YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’Lİ AYHAN: ÖCALAN’A AK SARAY’DA OTURMA MÜSAADESİ VERİLİRSE ŞAŞIRMAYIZ

Bu haber 20 Ekim 2014 - 16:05 'de eklendi ve 479 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, “Müzakere heyetinin başına geçecek olan Öcalan’a AK Saray’da oturma müsaadesi verilirse şaşırmayız” dedi.

Ayhan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin siyasi geleceğini PYD ve IŞİD canilerinin kapışmasına, koalisyon ortaklarının insafına, bölücü örgütle yürütülen pazarlıklara; ekonomik geleceğini ise Abd Merkez Bankası’nın iki dudağı arasına hapsettiğini iddia etti.

Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılması konusundaki taleplere bugüne kadar “milliyetçi oylar gidebilir” kaygısıyla yanaşmayan Hükümet’in son dönemde Kandil, HDP ve Öcalan tarafından iyice kıskaca alındığını savunan Ayhan, “Hükümet ve HDP sözcüleri medya üzerinden birbirlerine sert mesajlar verse de kapalı kapılar ardındaki arka kapı diplomasisi ve yıkıcı işbirliğinin devam ettiği gözler önüne serilmiştir” dedi.

Ayhan, “çözülme ve yıkılma sürecinde yeni bir ihanet yolculuğuna çıkıldığını” ileri sürerek, şöyle konuştu:

“Hükümet ve Cumhurbaşkanı, tutarlılığını, inandırıcılığını yitirmiştir. Karar versin; bölücü örgüt, terörist mi, muhatap mı? Bir gün en ağır suçlamaları yaptığı bölücü örgüt ve bölücü başına ertesi gün müzakereci payesi vermeye hazırlanıyor. Bölücü başına müzakereci sıfatı verileceği ve sekreterya oluşturulacağı konuşulmaktadır. Bunlar doğruysa AKP bu vebalin altından kurtulamaz. Müzakere heyetinin başına geçecek olan Öcalan’a AK Saray’da oturma müsaadesi verilirse şaşırmayız.

Seçimlerden AKP’nin istediği oranda oy alması durumunda bölücü başının nihai durumunun ve mükafatının belirleneceği aşikardır. Önümüzdeki seçimler, vatan toprağının bütünlüğü, her karışında bayrağımızın dalgalanması ve aziz şehitlerimizin kanının yerde bırakılmaması ile yıkım süreci ve bölücü başına özgürlük arasında yapılacak seçimdir. Çözüm sürecindeki gerçek niyetini halka anlatamayan Hükümet, saraylarda ağırladığı, 11 saat kapalı devre toplantı yaptığı sözde akil bir zümreden medet ummaktadır.”

17 Aralık soruşturmasına verilen takipsizlik kararı sonrasında istifa eden 4 bakanın görevlerine dönüp dönmeyeceğini soran Ayhan, “Saatler, çikolata kutuları, ayakkabı kutuları ve içindeki milyonlarca dolarların akıbeti ne olacaktır, sahiplerini iade edilecek midir” sorularını da yöneltti.

MHP’li Ayhan, AK Parti iktidarında hukuk sisteminin ve yargı mekanizmasının getirildiği noktanın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından “yap-boz” olarak nitelendirildiğini kaydederek, “Güvenlik paketinde geçmiş dönemlere rahmet okutturacak düzenlemeler yer alıyor. Bir kişinin üzerinin, konutunun ya da arabasının aranması için makul şüphe yeterli olacak. Sakallı bir insan terör, siyah eldiven giyen kişi hırsızlık, üzerinde bol palto olan kişi canlı bomba şüphelisi sayılabilecek mi?” diye sordu.

İşsizlik oranının Ekim 2010’dan beri en yüksek seviye olan yüzde 10.4’e çıktığını ifade eden Ayhan, işsiz sayısının 3 milyona ulaştığını savundu.

Emin Haluk Ayhan, 2014 yılından enflasyon farkının ödenmeyeceğinin söylendiğini anımsatarak, “Böylece vatandaşın cebinden yüzde 4.6 enflasyon vergisi kesilerek 2014 hedefleri tutturulacaktır. Çalışanlara 2014 enflasyon farkı ödenmek zorundadır. Boynunuzun borcudur, Bu fark ödenmeden milletin cebinden saraylarda yaşamak haramdır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.