YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Katillerden hesap sorulmalıdır

Bu haber 12 Ekim 2014 - 15:48 'de eklendi ve 539 kez görüntülendi.

TÜRK Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş,son olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, ” Ülkemizi kana bulayan, bölücü eşkıyayı isyana çağıran ve bu çağrıya uyup, sokakları savaş alanına çeviren herkesten hesap sorulmalıdır” dedi.

 

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Bölücü eşkıyanın Kurban Bayramının dördüncü günü başlattığı isyan günlerce sürmüştür. Olaylarda 35 vatandaşımız katledilmiş, 2 polisimiz de şehit edilmiştir. Yaralı sayımız ise 130’u emniyet mensubu olmak üzere toplam 351’e yükselmiştir. Olaylarda 98’i kamu binası, 221’i okul olmak üzere toplam 1113 bina ve işyeri yakılmış ve tahrip edilmiştir. Ayrıca ambulans, polis aracı, belediye araçlarının da içinde bulunduğu toplam 1177 araç yakılmış, kullanılamaz hale gelmiştir.

 

İçişleri Bakanının yaptığı açıklamaya göre, 35 ilde meydana gelen olaylara 121 bin kişi katılmış olup 1024 kişi gözaltına alınmış, sadece 58 kişi tutuklanmıştır. Bu korkunç bilançonun sorumluları mutlaka kanun önünde hesap vermelidir” dedi.

 

 “HÜKÜMETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ” 

Yokuş,son olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, ” Ülkemizi kana bulayan, bölücü eşkıyayı isyana çağıran ve bu çağrıya uyup, sokakları savaş alanına çeviren herkesten hesap sorulmalıdır.

Başta çağrı yapan siyasi parti sözcülerinden, bu çağrıya destek veren açıklamalarda bulunup, mensuplarını sokağa davet eden sendika, dernek, oda, meslek kuruluşu vb. yöneticilerinden de hesap sorulmalıdır. İsyan ve başkaldırı çağrısı yapan sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmalı, yasalar mutlaka uygulanmalıdır” dedi.

Yokuş, “Yapılan resmi açıklamalarda 121 bin kişinin eylemlere karıştığı ve sadece 58 kişinin tutuklandığı bildirilmektedir.

35 ilde, 100’ü aşkın ilçede 37 kişinin kanına giren, ülkeyi savaş alanına çeviren sorumluların tamamı bulunmalı, kanun önüne mutlaka çıkarılmalıdır.

Teröre bulaşan tüm şahıslar, tek tek tespit edilmelidir. 121 bin eylemciden sadece 58’nin tutuklanmış olması hükümetin aczidir, sorumsuzluğunun önemli bir göstergesidir. Buradan hükümeti sorumluluğa davet ediyoruz. Olaylara karışmış, insanlarımızın canını yakmış, vatandaşlarımızın mallarını, evlerini, işyerlerini tahrip etmiş, ne kadar eyleme karışmış insan varsa tek tek tespit edilmeli ve bağımsız yargının önüne çıkarılmalıdır. Aksi bir durum hükümeti, kamu vicdanı önünde mahkžm edecektir.

 

” BÖLÜCÜ EŞKIYANIN YAPTIKLARININ BEDELİNİ DEVLETE ÖDETEMEZSİNİZ 

İçişleri Bakanı Efkan Ala “Bölücü terörün 35 ilimizde yaptığı isyan provası neticesinde maddi zarara uğrayan vatandaşların zararı devlet tarafından ödenecektir” demektedir. Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Ülkeyi kana bulayanlar, vatandaşların canına ve malına kastedenler, sokaklarda elini kolunu sallayarak gezecekler. Onların yaptığı tahribatın bedelini milletin hazinesinden ödeyeceksiniz. Bu yetkiyi size kim verdi? Devlet ne zamandan beri, bir vatandaş, bir başka vatandaşa zarar verdiğinde araya girip bedelini ödüyor?

 

Vatandaşın ve devletin malına zarar verenler bulunmalı, yargı önüne çıkarılmalı, yaptıklarının bedeli mutlaka ödetilmelidir. Hukuk devletinde işler böyle olur. Hukuksuzluk yapanlar bedelini öder.

77 milyon vatandaşımızın emeğinden, alın terinden ve vergilerinden oluşan Devlet Hazinesinden milyarlarca lirayı bölücü terör örgütü mensuplarından değil de devletin hazinesinden ödemeye kalkışmak tek kelimeyle aymazlıktır ve hukuksuzluktur. Böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz. Teröristlerin verdiği zararları millete ödetemezsiniz. Yetim hakkı olarak bildiğimiz ve siyasi iktidara emanet ettiğimiz Devletin Hazinesinden bölücü eşkıyaya kaynak aktaramazsınız.

 

Türk Büro-Sen olarak tüm vatandaşlarımızı göreve davet ediyoruz. Verdiğiniz verdilerle oluşan devlet hazinesinin bölücü eşkıyanın yaptığı tahribatın bedeli olarak ödenmesine karşı çıkınız. Emanet ettiğiniz birikimlerinizi bölücü eşkıyaya peşkeş çekmek isteyen siyasi iktidara dur deyiniz ” açıklaması yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.