Burdur ve Antalya’da Ocak Başkanları Değişimi

Bu haber 04 Temmuz 2014 - 4:55 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Burdur ve Antalya illerini ziyaret etti.

 Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Burdur ve Antalya’da çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşıladı. Burdur ve Antalya ziyaretleri sırasında istişare toplantılarıgerçekleştiren Genel Başkan Kılavuz, Ülkü Ocakları’nın gençlerimizin eğitimi noktasında da önemli bir kurum olduğunu vurguladı: “Eğitim ve kültür alanında araştırma ve geliştirme çabalarımız da devam etmektedir. Görüleceği üzere Ülkü Ocakları’nın hayata geçirmiş olduğu projeler Türk Gençliğinin gelişimine katkı sunacak faaliyetlerdir. Kendinize çağlara damga vuran, ilmi ve ahlaki anlamda sizin yaşlarınızda kendisini geliştirmiş Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bitti denilen bir yapıyı ayağa kaldırıp Anadolu’yu yeniden fetheden Atatürk’ü, tabutluklara dar gelen, Türk Gençliği’nin baş ucu kitabı olan Dokuz Işık’ı bizlere kazandıran Başbuğ Alparslan Türkeş’i örnek alın. Onların ülkülerini ülküleriniz bilin. Gençliğimizi ne olduğu belirsiz karanlık odakların elinde oyuncak edemeyiz. Ortalık sizi yolunuzdan çevirmek için gezen gafillere, taşeron yapılara aldırmadan az önce söylediklerimden hareketle tarihinizden aldığınız güç ve ilhamla çalışmalarınıza devam edin. Bu ülkenin kaybedecek bir evladı bile yoktur. Çünkü Türk Milleti’nin umudu gençliktedir. Ülkü Ocakları da Türk Milleti’nin gençlik aşısıdır.” dedi.
 

Kılavuz yaptığı konuşmada, “Ülkemizde yaşanan gelişmelerin ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurmadığı hepinizin malumudur. Bölücü örgüt yandaşları siyasal iktidardan cesaret bularak eylemlerini büyükşehirlere kaydırmıştır. Mukaddes saydığımız ne kadar değer varsa bugün tehdit altındadır. Ülkemizi içine düştüğü bu girdaptan çıkaracak ve kurtuluşa erdirecek yegâne irade Milliyetçi- Ülkücü harekettir. Türk gençliğini yabancı rüzgârlardan koruyacak ve karakterlerini sağlamlaştıracak tek bir kurum vardır; o da Ülkü Ocakları’dır. Ülkücü hareketin son neferi yaşadığı sürece hiç bir faniye bu vatanı parçalamak nasip olmayacaktır. Atalarımızın bıraktığı kutlu mirasa sahip çıkacak, ay yıldızlı bayrağımızı lekelemeye ve yere düşürmeye çalışanlara asla göz açtırmayacağız. Dün Dursun Önkuzu, Mustafa Pehlivanoğlu, Fikri Arıkan, Süleyman Özmen ve daha nicelerinin yaptığı gibi gerekirse yardan, anadan ve serden geçeceğiz. Her birinizin bu bilinçle hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Gözlerinizdeki ışık yüksek mücadele azminizi ortaya koymaktadır.” dedi.
 

Genel Başkanımız daha sonra Burdur Ülkü Ocakları’nda gerçekleşecek olan devir-teslim törenine katıldı. Devir teslim törenine Burdur Ülkü Ocakları yöneticileri, MHP Burdur İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Merkez İlçe Başkanı Atila Yeşilgöz ve çok sayıda ülküdaşlarımız katıldı. Devir-teslime ilişkin de bir konuşma yapan Genel Başkan Olcay Kılavuz, “Bugüne kadar Burdur Ülkü Ocakları Başkanlığı’nı başarıyla yürütmüş olan Burak Tülü’ye Ülkü Ocakları’na yapmış olduğu hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Burak kardeşimizi Ülkü Ocakları’ndan asker ocağına uğurluyoruz. Allah vatani görevini sağ salim bir şekilde tamamlamayı nasip etsin. Bayrağı devralan Arif Akkın’a da bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Burdur sonrasında Antalya’da devir teslim törenine katılan Olcay Kılavuz Törende bir konuşma yaptı: “Yaklaşık 3 yıldır Antalya Ülkü Ocakları il başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş olan ve Ülkücü Hareket’e katkı sunan Serkan Uysal’a davamız adına çok teşekkür ediyorum.Biz kendisinden razıydık, İnşallah Allah da razı olsun. Ülkemiz yaşadığı bu sıkıntılı süreçte Ülkücü Hareket’e büyük görev düşmektedir. Sorumluluğumuz her zamankinden ağırdır. Bu bilinçten hareketle göreve yeni atanan Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Taşkın’a da yeni görevinde başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi..

Ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanım Olcay Kılavuz kentten ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al