GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

İstanbul’da büyük buluşma

Bu haber 01 Aralık 2014 - 16:41 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli tehtidi savuran Başbakan Davutoğlu’na verdiği dersin ardından bir cevapta  Alevi Dernek ve vakıflardan geldi. MHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. Bölge Genişletilmiş İstişare toplantısına katılan  çok sayıda vakıf ve dernek yöneticileri adına konuşan Seyit Derviş Cemal Derneği kurucusu Zeynel Demir, “Vatanımızı, bayrağımızı, milletimizi ve MHP’yi seviyoruz. Devlet Bahçeli’nin yanındayız” dedi. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş,  Başbakan Davutoğlu’na çağrıda bulunuyoruz: İmralı’da yatan bebek katili Öcalan’a “terörist” diyebilir misin? ” diye seslendi.

MHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 3. Bölge Genişletilmiş İstişare toplantısı Esenyurt Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Muhtarlar ve teşkilat mensuplarının davetli olduğu programa MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş;  TBMM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan ve Atila Kaya, MHP MYK Üyeleri Ortadoğu Gazetesi Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu, Volkan Yılmaz, Erdem Karakoç, Muharrem Yıldız, MDK Üyesi Metehan Özkan, MHP İstanbul Milletvekilleri Ali Torlak, Murat Başesgioğlu, Genel Başkan Başdanışmanları İsmet Koçak ve Alpaslan Alpaslan, Cem Vakfı Genel Merkez Genel Müdür Yardımcısı Abidin Gürbüz, Şahhatayi Cemevi yönetimi, Gürpınar Cemevi Başkanı Cemal Şubatlıoğlu, Örnek Cemevi Başkanı Hüseyin Çam, Güneş Cemevi Vakfı Başkanı Bektaş Güçeli, Seyit Derviş Cemal Derneği kurucusu Zeynel Demir, Karacaahmet Seyrantepe Cemevi başkanı Mahmut Kurt, dede İlhan Küzel, Balkan Bektaşileri Kanatlılar dernek Başkanı İbrahim Çalışkan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

MHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. Bölge Genişletilmiş İstişare toplantısına Cemevi Vakıfları ve dernekleri damgasını vurdu.

 

Toplantıya katılan çok sayıda vakıf ve dernek yöneticileri adına konuşan Seyit Derviş Cemal Derneği kurucusu Zeynel Demir, ” Vatanımızı, bayrağımızı ve milletimizi sevmek suç ise biz bu suçu birlikte işlemeye devam edeceğiz ” dedi. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş,  Başbakan Davutoğlu’na çağrıda bulunuyoruz: İmralı’da yatan bebek katili Öcalan’a ” terörist ” diyebilir misin?” diye seslendi.

 

 İSTANBUL İL BAŞKANI KARATAŞ

Toplantı sayonunun dışına taştığı kalabalığa hitabep eden MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş; Yolsuzlukla mücadele edeceğini söyleyen iktidarın tamamen yolsuzluğun ve hırsızlığın içerisinde olduğu söyleyerek MHP İktidarında 17 – 25 Aralık tarihlerinin “Hırsızlık haftası” olarak ilan edileceğini söyledi.

 

Karataş, ” MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da olduğu gibi Tunceli’de de ‘1937-1938 İsyanı’nı çıkartanlar teröristtir’dedi. Bizde Başbakan Davutoğlu’na çağrıda bulunuyoruz: İmralı’da yatan bebek katili Öcalan’a ” terörist ” diyebilir misin?” diye seslendi.

 MERAL AKŞENER

Ardından kürsüye gelen TBMM Başkan Vekili Meral Akşener  yaptığı konuşmada; İktidarın muhtarlara savaş açtığını ve muhtarlardan yetkilerin tek tek alındığını söyleyeyerek, “Hiçbir yetkiniz kalmasa dahi direneceksiniz. Mahallelerinize sahip çıkacaksınız. Bütün siyasi partiler dahil olmak üzere, İstanbul milletvekillerinin hepsinden daha fazla oyla iş başına gelen insanlarsınız. Bunu sürdüreceksiniz. Sizi ortadan kaldırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunan Meral Akşener, şöyle konuştu:

“Biz kendimizi ispatladık kardeşim. Her yere gidebiliriz. Nerede, neyi söylüyorsak, her yerde aynı şeyi söyleyebiliriz. Yiğitsen, yüreğin yetiyorsa, sayın Davutoğlu’nu salı günü Meclis kürsüsünden Oslo’da yapılan görüşmeleri açıklamaya davet ediyorum. Kandil’de, İmralı postacılarının, İmralı postacılığı yapıyor olmanın nasıl bir duygu düşünce olduğunu açıklamasını istiyorum. Yüreği yetiyorsa, cesareti varsa, Diyarbakır Bağlar Mahallesi’nde böyle bir kürsüye çıkıp ‘Abdullah Öcalan, Bebek katilidir, İmralı canisidir ve teröristtir’diyebilmesini bekliyorum. Biz gereğini yaptık. Genel Başkanımız gereğini yaptı. Bundan sonra sıra sayın Davutoğlu’nda.”

 

CELAL ADAN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan,  “Bizim milliyetçiliğimiz, Türk siyasetinin milli ve manevi merkezidir. Dolayısıyla hiç kimse endişe etmesin. 77 milyon vatandaşı aynı anadan doğar gibi kardeş kabul eden tek siyasi hareket MHP’dir. Özellikle Başbakanın, Cumhurbaşkanının bu programı takip etmesi gerekir” dedi.

Celal Adan, Türkiye’de sessiz sedasız ve varlığını hissettirmeyen milyonlarca insanın yüzünü MHP’ye döndüğünü söyleyerek, seçim çalışmaları konusunda partililere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

 

 ATİLLA KAYA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya,  Toplumu etnik ve inanç temelinde ayrıştıran bir zihniyetin ülkeyi sağlıklı bir şekilde yönetmesinin mümkün olmadığını söyleyerek, “Bizim milliyetçilik anlayışımızın temelinde, Hoca Ahmed Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre ve Mevlana’dan süzülüp gelen ve temelinde insan sevgisi, insan muhabbeti olan bir milliyetçilik anlayışı vardır” ifadelerini kullandı.

 

Yaklaşan genel seçimin bir fırsat olduğunu dile getiren Kaya, “Toplumu ayrıştırmadan, bölmeden, ötekileştirmeden, etnik kimliğine göre, mezhebine göre ayrıştırmadan hepsini Türk milleti ailesinin bir üyesi olarak kabul eden bir anlayışa bu ülkenin ihtiyacı var. Onun adresi de MHP’dir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.