YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Mehmet Şandır: Türk Milleti Henüz Son Sözünü Söylemedi

Bu haber 27 Ekim 2014 - 13:30 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

Türk Ocağı Ankara Şubesinin bu haftaki konuğu MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır’dı..

Çeşitli üniversitelerde okuyan Türk Ocakları Gençlik Kolu üyesi gençlerin dinleyici olduğu ve ana temasının “Suriye’deki Son Gelişmelerin Türkiye’ye Yansıması” konusunun olduğu toplantıda, Ankara Ocak Başkanı Türkan Hacaloğlu konuğunu takdim edip sözü Mehmet Şandır’a bıraktı.
 
Sözlerine kendisinin de bir Türk Ocaklı olduğunu ve şu an itibariyle Suriye sınırları içerisinde kalan Kantara’da doğduğunuBayır Bucak Türkmenlerinden olduğunu ve 5 yaşlarında iken Türkiye’ye göç ettiklerini anlatarak başlayan Şandır, özetle şunları söyledi:
 
Sevgili gençler, geçmişini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz. Onun için tarih okuyacağız, geçmişte yaşananlardan ders alacağız. Alacağız ki, kararları almak ve uygulamak o denli kolay olsun. Şu anda yeni bir yüzyılın ilk çeyreğindeyiz. Unutmayınız küresel güçler her yüzyılın ilk çeyreğinde toplanırlar ve dünyayı yeniden paylaşırlar. İşte bu sebepledir ki, Libya, Tunus, Mısır ve Suriye’de çıkan olayları çıkarılmıştır.
 
Küresel güçlerin tetiklemesiyle ve başımızdaki iktidarın, iktidarını korumak adına basiretsiz davranmasıyla; Etrafımızı saran ateş çemberi ve Suriye ile Irak’taki gelişmeler gittikçe içinden çıkılmaz bir hal almış, orada yaşayan diğer etnik ve mezhepteki insanlara yardım eli uzanırken Türkmenler mahzun bırakılmıştır.
 
Araya sokulan nifak yüzünden yakın coğrafyamızda kardeş kardeşi boğazlar hale getirilmiştir. Burada temel amaç bir Kürt devleti yaratmaktır. Şu an Suriye’de birbirini doğrayan insanlar evet bizim kardeşimizdir. Çünkü yüzlerce yıl beraber yaşamış, kız alıp vermiş, kanımız kanımıza karışmıştır.
 
Değerli gençler, Hükümete verilen desteğin gerekçesi şudur: Olayların gelişiminde sınırlarımızın emniyeti açısından TSK’nın gerektiğinde müdahalesi için önünü açmak, daha da önemlisi PKK/HDP ne yaparsa tersini yapmaktır. Bu bile kendi başına haklı bir sebeptir.
 
Sınırımızın hemen ötesinde aslında çok yoğun bir Türkmen nüfusunun olduğu ve stratejik yerlerde yaşadıkları, sayılarının da yaklaşık 3,5 milyon kişi olduğu AQP Hükümeti tarafından göz ardı edilmektedir. Eğer buradaki Bayır Bucak Türkmenlerini koruyamazsak.. Bu benim iddiamdır, Hatay’ı koruyamayız. Çünkü Hatay’ın nüfusunun % 60’ı Nusayri Arap’tır…
 
Gençler bu gerçekler ışığında umudunuzu kaybetmeden ve hakkınızı sokaklarda değil meşru yollardan arayarak. . Yani itidalli davranarak ‘Türk milletinin henüz daha son sözünü söylemediğini’ birilerine hatırlatarak; Yanlış yolda olanları, yanlış hareket edenleri ikaz etmeniz mümkündür.
 
Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim
 
Harun KILIÇ/ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.