GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

“GÖZALTILARI HAKSIZLIK VE ZULÜM OLARAK GÖRÜYORUM”

Bu haber 15 Aralık 2014 - 20:22 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının unutturulmasına yönelik gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

MHP olarak bu konuda bir dizi etkinlik ve konferans düzenleyerek halkı bilinçlendirme kampanyası başlattıklarını anlatan Karataş, “İktidarın işbaşına geldiği günden bu zamana kadar 12 yılı aşkın bir süredir yapmış olduğu yolsuzluk, sadece 17-25 Aralık yolsuzluğu değildir. Bunun ötesi de var, dolayısıyla bunun üzerini örtme adına ve diğer taraftan terörle mücadele yerine müzakere etmeleriyle ilgili Türk milletinin gözünden kaçırılmak için hükümet tarafından bir dizi operasyonlar yaptırılmaktadır. Özellikle kendilerine yönelik rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından sonra bu durum hız kazandı. Dolayısıyla bir korku salma veyahut kendilerine dokunanın canının yakılacağı hissi verilmeye çalışılıyor. Tabii bu yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükler, haksızlıklar, zulümler, mutlak surette mevcut iktidardan sorulacaktır.“ dedi.

‘BU HAFTAYI YOLSUZLUKLA MÜCADELE HAFTASI İLAN ETTİK’

İzmir ve İstanbul’da konferanslar düzenleyeceklerini belirten Karataş, “Partimiz, bu bir haftayı yolsuzlukla mücadele haftası olarak ilan etmiştir. Bu kapsamda bir dizi konferans ve etkinlik tertip edeceğiz. İlki 17 Aralık Çarşamba günü İstanbul’da olmak kaydıyla ikincisi de 18 Aralık Perşembe günü İzmir’de yapılacak. İzmir Fuar Alanı 1 No’lu Hol’de bu konferans gerçekleşecek. Dolayısıyla 25’ine kadar da bir dizi konferanslar olacak. İller de kendi inisiyatifleriyle yapacakları etkinliklerle bu yolsuzlukların yanlarına kâr kalmayacağını, yani rüşvetin, talanın yanlarına kâr kalmayacağını, bunun hesabının sorulacağını, bir gün herkesin bunu mutlak şekilde göreceğini vatandaşımıza, halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Tabii ki yolsuzluk ve rüşvet olaylarına karışan bakanların Yüce Dîvan’a gitmeme veya gönderilmeme adına neler yapıldığını, ne gibi zulümler yapıldığını cümle âlem gördü. Geçmiş zamanlarda Yüce Dîvan’a giden başka bakanlar oldu. O bakanlar gittiler, aslanlar gibi kendilerini savundular veyahut ortada herhangi bir suç unsuru yok ise aklanıp çıktılar hepsi. Neden korkuyorlar? Neden gitmiyorlar? Mevcut iktidar kadar yargıyı etkisi altına alan, cumhuriyet tarihinde bu zamana kadar hiçbir iktidar olmamıştır. Buna rağmen mi hesap vermekten korkuyorlar? Dolayısıyla bu yolsuzluk ve rüşvet hadisesi, bu görünenler, park bahçe işlerinde balya balya paraların el değiştirdiği görüldü veyahut ayakkabı kutuları, para sayma makineleri, kasalar falan, bunlar buzdağının görünen yüzüdür. Bir de arkası var, buna bakmak lazım.“ şeklinde konuştu.

‘İNSANLARI GÖZALTINA ALMAKLA ZİHİNLERİNİ SİLEMEZSİNİZ’

Gazetecilerin gözaltına alınmalarına tepki gösteren MHP İl Başkanı Karataş, “Dün Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu başta olmak üzere dizi senaristlerinin de aralarında bulunduğu kişilerin gözaltına alınmasını da haksızlık ve zulüm olarak görüyorum. Bu durumun bu şekilde devam etmeyeceğini, hiç kimsenin bu saatten sonra hiçbir basın kuruluşunun, hiçbir camianın, hiçbir siyasi fikir hareketlerinin hiçbir şekilde bu iktidardan korkmadığını, çekinmediğini göreceklerdir. Yani insanları gözaltına almakla, tutuklamakla onların zihinlerini silemezsiniz. Tam tersi bu işi, Allah rızası için gayret sarf edip yolsuzluk ve rüşveti ortaya çıkarma adına çaba sarf eden insanları gözaltına almakla sadece onların beynine kazımış olursunuz. Bu olayları unutturamazsınız. Bu kapsamda yapılan gözaltıları kınıyorum. Dolayısıyla da bunun hesabının da mutlak surette sorulacağını düşünüyorum.“ diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.