GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

“AKP ÜLKEYİ KAOSA SOKTU”

Bu haber 28 Aralık 2014 - 14:12 'de eklendi ve 411 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Mete Eke, 12 yıllık iktidarı boyunca AK Parti’nin ülkeyi kaosa soktuğunu belirterek, “Durum vahim, 12 yıldır AKP iktidarı ülkede sistematik şekilde, ülkeyi kaos ortamına sokarak, maalesef Doğu ve Güneydoğu’da yol kesilerek kimlik kontrolleri yaptırmaya kadar götürmüştür. Vergi toplanıyor haraç adı altında. Kaymakam ve vali atanıyor. Yetmiyor, askerlerimiz sokağa çıktığında bir şekilde tezgâh kurularak arkalarından enselerine ve sırtlarına kurşun sıkılarak maalesef şehit ediliyor.” dedi

MHP Kayseri Hacılar ilçesi 11. Olağan Genel Kurulu Hacılar Kültür Sitesi’nde yapıldı. Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili ve Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, İl Başkanı Mete Eke, 21. Dönem MHP Kayseri Milletvekili Hamdi Baktır, Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, il yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Divan Başkanlığını 21. Dönem Milletvekili Hamdi Baktır’ın yaptığı Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, İlçe Başkanı Mustafa Baloğlu tarafından faaliyet ve mali raporların okunması ile devam etti. Kongrede konuşan İl Başkanı Mete Eke, AK Parti iktidarını eleştirdi. 12 yıllık iktidarı boyunca AK Parti’nin ülkeyi kaosa soktuğunu belirten Başkan Eke, “Durum vahim, 12 yıldır AKP iktidarı ülkede sistematik şekilde, ülkeyi kaos ortamına sokarak, maalesef Doğu ve Güneydoğu’da yol kesilerek kimlik kontrolleri yaptırmaya kadar götürmüştür. Vergi toplanıyor haraç adı altında. Kaymakam ve vali atanıyor. Yetmiyor, askerlerimiz sokağa çıktığında bir şekilde tezgâh kurularak arkalarından enselerine ve sırtlarına kurşun sıkılarak maalesef şehit ediliyor. Bunları konuşurken, BOP projesinin kurgucuları bunları kurgularken, Türk milletinin geçmişteki, tarihteki mücadelelerini zannediyorum göz ardı ediyorlar. Zira bir Maraş’ı bilmiş olsalardı; niçin ‘Kahraman’ unvanı aldığını, Ufra neden ‘Şanlı’ olduğunu, yapacakları programları da ona göre yapardı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin var olma sebebi, yarım asır mücadelesi bu bayrağın inmemesi, ezanın susmaması ve bu vatının bölünmemesi üzerine inşa edilmiştir.” diye konuştu.

MHP’nin büyük bedeller ödediğini ve vatanın korunması konusunda bedel ödemeye her zaman hazır olduğunu söyleyen Eke, “Bu vatan üzerinde emperyalist oyunlar yapmak isteyen oyun kurgucularına sesleniyorum. Milliyetçi Hareket Partisi kalesi olduktan sonra, onun lideri Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olduktan sonra ve siz değerli dava arkadaşlarımız olduktan sonra bu vatanı kimse bölemez. Bu uğurda geçmişte yaptığımız mücadelelerin örnekleri ortada. Bu yüzden diyoruz ki önümüzde 2015 seçimleri var. Oynanan oyunlar bir şekilde bu necip Türk milletinin safiyane duygularına hitap ederek, adeta aldatılıp kandırılarak bir şekilde onların oylarını aldılar.” şeklinde konuştu.

2015 seçimlerinin ülke için önemli bir seçim olduğunun da altını çizen Başkan Eke, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkede gelinen 12 yıllık periyotta ekonomi çökmüş, demokratikleşme paketleri adı altında tavizler verilmiş, dış politikada itibarımız yerle bir olmuş sınırlarımız kevgire dönmüş, böylesi bir ortamda bu duruma bizleri yaşatan iktidara hesap sorma zamanı 7 Haziran 2015 seçimleridir.”

AKP MİLLİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili ve Kayseri Milletvekili Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu, yaptığı konuşmada iktidara yüklendi. AKP’nin milli değerlere sahip çıkmadığını belirten Halaçoğlu, “Her şeyden önce belli bir millete mensup insanlarımız. Milli Değerlerimize sahip çıkma mecburiyetindeyiz. Milli değerlerimiz bağımsızlığımız, dilimiz, dinimiz, örfümüz ve adetlerimizdir. Milli Mücadele bu değerler üzerinden yapılır. Bugün AKP’nin 12 yıllık iktidarı döneminde Milli Değerlerimizi hangi ölçü de korunmuştur. Şu anki cumhurbaşkanı, milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söylemiştir. Aynı kişi Tübitak toplantısında şuan ki Türkçe ile ilim ve felsefe yapılamayacağını ifade eden talihsiz konuşma yapmıştır. Cumhurbaşkanı o ülkenin dilinin temsilcisidir. Maalesef Cumhurbaşkanı Türkçe ile ilim ve felsefe yapılamayacağını belirtecek kadar Türk Dilini aşağılamış ve haliyle Türk Milletini aşağılamıştır. Bunu anlamak mümkün değildir. Siz Divan-ı Lügatı Türkü ne tarafa koyacaksınız bu söz üzerine. Ben Sayın Cumhurbaşkanına Ahmet Arvasi’nin “Kendini Arayan İnsan” eserini okumasını tavsiye ederim.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.