GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

AKP’li başkanın kurnazlığına bakın!

Bu haber 07 Temmuz 2014 - 13:27 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

Ordu’da 30 Mart 2014 yerel seçimiyle Altınordu Belediye Başkanı seçilen Engin Tekintaş, büyük bir skandala imza attı. Ramazanın gelmesiyle harekete geçen Tekintaş, Ordulu hayırsever iş adamlarına çağrı yaparak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yardımda bulunmalarını istedi.

Çağrıya kulak veren Çamsan Poyraz A.Ş. içlerinde temel gıda maddeleri olan yüzlerce koli hazırlatıp dağıtımın yapılması için belediyeye gönderdi.

“Hayırlı Ramazanlar”

ASIL skandal bundan sonra yaşandı. Kolilerde yardımı gerçekleştiren şirketin adının yazılı olmasından rahatsızlık duyan AKP’li belediye, üzerinde Başkan Tekintaş’ın adı bulunan, ‘Hayırlı Ramazanlar Dilerim’ yazılı çıkartmalar bastırdı. Koliler, bu çıkartmalar yaptıştırıldıktan sonra Tekintaş tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Sonradan anlaşıldı

İLK başta yardımın belediye tarafından gerçekleştirildiğini sanan ihtiyaç sahipleri, gerçek anlaşılınca sinirlendi. Vatandaşlar, “Belediye Başkanı yardımı sanki kendi bütçesinden yapıyormuş gibi lanse etti. Oysa erzak kolilerini başka bir şirket göndermiş. Bu kadar da olmaz. Kime dua edeceğimizi şaşırdık” diye tepki gösterdi.
Hayırsever şirketin ismini gizlediler

Er­zak ko­li­le­ri­ni ha­zır­la­tan Çam­san Poy­raz A.Ş., ih­ti­yaç sa­hip­le­ri­ne da­ğı­tı­mın ya­pıl­ma­sı için Al­tı­nor­du Be­le­di­ye­si­’ne gön­der­di. An­cak be­le­di­ye, şir­ke­tin adı­nı, üze­rin­de Be­le­di­ye Baş­ka­nı Te­kin­ta­ş’­ın adı bu­lu­nan çı­kart­ma­lar­la ka­pat­tı. Yar­dım ko­li­le­ri­ni Baş­kan Te­kin­ta­ş’­ın elin­den al­dık­tan bir sü­re son­ra ger­çe­ği öğ­re­nen va­tan­daş­lar ise, uy­gu­la­ma­ya tep­ki gös­ter­di.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.