Şeker: Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat!

Bu haber 03 Temmuz 2014 - 1:52 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Talat Şeker, ülke genelinde Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ‘Haydi Türkiye, zulme sessiz kalma, Türkmeneli’ne Türk’ün elini uzat!’ yardım kampanyasının Karadeniz Ereğli’de faaliyete geçtiğini söyledi.

MHP Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker açıklamasında, “Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin başlattığı Türmeneli’ne yardım kampanyasını Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı olarak bizler de bugün başlatmış bulunmaktayız. Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımız bulunmaktadır. Bugüne kadar meydana gelen olaylarda birçok soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır. Birçok soydaşımız evlerini, mallarını terk etmek zorunda kalmış ve güvenli bölgelere çekilmiştir. Irak’ta IŞİD terörüyle şehit edilen Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Münir Kafili ve şehit Türkmenlerle beraber zirve yapan Türk Müslüman katliamı artık bütün dünyanın gözü önünde gerçekleşmektedir. Bizde buradan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerini oradaki Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Teşkilatımız olarak bugünden itibaren gerek maddi, tekstil, gıda olarak oradaki Türkmen kardeşlerimize Müslüman soydaşlarımıza yardımı bizde bugün Ereğli’den başlatmış bulunuyoruz. Tükmeneli’ne yardım kampanyasına destek vermek isteyen arkadaşlarımız, teşkilatımızdan Orhan Karabekiroğlu (0532 391 29 56) Hasan Kara(0532 483 53 22) Uğur İlhan(0538 595 16 69) ile irtibata geçebilirler.” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al