araya gelerek, sorunlara yakından şahitlik ediyor ve alternatifler üretme imkânına kavuşuyoruz.  Peygamber Efendimiz “İki günü eşit olan ziyandadır” buyurmuştur. Bu hadis bizlere her geçen gün daha çok çalışmayı ve eser ortaya koymayı öğütlemektedir.
 
Cenab-ı Allah “İnanıyorsanız,  üzülmeyin, gevşemeyin, muhakkak zafer inananlarındır” buyurmuştur. Bizler inancımızı ve azmimizi asla kaybetmeden, bu irademizi yarının kutlu ufuklarına taşımanın gayesine sahibiz.
 
Kıymetli Ülküdaşlarım, Muhterem Misafirler…
 
Hepinizin malumu olduğu üzere, ülkemiz son derece sıkıntılı günlerin içerisinden geçmektedir.Geçtiğimiz haftalarda Soma’da yaşanan maden faciasında şehit olan 301 madencimizin acısı, hala yüreklerimizdeki tazeliğini korumaktadır. Ülkü Ocakları yaşanan bu elim hadiseyi haber alır almaz olay yerine gitmiş, fiziki yardımda bulunmuş; daha sonra ise şehitlerimiz için yurdun her bir köşesinde mevlid-i şerif okutarak, gıyabi cenaze namazı kılmıştır. Buradan bir kez daha hayatını kaybeden madencilere Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve yüce Türk milletine sabırlar niyaz ediyorum.
 
Öte yandan hükümetin başlattığı “açılım” zırvasının “analar ağlamıyor” masalının aslında koca bir yalandan ibaret olduğu da ortaya çıkmaktadır. Bölücü terör örgütü şehirlerarası yolları keserek, kimlik kontrolü yapmakta; vatandaşlarımızı rehin almakta, askerlerimize taciz ateşi açmaktadır. Hatta bölücü örgütün şehirdeki uzantıları da üniversitelerimizi adeta bir terör merkezine dönüştürmenin faaliyeti içerisindedir. Ne yazık ki siyasi iktidar bölücülerin tüm bu küstah tavırları karşısında üç maymunu oynamakta ve hiç sesini çıkarmamaktadır. Herkes çok iyi bilmelidir ki; ülkücüler bu ülkenin asli sahipleri ve ebedi sevdalılarıdır. Bizi aşmadan hiç kimse Türkiye üzerinde hak talep edemeyecek, bu aziz milletin birliğini bozamayacaktır. Türkmen Beyimizin ifade ettiği gibi “ Can feda olsun, gerekirse Anadolu’yu yeniden feth ederiz”…
 
Türk milletini bölmek, Türk vatanını parçalamak, Türk kültürünü sindirmek isteyen her türlü iç ve dış odakların yoğun saldırılarına rağmen,  evelallah Toros Dağları gibi dimdik ayaktayız.  Ülkücüler var olduğu müddetçe, Türk milletine hiçbir zeval gelemez. Bozkurtların egemenlik sahasında çakallar asla ama asla yurt tutamaz.
 
Cenab-ı Allah bu uzun ve çetin yolda tüm ülküdaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.
 
Ne Mutlu Türküm Diyene! ifadelerini kullandı.
 
Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından  Karaman Ülkü Ocakları ortaöğretim biriminSezer Bıyık bir konser verdi. Konser sonrasında Mehter Takımı sahne alarak katılanlara coşku dolu anlar yaşattı.
 
Program  Genel Merkez sanatçılarından Rahmet Safa‘nın konserini vermesiyle birlikte sona erdi.
 
Sünnet Şöleni’nin sonrasında ise Karaman Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi gerçekleştirildi. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un bizzat katıldığı devir-teslim töreninde Osman Güngör görevini Latif Pulcu’ya devretti. Devir-teslim töreninde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, “Bugüne kadar görevini layıkıyla yerine getiren Osman Güngör’e teşekkür ediyorum. Bizler kendisinden razı olduk Allah da kendisinden razıdır. Bu bir bayrak yarışıdır. Hepimizin ortak gayesi de kutlu sancağımızı daha yükseğe taşımak, milliyetçi bir Türkiye’yi inşa etmektir. Bu kapsamda görevi yeni devralan Latif Pulcu’ya başarılar diliyorum.” dedi.
 
Karaman’daki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.