DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.605.433 -0.34

AKP’Yİ YIKACAĞIZ

Yayınlanma Tarihi :
AKP’Yİ YIKACAĞIZ

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Ülkücülerin isteyip de başaramayacağı hiçbir görevin olmadığını belirterek, Kadrolarımız hazır. MHP İstanbul’da ayağa kalktı. İstanbul, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önünde engel değil önder olacak. İstanbul’dan iktidara gelen AKP’yi, yine İstanbul’dan yıkacağız” dedi.

Yıldıray Çiçek’in MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ile yaptığı ropörtaj ….

HaberRes_39512.jpg.pagespeed.ce.W1-MHay986

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ SÖYLEŞİSİ

-Sayın Başkan, yoğun programınızdan vakit ayırarak röportaj fırsatı verdiğiniz için öncelikli olarak teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbul MHP İl Başkanı olarak göreve başlamanızdan bugüne yaklaşık yedi ay gibi bir zaman geçti. Bu zaman zarfı içerisinde hangi çalışmalara yoğunlaştınız, ne gibi faaliyetleriniz oldu? Okuyucularımıza ve dava arkadaşlarınıza biraz bilgi verir misiniz?

Milliyetçi Hareket’in saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli Bey’in tevdii ettiği İstanbul İl başkanlığı görevine 19 Mayıs 2014 itibari ile “Bismillah” diyerek başladık. Geçen zaman zarfı içerisinde il yönetimimizi oluşturarak 39 ilçede teşkilatlarımızı yeniden yapılandırdık. 782 mahalle teşkilatımızı oluşturduk. 39 ilçenin tamamında birkaç seferden fazla olmak üzere istişare toplantıları gerçekleştirdik.

Abdi İpekçi Spor Salonunda Ramazan ve Kurban bayramlarında Sayın Genel başkanımızın teşrifleri ve İstanbulluların yoğun katılımıyla bayramlaşma programları gerçekleştirdik.

Muhtarların, STK’ların ve yerel basın temsilcilerinin görüşleri benim için çok önemlidir, o yüzden bu kurum ve kişilerle istişare toplantılarında bulunduk.  3 seçim bölgesinde mahalle başkanları genişletilmiş istişare toplantısı yaptık.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine Milliyetçi Hareket’in İstanbul kadroları yoğun bir şekilde katılım göstererek özverili bir seçim kampanyası yürütmüştür.

Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programları gerçekleştirmiş, Ramazan Ayı’nın maneviyatından ve bereketinden istifade edilmeye çalışılmıştır.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenilerek, desteğimizle bir nebze olsun onların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik bir katkı sağlaması noktasında çaba sarf ettik.

Kurumsal olarak engelliler fuarında stant açarak siyasilere bu manada öncülük ve ev sahipliği yaptık.

Engelliler haftası sebebiyle, Engelliler alanında hizmet veren kuruluş temsilcileriyle geniş katılımlı yemekli istişare toplantısı düzenlendik.

Anadolu’daki illerimiz İstanbul’umuza konuk olarak gelip Feshane’de düzenledikleri festivallere katılarak hasret giderdik.

Renkleriyle milletimizin gönlüne taht kurmuş İstanbul’umuzun üç büyük takımın taraftar derneklerinin davetlerine katıldık, istişarelerde bulunduk.

İstanbul’un bütününe hitap eden sivil toplum kuruluşları, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve farklı meslek kuruluşlarını ziyaret ederek, görüşlerimizi kendileriyle paylaştık.

Mağdur edilen öğretmenlerimizin hak kayıplarının önlenmesi için uğraştık, 17 Aralık operasyonunun ardından mağdur edilen polis ailelerinin yanında olarak destek verdik, onlarla beraber olduk.

Ahde vefanın temel prensibimiz olması hasebiyle teşkilat mensuplarımızın, kader ve yol arkadaşlarımızın mutlu ve hüzünlü günlerinde teşkilatımız olarak yanlarında olduk.

30 Mart mahalli idareler seçimleri sonrasında İstanbul’un partimiz üzerinde bırakmış olduğu olumsuz izlenimini silerek, teşkilatımızın birliğini beraberliğini sağlayarak, başarıya susamış olan hareketimizin genel seçimlere hazır hale gelmesini sağladık.

İstanbul, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önünde engel değil önder olacaktır.

12 yıllık AKP iktidarının başlangıcı olan İstanbul’un AKP’nin iktidarının sonuna vesile olması için var gücümüzle çalışacağız. MHP’nin iktidarına öncülük edeceğiz.

46 yıllık şerefli bir mazisi olan hareketimizin dünden bugüne bütün mensuplarımızı bir araya getirip, Milliyetçi Hareket’in Türkiye’nin son umudu, son kalesi olduğunun farkında olan Türk Milliyetçilerini 3 hilalli bayrağın altında toplayarak İstanbullularla kucaklaşacağız.

·2015’te genel seçimler var. Sizin için de bu seçimler çok büyük bir sınav olacaktır. MHP İstanbul İl Başkanı olarak bu seçimlerde hedefiniz nedir?

İstanbul’da yaşayan Milliyetçi Hareket’e gönül vermiş insanlarımızı bir araya topladığımız zaman bu rakam zaten İstanbul’daki seçmenin %20’sini oluşturuyor. İlk hedefimiz bu %20’lik taban oyumuzu bir araya toplayarak, etkin gönüllülerimizi sahaya indirip tüm İstanbullularla kucaklaşarak hareketimizin hedeflerini paylaşmak ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin başbakanlığına katkıda bulunmaktır.

·İstanbul’da bir taraftan MHP’ye üyelik çalışmalarına hız verildi, diğer taraftan da ilçe kongreleri bitmek üzere. Bizlere biraz bu konularda bilgiler verebilir misiniz?

Milliyetçi Hareket’in saygıdeğer liderinin talimatları üzerine İstanbul’da 1 milyon üye kampanyası başlattık. Kampanyanın ilk 3 ayında 115.000 üyeye ulaştık. İstanbulluların Milliyetçi Hareket Partisine büyük teveccühü sevindirici ve umut vericidir.

Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim, üyelik çalışmaları sürecinde korkunç bir gerçekle karşılaştık. Partimizin uzun yıllar emektarı olmuş, mücadele etmiş, çilekeş ve vefakâr insanlarımızın iradeleri dışında iktidar partisi AKP’nin üyesi yapıldığı görülmüştür. Bunlar hakkında yasal işlemler başlatılarak AKP üyeliklerinden istifa dilekçesi verilmiş, MHP’ye katılımları sağlanmıştır. Tüm mensuplarımızın partimize üyelikleri gerçekleşince üye sayımız daha da artacaktır.

AKP’nin İstanbul’daki üye sayısını nasıl gerçekleştiği de bizim bu çalışmamızla ortaya çıkarılmış, iktidar partisinin üyelik sahtekârlığı gözler önüne serilmiştir. İstanbul’daki ve tüm Türkiye’deki dava arkadaşımızın Yargıtay’dan üyeliklerini sorgulamalarını ve bu konuda bir hassasiyet oluşturmalarını kendilerinden rica ediyorum.

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatları ile başladığımız kongre sürecimizi bir demokrasi şölenine dönüştürerek, aday olmak isteyenlere imkân sağlayıp, çoğulculuğun en güzel örneklerini İstanbul ilçe kongrelerinde sergiledik. 18 ilçemizde birden fazla aday yarışmıştır. Seçilenlerle ilçe başkanımız seçilemeyenlerle de ülküdaşımız olarak yola devam ediyoruz.

6-7 ve 13-14 Aralık tarihlerinde 39 ilçenin tamamının kongreleri sorunsuz, güçlü ve yüksek moralli bir şekilde tamamlandı. İnşallah 4 Ocak tarihinde gerçekleşecek il kongremizde genel seçimler referans alınarak güçlü bir il yapısı oluşturulacak ve İstanbul’u kucaklayacak bir yönetim görev başı yapacaktır.

·İstanbul’da neyi sağlarsanız MHP adına başarının geleceğini düşünüyorsunuz? Bu manada İstanbul’da yaşayan Ülküdaşlarınıza bir mesajınız olacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi sadece bir siyasi parti değildir, aynı zamanda büyük bir camia ve bir fikir hareketidir.

Milletimizin huzur ve refahı devletimizin bekası temel prensibimizdir.

Bizler millet yolunda anadan yardan geçmiş, kendimizi vatan ve millet uğrunda seferber etmiş şerefli bir hareketin mensuplarıyız.

Aynı fikirler doğrultusunda yürüyen dava arkadaşlarımızın yürekleri de beraber çarpacak, başarıya da beraber koşacağız.

Bu anlamda bizimle beraber Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı için mücadele edecek her dava arkadaşımıza ihtiyacımız vardır.

Ülkücülerin isteyip de başaramayacağı hiçbir görev olamaz.

Biz de Türk milliyetçilerinin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin iktidar hedefine İstanbul’daki ülküdaşlarımızla beraber katkı sunacağız.

·İstanbul’un AKP’nin rant kalesi olduğuna dair her kesimin ortak kanaati var siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İstanbul’un rant alanına dönüştürüldüğü herkesin malumudur. İmar yolsuzluğu başta olmak üzere birçok şaibeli konunun merkezi İstanbul’dur. İstanbul’un bir deprem şehri olmasına karşın bu felakete hazırlık yapmak yerine toplanma ve sığınma alanları dâhil yandaşlarına peşkeş çekilerek insan hayatını yakından etkileyen bir konuda bile rantiyeci bir zihniyetle hareket edilmiş, insan hayatı ikinci plana atılmıştır.

Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareket’in iktidarında tüm bu usulsüzlüklerin hesabı sorulacak; hiçbir kamu malının, tüyü bitmemiş yetimin hakkının çalınmasına, çalanların yanına kalmasına izin vermeyeceğiz.

·Siz Fatih Sultan Mehmet’in fethederek Türk milletine miras bıraktığı İstanbul’da MHP’nin il başkanısınız. Biliyorsunuz Fatih Sultan Mehmet tarihte bir Rum mimarla devrin kadısı Huzur Bey’in karşısına aynı haklarla ve eşit şartlarla çıkmış ve Fatih Sultan Mehmet suçlu bulunmasına ses çıkarmadığını ve kısasa kısas bağlamında verilen hükme razı geldiğini biliyoruz. Geçmişte böyle bir adalet düzeni vardı yani. Ama yıldönümünü idrak ettiğimiz 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet davasını ölçü aldığımızda, AKP iktidarında görevden alınmadık savcı, hâkim ve polis kalmadı. MHP de 17-25 Aralık’ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası ilan etti. Sayın Başkan, siz bu konular hakkında ne düşünüyorsunuz?

17-25 Aralık tarihlerinde yapılan operasyonda asrın yolsuzluğu ortaya çıkarılmıştır. 17 Aralık öncesi hepimizin konuştuğu iktidarın yolsuzluk ve rüşvet çarkı ile 17 Aralık sabahı tüm Türkiye yüzleşmiştir. Gelişmiş toplumlarda böyle bir yolsuzluğa muhatap olan siyasetçilerin göreve devam etmesi mümkün değildir. Ülkemizde ise arsızlığı ve utanmazlığı kendilerine yaşam tarzı olarak belirleyen AKP’liler, suni bir düşman algısı yaratarak suçu ortaya çıkaranları suçlu ilan etmiştir. Hırsızların elini kolunu sallayarak dolaştığı, hırsızları yakalayan polislerin cezaevine konulduğu tek ülke Türkiye’dir. MHP olarak bu yolsuzluk davalarının üzerinin örtülmemesi için takipçisi, AKP hükümeti tarafından mağdur edilen emniyet ve yargı mensuplarının destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 17-25 Aralık tarihlerini ‘Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ ilan etmesi dolayısıyla İstanbul’da bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor, AKP iktidarını yolsuzluk ve rüşvet gerçeğine milletimizin dikkatini çekmek istiyoruz.

·İstanbul İl Başkanı olarak Türk milliyetçiliğinin sesi olan Ortadoğu gazetemizi daha geniş kitlelerce okunma noktasında tüm ilçeler bazında bir kampanya başlattınız. Bu çalışmalarınız hangi noktada acaba?

39 ilçemizde Türk milliyetçiliğinin gür sesi olan Ortadoğu gazetemizin okunması sağlanacaktır. İlk hedefimiz 5000 okuyucuya Ortadoğu gazetesini okutmaktır. Daha sonra üye kampanyamızla birlikte yürüyecek “Ortadoğu Gazetesine Abone Ol, Abone Yap” kampanyasını gerçekleştireceğiz.

·Sayın başkan, bu verdiğiniz bilgilerden dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bu fırsatı verdiğinizden dolayı ben sizlere ve Ortadoğu Gazetesi ailesine çok teşekkürlerimi sunuyorum.

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort