GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA TÜRKLÜĞÜ SİLDİLER, GÖZÜ BATI’YA DİKTİLER

Bu haber 12 Aralık 2014 - 18:41 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

AKP’nin PKK ile kurduğu kirli ortaklıkla birlikte sürdürdüğü Türk’e ait her şeyi yok etme ihaneti, batı illerine de sıçradı. Birçok ilde, Devlet dairelerindeki “T.C” ibarelerini silen, “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelalarını söken, Andımız’ı kaldıran, milli bayram kutlamalarını yasaklayan AKP, Kuvay-i Milliye’nin başkenti Balıkesir’de de yıkım yaptı. Milli Kuvvetler caddesinde asılı duran ”Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı da indirildi.

Balıkesir’de kentin en işlek caddesi Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişinde MHP’li Belediye Başkanı İsmail Ok tarafından astırılan ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ yazısının AKP’li belediye tarafından kaldırılması MHP’li yöneticileri isyan ettirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kısa süre önce Balıkesir’e yaptığı ziyarette duruma göre vaziyet almış ve Kuvayı Milliye’yi ağzından düşürmemişti. Davutoğlu ve AKP zihniyeti, Doğu ve Güneydoğu’da Türklüğü sildileri yetmemiş gibi, şimdi de Kuvay-ı Milliye’nin başkenti Balıkesir’de Türklüğü sismeye başladılar.

AKP’nin PKK ile kurduğu kirli ortaklıkla birlikte sürdürdüğü Türk’e ait her şeyi yok etme ihaneti, batı illerine de sıçradı. Birçok ilde, Devlet dairelerindeki “T.C” ibarelerini silen, “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelalarını söken, Andımızı kaldıran, milli bayram kutlamalarını yasaklayan AKP, Kuvay-i Milliye’nin başkenti Balıkesir’de de yıkım yaptı. Milli Kuvvetler caddesinde asılı duran ”Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısını da indirildi. Balıkesir’de “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelasını indirten AKP’ye vatandaş sordu: Türkiye ismini de değiştirecek misiniz?

Balıkesir’de kentin en işlek caddesi Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişinde MHP’li Belediye Başkanı İsmail Ok tarafından astırılan ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ yazısının AKP’li belediye tarafından kaldırılması MHP’li yöneticileri isyan ettirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kısa süre önce Balıkesir’e yaptığı ziyarette duruma göre vaziyet almış ve Kuvayı Milliye’yi ağzından düşürmemişti.

MHP Balıkesir İl Başkanı Nuri Argun Atıcı, şehrin en işlek caddesi olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişinde bulunan “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı tabelanın belediye ekipleri tarafından yerinden indirilmesine tepki gösterdi. Söz konusu yazı, MHP’li Belediye Başkanı İsmail Ok tarafından caddenin yeniden düzenlenmesinin ardından girişine asılmıştı.

İKTİDAR ÇÖZÜM SÜRECİNE AYAK UYDURUYOR

MHP İl Başkanı Atıcı, yaptığı yazılı açıklamada olayı kınadığını belirterek, yazının tekrar yerine asılmasını istedi. Balıkesir’in Kuvay-i Milliye’nin başkenti olduğunu belirterek, “Türkiye genelinde AKP hükümetinin uygulamaları, millet olarak hepimizi utandırmaya devam ediyor. Bir yandan çözüm süreci adı altında İmralı canisi ile sürdürülen teslimiyet çalışmaları Türkiye’yi hızla bölünmeye sürüklerken öte yandan da tüm milli değerlerimizin aşağılanması, bir utanç tablosu olarak tarihe geçiyor. Bakın, mevcut iktidar döneminde milletçe yaşadıklarımıza. Türk ve Atatürk’e ait tüm değerlerimiz alaşağı ediliyor. Andımız kaldırıldı, okullarımızda artık Atatürk köşeleri yok. TC’ler kaldırılıyor. Buna rağmen hala Türk milletini var eden tüm değerlere saldırmaya devam ediyorlar. Dün şehrimizde yaşanan bir olay, bizi ve tüm Balıkesir halkını kahretmiştir.

O YAZI MUTLAKA ESKİ YERİNE ASILMALIDIR

Balıkesir, Kuvay-i Milliye’nin başkentidir. Şehrimizin en büyük caddesinin adı da Milli Kuvvetler Caddesi’dir. Bugün Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı, belediye araçları tarafından kaldırılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bu hareketi Balıkesir halkına karşı saygısızlık, Kuvay-ı Milliye kahramanlarına karşı ise vefasızlık olarak değerlendiren Atıcı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Kuvay-i Milliye şehitlerimizin ve Türkiye’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün kemikleri sızlamıştır. Olayı Balıkesir halkı adına kınıyorum. O yazı mutlaka eski yerine asılmalıdır. Eğer bunu yapmazlarsa şeref sözü veriyorum, milletimizin teveccühüyle iktidara ve yönetime geldiğimiz ilk gün, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısını eskisinden daha görkemli bir şekilde o caddeye tekrar asacağız.”

‘NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’ TABELASI BAKIM İÇİN İNDİRİLMİŞ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin en işlek caddesi olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişinde bulanan ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ tabelasının belediye ekipleri tarafından yerinden indirilmesi üzerine açıklama yaptı. Açıklamada yaklaşık 1 yıldır süren arızalanmalarından dolayı harflerde ve değişik bölümlerde sönmeler yaşandığı için meydana gelen problemin giderilmesi için tabelanın söküldüğü belirtildi.

Balıkesir merkez Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişine MHP’li Belediye Başkanı İsmail Ok, döneminde asılan ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazısının belediye ekipleri tarafından sökülmesine MHP İl Başkanı Nuri Argun Atıcı’ndan sert tepki gelmişti.

ARIZALAR VE HARFLERİN ARIZLARI İÇİN SÖLKÜLDÜ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, arızalı olduğu için yerinden sökülen yazının yerine Türk bayrağı konulduğu belirtildi. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nın yazılı açıklaması şöyle: “Şehir merkezindeki en büyük ana arter olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişlerinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Atatürk’ün veciz sözü, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı maalesef yaklaşık 1 yıldır süren arızalanmalarından dolayı harflerde ve değişik bölümlerde sönmeler yaşandığı için meydana gelen olumsuzluğun giderilebilmesi için sökülmek zorunda kalınmıştır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığınca şehrimizin değişik bölümlerinde uygulanan çalışmalar ile kente yeni bir estetik çehre kazandırılmaktadır. Bu kapsamda Milli Kuvvetler Caddemizin her iki girişine de özel olarak tasarlanan rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağımız konulmuştur.

BAYRAK KONULDU

Milli Kuvvetler Caddesi girişlerine uygun şekilde 70×110 cm ebatlarında hazırlanan şanlı bayrağımız ile ortaya çıkan yeni estetik görüntünün varlığı halkımız tarafından da beğenilmiştir.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki, önceki yazılı levhanın kendine özel teknik özellikleri nedeniyle uzun zamandır devam eden arızalanmasından dolayı yaşanan olumsuzluklar böylelikle önlenmiş, yazı sökülmek zorunda kalınmış, bunun yerine büyük ebatlarda ve tamamen özel tasarlanan led ışıklarla donatılı şanlı Türk Bayrağımız konuşlandırılmıştır. Ay yıldızlı bayrağımız şehrimizi süslemeye, semalarımızda da nazlı nazlı dalgalanmaya devam edecektir.

Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesirimizi daha da güzelleştirmek, halkımızın refahı ve mutluluğu için de hizmetlerimize var gücümüzle devam edeceğiz.”

Öte yandan arızalı olduğu gerekçesiyle indirildiği öne sürülen “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazısının bakımının yapılıp yapılmayacağı ve yeniden yerine konulup konulmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

ortadogugazetesi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.