betexper
ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8619
EURO
10,4025
ALTIN
501,33
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
25°C
İstanbul
25°C
Az Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
23°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
21°C
Cuma Sağanak Yağışlı
20°C

Tunceli’de devlet yok ama Devlet Bahçeli ve ülkücüler var

Tunceli’de devlet yok ama Devlet Bahçeli ve ülkücüler var
30.11.2014
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinin Türkiye’de ayrımcılık üzerine siyaset yapan ve bölücülerle kol kola girerek iktidarını sürdüren AKP hükümetine ve Ahmet Davutoğlu’na ders olduğunu söyledi.

 

Çetin,  “Bu kutlu vatan, büyük Türk milletine şehit kanlarıyla tapuludur. Tunceli’nin de, Ankara’nın da bizim vatan toprağımız olduğu gerçeği Milliyetçi Ülkücü Hareket tarafından her platformda yüksek sesle dile getirilmeye devam edilecektir. AKP hükümeti sayesinde Tunceli’de devlet olmasa dahi, Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket vatanın her sathındadır. Tunceli’de başka, Yozgat’ta başka konuşan öteki siyasiler gibi kıvırmadan, her yerde doğruları seslendirecek olan MHP Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü, vatanın ve devletin tekliğini haykırmaya devam edecektir” dedi.

HaberRes_39080

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Şefkat Çetin,  MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti ve Başbakan Davutoğlu’nun çıkarması gereken dersler hakkındaki yazılı basın açıklamasında “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tunceli ziyareti, Türkiye’deki bütün çevrelere ve Türkiye üzerine hesap yapan ülkelere Türk milletinin bağımsızlığı ve egemenliği adına verilen çok açık ve net bir mesajdır. Türkiye’nin her karış toprağıyla ve vatanın neresinde yaşarsa yaşasın bütün insanlarıyla bölünmez bir bütün olduğunu bozkurtlar Tunceli’den haykırmıştır. Vatan toprağının gidilemez hale getirilmesine müsaade etmeyen Milliyetçi Ülkücü Hareket, bu durumu bir gurur vesilesi sanan hükümeti aslında büyük bir utançtan kurtarmıştır” dedi.

 

Çetin, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti ve orada yaptığı tarihi konuşma, Türkiye’de ayrımcılık üzerine siyaset yapan ve bölücülerle kol kola girerek iktidarını sürdüren AKP hükümetine ve Ahmet Davutoğlu’na ders olmuştur. Başbakan Davutoğlu, Atatürk Orman Çiftliğini yağmalayıp değerleri yok etme hırsıyla haramzade sarayını hukuksuzca inşa eden ustasının ” Sivas’ın ötesine gidemezler ” saçmalığını taklit edeyim derken rezil olmuştur.

Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Türkiye sevdalısı kadroları, her türlü ayrımcılığı, etnik ve mezhebe dayalı bölücülüğü reddederek, ülkemizin her yerine herkesin rahatça gidebileceği gerçeğini Davutoğlu’nun suratına çarpmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bir bölgesini farklı bir yer olarak göstermeye çalışan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Tunceli’nin de Türkiye’nin bir şehri olduğunu hatırlatmış, ayrıştırma ve bölme planlarına karşı tavrını ortaya koymuştur. Davutoğlu sözlerinden utandı mı bilinmez ama ülkemizi bölmesine ve parçalamasına müsaade etmeyeceğini Milliyetçi Hareket tarihi bir ders vererek ortaya koymuştur” dedi.

 

 “DAVUTOĞLU’NUN İTİRAFLARI SAYESİNDE TÜRKİYE’NİN DAHA HANGİ İLLERİNE GİRİLEMEZ OLDUĞUNU ÖĞRENMİŞ OLUYORUZ” 

Çetin, açıklamasında şunları söyledi: “Milliyetçi Ülkücü Hareket’in vatanının her köşesi gibi kutsal saydığı Tunceli’ye giderek makamının sorumluluklarını hatırlattığı başbakan sıfatlı provokatör, vatan toprağını gidilemez hale koyduğu için utanacağı yerde arsızca konuşmaya devam etmektedir. ” Merd i kıpti şecaatin arz ederken sirkatin söyler ” misali, Başbakan Davutoğlu’nun itirafları sayesinde Türkiye’nin daha hangi illerine girilemez olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Davutoğlu belli ki aynı masaya oturduğu PKK’ya dayanarak kendini güvende saymakta ve kurtarılmış bölgelere girerek oyunu bozmaya çalışanlara rahatlıkla tehditler savurmaktadır.

 

Devletin yokluğunu fırsat bilip palazlanan PKK’nın kol gezdiği, etraflarında hendeklerin kazıldığı bölgeleri AKP övünç kaynağı saydığına göre ortağıyla işleri hayli ilerletmiştir. Oysa AKP’liler İstanbul’da, Ankara’da sayısı binleri aşan koruma ordusu olmadan sokağa çıkamaz vaziyettedir. Yanında koruma ordusu olmadan saraylarından çıkamayanların, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in birbirinden yiğit neferleriyle memleketin her yerine gidebilmesi karşısında dumura uğramaları normaldir. MHP’nin resti görerek tersyüz ettiği Başbakan Davutoğlu ve patronu Tayyip Erdoğan kendilerine o kadar güveniyorlarsa koruma ordusu olmadan bırakın Tunceli’ye gitmeyi, İstanbul’da herhangi bir futbol stadına, mesela Saraçoğlu’na giderek halkın karşısına çıksınlar da görelim. İktidar partisi ve Cumhurbaşkanı koruma ordusu olmadan Türkiye’nin hiçbir şehrinde sokağa çıkamamakta, statlara dahi girememektedir.

 

Türkiye’de iktidar partisi AKP’nin ve ana muhalefet partisi CHP’nin katkılarıyla bilhassa Tunceli üzerinden başlatılan milli devletle ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’le hesaplaşma siyaseti bölücülerin ekmeğine yağ sürmektedir. Türkiye’nin dirlik ve düzenini bozduğu için cezalandırılan Seyit Rıza’ya ve Dersim isyanına sahip çıkanlar, bugün benzer bir yaklaşımı PKK’nın bölücü faaliyetleri karşısında teslimiyetçi tavır sergileyerek sürdürmekte ve ülkemizi bölünmeye doğru sürüklemektedir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanı üyelerimiz ve çok sayıda partilimizin katılımıyla Cuma günü gerçekleştirilen Tunceli programı, AKP hükümetinin Türkiye’yi getirdiği vahim tabloyu göstermesi açısından zihinlere bir çivi gibi çakılmıştır. MHP heyetinin Tunceli ziyareti, bölücülerin ve işbirlikçilerinin cirit attığı Türkiye’de meydanın boş olmadığını, bu vatanı düşünen, bu millet için kalbi çarpan ve elini taşın altına sokacak, bölücülerin karşısına dikilecek insanların da az olmadığını göstermesi açısından önemlidir. Türkiye sevdalısı Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Tunceli ziyaretinden başta AKP hükümeti olmak üzere herkesimin çıkarması gereken önemli dersler vardır.

 

 

 ” EĞER ÜLKEMİZİN BİR BÖLGESİNE SERBESTÇE GİDİLEMİYORSA VE TÜRK BAYRAĞI DALGALANDIRILAMIYORSA BU HÜKÜMETİN BAŞI OLARAK DAVUTOĞLU’NUN SUÇUDUR 

Ahmet Davutoğlu’nun bir başbakan olarak vatandaşına ve hele de muhalefet partisi liderine Türkiye’nin herhangi bir iline gidemiyor ithamında bulunması bir meydan okuma değil, aslında AKP hükümetinin iflasıdır. Eğer ülkemizin bir bölgesine serbestçe gidilemiyorsa ve Türk bayrağı dalgalandırılamıyorsa bu hükümetin başı olarak Davutoğlu’nun suçudur. Kaldı ki bölgede Türk bayraklarının indirildiği ve devletin fonksiyonlarını terör örgütünün yürütmesine göz yumulduğu bir sır olmadığına göre, Ahmet Davutoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’ın sorumluluklarını yerine getirmek yerine MHP’ye bölgeye gidemezsiniz tehdidini savurmalarının arkasında art niyet olduğu aşik‰rdır. Bölgeyi kontrolü altında tutan PKK, bu durumdan siyaset üreten ve çıkar sağlayan ise AKP’dir. Fotoğraf bu kadar nettir ve milletin hafızasında yer etmiştir.

 

Devleti bölücü teröristlere teslim eden, onlarla Oslo’da, İmralı’da, Ankara’da pazarlık masaları kuran AKP hükümeti ile ortakları PKK ve HDP bölgeye MHP’nin girmesinden müthiş rahatsızlık duymaktadır. Nitekim hükümetin bütün aleyhte propagandalarına ve değişik çevrelerden gelen tehditlere rağmen Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Türk milleti üzerine oynanan oyunu bozmak üzere Tunceli’ye gitmesi üzerine şehirde provokatörler devreye sokulmuştur. PKK baskıyla esnafa kepenk kapattırmış, şehirdeki ulaşım araçlarını yasaklamış ve birkaç yüz militanıyla sokağı tutarak güç gösterisi yapmış, bütün bu rezilliklere ise devleti idare eden AKP müsaade emiştir. Tunceli’de bir kere daha görülmüştür ki, bölge insanı terör örgütünün ve buna göz yuman hükümetin elinde esirdir. AKP hükümeti devletin etkinliğini bitirerek oradaki insanlarımızı PKK’nın insafına terk etmiş, bölge insanı ise can ve mal güvenliği endişesiyle evinin perdesini dahi açamayacak kadar dışarıya kapanmıştır.

 

MHP ziyaretinin bölge insanını esir tutan terör ve siyaset baronlarını paniklettiği militanlara yaptırılan gösterilerden anlaşılmaktadır. Ülkemiz bizzat hükümetin eliyle korku tünellerine sokulmakta, bin yıllık tecrübenin ışığında birlikte yaşama kültürünü geliştirmiş milletimize etnik ve mezhep temelli ayrıştırma zorla dayatılmaktadır.

Sadece son bir hafta içerisinde hükümetin Alevi vatandaşlarımızı MHP ve CHP ile karşı karşıya getirmek için denemediği yol kalmamıştır. İnsanlarımızın inançlarını ve etnik kökenlerini bu ülkeyi ayrıştırmak, bölüp parçalamak için kaşıyanların bilhassa Kürt etnisitesi ve Alevilik üzerine yaptıkları hesapların karşısında Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu bellidir ve tamamıyla millidir. Sayın Genel Başkanımızın Tunceli’deki tarihi konuşmasında vurguladığı gibi  “Acılarımız ortak, sevinçlerimiz ortak, dünümüz bir, geleceğimiz birliktedir” .  “Üzerine titrememiz gereken kardeşlik mirasımız”  korunmadığı takdirde bundan Ankara ve İzmir’deki insanlarımız kadar Tunceli’deki, Hakk‰ri’deki kardeşlerimizin de zarar göreceği bilinmelidir.

 

Milliyetçi Hareket’in Tunceli ziyareti bölge insanımızın terör örgütünün ve çağ dışı kalmış ideolojilerin elindeki esaretini ve bu durumun mutlaka sona erdirilmesi gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Kürt asıllı vatandaşlarımızın PKK’ya mahkžm ve mecbur edildiği ve ne yazık ki AKP hükümetinin de bu durumu tescilleyerek PKK’yı Kürtlerin resmi temsilcileri olarak gördüğü acı bir gerçektir.

 

Heyetimizin Tunceli’deki Cemevi ziyaretinin iptalinin göz önüne çıkardığı bir başka çarpıcı gerçek ise, ne yazık ki PKK ve uzantısı Marksist yapılanmaların gölgesinin bu kutsal mekana kadar sızdığını göstermektedir. Daha yakın bir zamanda Cemevi’ne  “cümbüş evi”  deme terbiyesizliğini gösterenleri dahi ağırlayan bu zihniyetin, Alevi kardeşlerimizin ibadethanesinin kapılarını Türk milliyetçilerine kapatmasının arkasında Türklük alerjisi vardır. Horasan erenlerine, Orta Asya alperenlerine kadar uzanan Alevi Türkmenlerinin ibadethanesi olarak kabul ettiğimiz ve desteklediğimiz cemevlerinin kapısını yüzümüze kapatanların Alevi kardeşlerimiz olmadığının farkındayız. Hiçbir gerçek Alevi’nin Cemevi’nin kapısını misafire kapatmayacağını, gelenler kendileriyle gönül birliği etmiş Ülkücüler değil en büyük düşmanları olsa dahi o kapıdan geri çevrilmeyeceğini gayet iyi biliyoruz. Türkiye’de Alevilerin de Kürtlerin de marjinal bir grup tarafından esir alınmak istendiği ve buna hükümetin siyasi rant uğruna çanak tuttuğu çok açıktır.

 

Türk İslam coğrafyasında mertliğin, yiğitliğin sembolü olmuş Hazreti Ali’nin bugün ülkemizde bir grubun sevdiği ve bir grubun sevmediği bir figür haline dönüştürülmesine Milliyetçi Ülkücü Hareket’in müsaade etmesi mümkün değildir. Horasan’dan, Harzem’den gelerek Tunceli bölgesine yerleşmiş ancak tarihi süreç içerisinde tecrit edilmiş Alevi Türkmen kardeşlerimizle Türkmen Beyi Devlet Bahçeli’nin buluşmasına engel olanlar bu ülkenin hayrına bir iş yapmamıştır. Hükümetin ayrımcılık ve bölmeye dayalı programına rağmen bu ülkede yaşayan insanların en önemli ortak paydası olan Türk üst kimliği etrafında birliği ve bütünlüğü savunan en büyük siyasi organizasyon Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Tunceli’deki kardeşlerimizle birlikte Horasan’dan alıp getirdiğimiz ve bin yıldır Anadolu adlı vatanımızda bir hamur gibi yoğurduğumuz Türk kimliğimiz, hepimizi temsil edecek kadar kuşatıcı, kapsayıcı ve zengindir.

 

 “MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKET MUTLAKA BU KİRLİ İTTİFAKI YIKARAK BÖLGEDEKİ İNSANLARIMIZIN HÜR İRADELERİNİ SERGİLEMELERİNİ VE ASIL BÜYÜK KUCAKLAŞMAYI SAĞLAYACAKTIR” 

 

Milli kimliğimizin temsilcisi Milliyetçi Ülkücü Hareket bölücülere, ayrıştırıcılara, mezhepçilere, dar bölgecilere ve etnik ırkçılara karşı milletimizle başlattığı kucaklaşmayı genişletecek, yerli ve milli kültürel zenginliklerimiz üzerindeki vesayetleri sona erdirecektir.

 

Hükümetle terör örgütünün ortak hareket ettiği bu kara günler hep böyle devam etmeyecek, Milliyetçi Ülkücü Hareket mutlaka bu kirli ittifakı yıkarak bölgedeki insanlarımızın hür iradelerini sergilemelerini ve asıl büyük kucaklaşmayı sağlayacaktır.

 

Bu kutlu vatan, büyük Türk milletine şehit kanlarıyla tapuludur. Tunceli’nin de, Ankara’nın da bizim vatan toprağımız olduğu gerçeği Milliyetçi Ülkücü Hareket tarafından her platformda yüksek sesle dile getirilmeye devam edilecektir. AKP hükümeti sayesinde Tunceli’de devlet olmasa dahi, Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket vatanın her sathındadır. Tunceli’de başka, Yozgat’ta başka konuşan öteki siyasiler gibi kıvırmadan, her yerde doğruları seslendirecek olan MHP Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü, vatanın ve devletin tekliğini haykırmaya devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal