AKP Türkiye için artık yük oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal Adan, “Uzun zamandır ısrarla eleştirdiğimiz, tarihi bir hata olduğu konusunda hükümeti ikaz ettiğimiz sözde çözüm sürecinin geldiği son noktada; AKP Hükümeti’nin terör karşısındaki teslimiyeti ve bu sözde sürecin asıl kazananının bölücüler olduğu ortaya çıkmıştır.

Celal Adan

Bu süreç tamamen bir şikedir. Masanın iki tarafında müzakere yürüten AKP ve bölücüler kendi aralarında bir danışıklı dövüşle paslaşmaya devam etmektedirler. Milletimizin tepkilerini azaltmak için kameraların önünde birbirlerine parmak sallamakta, sonra da kapalı kapılar ardında can ciğer kuzu sarması gibi kol kola girmektedirler. Bu süreç öyle bir noktaya gelmiştir ki; terör örgütünün ve İmralı’nın sözcülüğünü bizzat bu hükümetin bakanları yapar hale gelmiştir” açıklaması yaptı.

 

Adan, “Sözde çözüm sürecine ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüşleri tartışılmaz biçimde nettir. Bu süreçte teslim alınan teröristler değildir, teslim alınan Türkiye’nin birliğidir, bütünlüğüdür, geleceğidir. Partimiz İmralı ve bölücülerle müzakere edilmesini vatana ihanetle eşdeğer görmektedir.

 

Son yıllarda her alanda yaşananlar bir gerçeği daha ortaya çıkarmıştır. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında, Soma’da, Ermenek’te ve sözde çözüm sürecinde hükümetin şifreleri çözülmüştür. Hükümetin parolası bir cümledir: ‘Seni tanımıyoruz, sen de bizi tanımıyorsun’.

 

MİLLETİMİZ OYNANAN OYUNLARIN FARKINDADIR” 

*Soma ve Ermenek’teki maden facialarında taşeronlara da aynı şey söylenmiştir. ‘Bütün eksikliklerinize göz yumacağız, bu madenleri işletin, ama başınızı belaya sokarsanız sizi tanımıyoruz’denmiştir.

*Zeytin katliamlarının failleri ile de parolalarla, şifrelerle ilişki kurulmuştur.

*Bizzat Hükümet eliyle palazlanan firmalar ve kişiler her ne olmuşsa bir anda tanınmazlıktan gelinmiştir.

*Sözde çözüm sürecinde de kapalı kapılar ardında ‘milletimiz bu oyuna tepki gösterirse, problem çıkarsa birbirimizi tanımıyoruz’anlaşması yapılmaktadır ” açıklaması yaptı.

 

Adan, “Türkiye’nin neresinde, hangi kurumunda yolsuzluk varsa emin olunuz bu şifreler, parolalar üzerinden temas kurulmaktadır. Filmlerde bolca rastlanan bu replikler, AKP sayesinde siyasal alanın olağan diyalogları halini almıştır. AKP Hükümeti önce azmettirmekte, sonra da ‘tanımıyorum’rolünü oynamaktadır. Tüm bu danışıklı dövüş düzeninin bedelini ise milletimiz canıyla, malıyla ödemeye devam etmektedir.

 

Tüm bu yaşananlar AKP’nin Türkiye için artık bir yük olduğunu göstermiştir. AKP yönetme kabiliyetini yitirmiş, iradesini teröristlere ve taşeronlara teslim etmiştir. Türkiye’nin temiz, dürüst ve milli bilinci her şeyin üzerinde gören bir iktidara ihtiyacı vardır. Türkiye’nin yegane alternatifi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkemizin birliğinin, bütünlüğünün ve istikbalinin çimentosu ve garantisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Milletimiz oynanan oyunların farkındadır ve elbette zamanı geldiğinde iradesini net biçimde ortaya koyacaktır.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.