GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Olcay Kılavuz Düzce’de

Bu haber 03 Aralık 2014 - 2:35 'de eklendi ve 798 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Düzce Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Genel Başkan Olcay Kılavuz Düzce Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. 

Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Gülaçtı ve çok sayıda Ülküdaşımız tarafından coşkuyla karşılanan Genel Başkanımız daha sonra beraberindekiler ile birlikte yeni hizmet binasına geçti.

Edilen dualar ve kesilen kurbanla açılışını gerçekleşmesinin ardından yeni Ocak binasını gezen Kılavuz gençlerle bir araya gelerek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma da yapan Kılavuz, “Ülkü Ocakları dünden bugüne imanlı, ahlaklı, şahsiyet sahibi gençler yetiştirmenin mücadelesini vermektedir. Çağın gerisinde kalmamak için  bilgiye hükmetmenin yanında bunu milli hasletlerimizle birleştirecek bilince de sahip olmamız gerekir. Çünkü bilgili olduğu kadar, bilinçli de olan toplumlar derhal ilerlemeye ve yükselmeye başlarken, bunlara gereken önemi vermeyen toplumların gün geçtikçe daha kötü şartlara mahkûm olduğu bir gerçektir. Cehaleti yenememiş milletler önce dışa bağımlı olmakta sonrasında ise zamanla sömürge haline gelmektedir. Bu sebepten dolayı gençliğimizin en önemli hedefi, kendisi, ailesi ve milleti için bilgiyi rehber edinmesi ve ilim tahsil ettiği alanda uzmanlaşması olmalıdır. Sizler kendinizi geliştirip, ülkemize ve milletimize hizmet için mücadeleye atıldığınızda engeller karşınızda hiçbir anlam ifade etmeyecek, sizi durduramayacaktır. Dünden aldığımız ilham ve çıkardığımız derslerle; bugün içerisinde bulunduğumuz durumu tüm yönleriyle değerlendirip, aydınlık yarınlara ulaşmanın mücadelesini vermek zorundayız. Hz. Muhammed’in (S.A.V.) “Dünyayı isteyen ilme sarılsın, ahireti isteyen ilme sarılsın. Hem dünyayı hem ahireti isteyen yine ilme sarılsın.” hadis-i şerifini asla aklınızdan çıkarmamalı, hayatınızı buna göre şekillendirmelisiniz. Ülkü Ocakları olarak eğitimini tamamlamak adına çalışan tüm kardeşlerimize sonuna kadar destek olacağız. Nitekim bugüne kadar hayata geçirmiş olduğumuz ve sistemli bir şekilde devam ettirdiğimiz projelerin temelinde gençliğimizin iyi bir şekilde yetişmesine katkı sunma gayesi taşıdığımızı ve eğitim odaklı düşündüğümüzü rahatlıkla görebilirsiniz. Ben inanıyorum Lider Ülke Türkiye’nin mimarları Ülkücü Gençliğin içinden yetişecektir. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Ülkücü Gençlik, bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı mutlaka gösterecektir. ” dedi.

Ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz “Ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Demokratikleşme, milli birlik ve kardeşlik projesi, barış süreci gibi efsunlu kelimelerle başlatılan ihanet açılımı çerçevesinde milli değerlerimiz yok edilmekte, üniter yapımız değiştirilmeye çalışılmaktadır. Kamuoyunu alıştırmak için nabız yoklama şeklinde güya tartışmaya açılarak başlayan ihanet adımları bir bir hayata geçirilmektedir. Sınırlarımız adeta yol geçen hanına dönmüştür. Daha Habur rezaleti dahi dün gibi ortada dururken geçtiğimiz ay eşkıya birliklerine adeta geçit töreni yapılmıştır. 

Topraklarımızdan üzerinde hayalden öteye geçemeyecek paylaşımları yapanlar uşaklığı marifet zanneden ve kendisine meslek edinmiş olan içerdeki destekçileriyle birlikte faaliyetler yürütmektedir. Memleket meselelerinin çözümü noktasında ortaya çıkan siyasi tabloya bakıldığı zaman Türklüğü, dilimiz Türkçe’yi, öz vatanımız Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunacak Ülkücü Hareketten başka herhangi bir yapı gözükmemektedir. Devlet ve millet yolunda her türlü fedakarlığı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Düzce’den bir kez daha Türk Milleti’ni içinde bulunduğumuz sürece yönelik olarak yaptığımız uyarılara kulak vermeye; Ülkücü Hareketin kutlu çatısı altında tek yumruk olmuş bir şekilde devletimiz için mücadele etmeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ocaktaki istişare toplantısını tamamlayan Genel Başkan Kılavuz, daha sonra Uyuşturucuyla Mücadelekapsamında Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ilki düzenlenen, tüm temsilciliklerimiz tarafından da yapılması öngörülen Sağlık Yürüyüşlerinin Düzce’deki kısmına katıldı. Gece yürüyüşü şeklinde hazırlanan program şehir merkezindeki Cedidiye Camii’nden Atatürk Heykeli’ne doğru meşaleler taşınarak bando takımı eşliğinde gerçekleştirildi. Yürüyüşün sonunda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Ülkemizde uyuşturucu kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. Uyuşturucu çeteleri adeta ağlarını örmüş gençliğimizi ulaşabileceği her noktada uyuşturucu illetine bulaştırmayı amaçlamaktadır. Basında da sıkça takip ettiğimiz üzere gençlerimiz hayatlarını kaybetmektedir. İstanbul özelinde yapılan anketler de uyuşturucu kullanımının büyük bir artış gösterdiği görülmektedir. Ülkü Ocakları şimdiye kadar Türk Milleti’nin yüksek menfaatlerini düşünerek gençliğini her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmanın mücadelesini vermektedir. Bizler gençliğimizin imanlı, ahlaklı ve temiz bir şekilde yetişmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarfedeceğiz. Ülkü Ocakları olarak yurt genelinde uyuşturucuya karşı başlatmış olduğumuz kampanyaya hepinizin destek olmasını istiyorum. İllerimiz nezdinde yaptığımız saha çalışmalarına katılmanızı, bir kişiden ne olur demeden tüm gençlerimizi uyuşturucunun zararlarına karşı uyarmanızı istiyorum.” dedi.

Yürüyüşün ardından temaslarını tamamlayan Genel Başkanı Olcay Kılavuz, daha sonra Düzce’den ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.