Olcay Kılavuz Karadeniz Ziyaretlerini Tamamladı

Bu haber 23 Haziran 2014 - 19:35 'de eklendi ve 918 kez görüntülendi.

Olcay Kılavuz, Karadeniz ziyaretleri kapsamında Trabzon ilinde Trabzon Ülkü Ocakları ile Beşikdüzü, Araklı ve Akçaabat Ülkü Ocakları’na ziyaret gerçekleştirdi.

Trabzon temaslarına İl Ocak ziyareti ile başlayan Olcay Kılavuz, burada ocak yönetimiyle bir araya gelerek istişarede bulundu. “Trabzon Ülkü Ocaklarının başarılı hizmetlere imza atacağına inandığını” belirten Kılavuz, “Ülkü Ocakları Türk-İslam ahlakının hâkim olduğu mukaddes bir yuvadır. Buraya gelen gençlerimizin büyük bir özveriyle yetiştirilmesi lazımdır. Yönetici arkadaşlarımızın bu sorumluluk duygusundan bir an olsun ayrılmaması gerekir” diye konuştu. Daha sonra Üniversite ve Orta Öğretim bünyesindeki genç Ülküdaşlarımıza da istişare eden Kılavuz “Türkiye’nin ve Türk dünyasının ümit ışığı, sizlersiniz. Aziz milletimizi refaha eriştirecek, ülkemizi “Lider Ülke” hedefine ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Bu sebeple sizlere çok iş düştüğünü hatırlatmak istiyorum. Hepiniz birçok şeyden fedakârlıkta bulunarak davamız için çaba gösteriyorsunuz. Bu gayretlerinizi, eğitim hayatınızdaki başarılarınızla taçlandırırsanız, hem kendiniz hem de davamız için çok daha faydalı sonuçlar doğmuş olur. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Sizler de kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin ve ne olursa olsun moralinizi daima yüksek tutun. İnanç ve azimle aşılamayacak hiçbir engel yoktur.” dedi.

MHP Trabzon İl Başkanı’nı da makamında ziyaret eden Olcay Kılavuz, İl Başkanı Muammer Demeli’yle ülke ve bölgede yaşanan gelişmelere ilişkin sohbet etti. Partideki programın ardından ilçe ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere hareket eden Olcay Kılavuz, ocak yöneticileri ve gençlerle bir araya geldi. İlçe ziyaretleri kapsamında da bir konuşma yapan Kılavuz, “Türkiye’nin ve Türk Gençliğinin son derece zorlu günlerden geçtiğini, Ülkücü Gençler yaşamlarının her alanında örnek olmalı ve Türk Gençliğine ufuk çizmelidir, Ülkü Ocakları sizin bireysel gelişiminizde, milli ve manevi duyguları özümsemenizde ve bunu bir hayat felsefesi haline getirmenizde çok büyük bir öneme sahiptir. Bu kutsal yuvanın aile yuvanızdan hiçbir farkı yoktur. Buradan aldığınız bilgi ve tecrübelerle hayat boyunca şerefli bir yaşam süreceksiniz. Birbirinize olan sevgi ve muhabbetinizi hiçbir zaman kaybetmemeli, ülkemize ve milletimize hizmet etmek için sürekli kendinizi gelişime tabi tutmalısınız” diyen Kılavuz, daha sonra Beşikdüzü ilçesine geçti. Burada da ilçe ocak başkanından da çalışmaları hakkında bilgi alan Olcay Kılavuz daha sonra gençlerle bir araya geldi.Gençlerle tanışan Olcay Kılavuz okul durumları ve gelecek planları hakkında arkadaşlarımıza sorular yöneltti. “Ülkemizin ve milletimizin kurtuluş reçetesi Ülkücü gençlerdir. Bu görev zorlu ancak bir o kadar da şereflidir. Ülkücü gençler zorlukları aşma, sorunlara çözüm üretme ve gereken tavrı ortaya koymada son derece mahirdir; çünkü ülkücü gençler iman ve aksiyon adamlarıdır. Rehavete kapılmak, disiplini bozmak, tembellik etmek bizim anlayışımızda asla yer bulamaz. Bizler büyük ve kutlu ideallerin yolcusuyuz. Hayatımızı da bu değerlerin ışığında tanzim etmek zorundayız. Ülkemizde tüm milli değerler ayaklar altına alınmış vaziyettedir. Bölücüler, hükümetin verdiği tavizlerden cesaret alarak, kimlik kontrolü yapmakta, ülkemizin yollarını kesmektedir. Öte yandan Irak’ta kaçırılan Konsolos ve güvenlik görevlilerinden hala haber alınamamaktadır. Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırılar şiddetlenmekte, bölgeden Türk izleri silinmeye çalışılmaktadır. Tüm bu gelişmelere dur diyebilecek ve yaraları sarabilecek tek bir güç vardır o da: Ülkücü Harekettir” diye konuştu. “Ülkücü gençlere bu süreçte büyük görevler düşmektedir” vurgusu yapan Olcay Kılavuz “ Hepiniz kendinizi yetiştirmeli ve yarının Lider Ülke Türkiye’sini yönetmeye hazır olmalısınız” uyarısında bulundu.

karadeniz-olcay

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al