GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

OLCAY KILAVUZ’DAN YENİ YIL MESAJI

Bu haber 31 Aralık 2014 - 21:01 'de eklendi ve 1.342 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ 2014 değerlendirerek yeni yıl mesajı yayınladı.

Olcay KILAVUZ mesajında ” İyi ve kötü anılarıyla, 2014 yılını geride bırakıyoruz ve Yüce Yaradan’a bizleri yeni bir yıla kavuşturduğu için şükrediyoruz.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, 2014 yılı maalesef ülkemiz ve milletimiz açısından tam anlamıyla kayıp bir yıl olmuştur. Aziz milletimiz uçurumun kenarına biraz daha yaklaşmış, huzur, sükûnet ve saadete hasret kalmıştır.

Siyasi iktidarın başlattığı açılım süreci ülkemizi bölünmenin eşiğine getirmiş, 2014 yılında bölücü terör örgütü ve türevi oluşumlar Doğu ve Güneydoğu sokaklarını teslim almıştır. Milli ve manevi değerlerimi oluşturan temel ögeler tartışmaya açılmış ve içi boşaltılmıştır. Dış politik çıkmaz derinleşmiş, siyasi iktidarın öngörülerinin tutmadığı bu yıl da tescillenmiştir. Adam kayırma, torpil, yolsuzluk iddiaları memleketin dört bir tarafına sinmiş, insanımız bu uygulamalar karşısında ezilmiş, küçük düşmüştür. Adaletsizlik ve güvensizlik kaçınılmaz hale gelmiştir. İşsizlik artmaya devam etmiş, fakirlik yayılmıştır. Ülkemiz hem bölgede hem de dünya siyaset arenasında itibar kaybına uğramıştır. Soydaşlarımız Irak’ta, Suriye’de, Kırım’da ve Doğu Türkistan’da tarifsiz acılar yaşamış, İslam dünyası ise geri kalmışlığın ve iç çekişmelerin pençesinde kıvranmaya devam etmiştir. Doğa sevgisi, estetik kaygısı, sanat ve edebiyat dünyası hiç olmadığı kadar gerilemiş, yeni bir medeniyet adı altında karmaşık, karışık, köksüz ve günübirlik bir girdaba gençlerimiz itilmiştir.

Memleket sathında ve dünyadaki bu hazin gelişmeler karşısında, Ülkücüler olarak bir an olsun umutsuzluğa kapılmadan çalışmaya gayret ettik. Gücümüz nispetinde gariplerin kimsesizlerin yanında olduk, mazlumlara el uzatmaya, Türk gençliğini harekete geçirmeye ve geleceğin müreffeh Türkiye’sinin kahramanlarının yetişmesine katkıda bulunmaya çalıştık.
Şehit Cengiz Akyıldız Sosyal Medya Okuryazarlığı eğitim ile arkadaşlarımızın çağın iletişim mecrasını daha bilinçli olarak takip etmesini hedefledik. Eğitim alanında ise Ziya Gökalp KPSS Akademisi, 2023 Gelişim Akademisi ve Erol Güngör Gelişim Program’ını yürürlüğe koyduk. Türkiye genelinde düzenlediğimiz bilgi yarışması ile rekabetin yanı sıra kardeşliğimizi de güçlendirdik. Ülkü Evleri, Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu ve Burs Kardeşliği Projesi ile üniversite gençliğinin yanında olduk. 2 Mayıs Türk Gençlik Çalıştayı ve 3 Mayıs Türk Gençlik Kurultayı ile Türk gençliğinin iradesini ortaya koyduk, gelecek güzel günleri şimdiden Aziz milletimize müjdeledik. Irak ve Suriye Türkmenlerine ulaştırdığımız yardımlar ile Anadolu Türklüğünün elini soydaşlarımıza uzattık. Bizzat şahsım Türkmeneli’ni ziyaret ederek, Türkmen kardeşlerimle beraber olmanın mutluluğunu yaşadım. Gençliğimizi hedef alan uyuşturucu belasıyla uzun soluklu bir mücadele kararı alarak; Uyuşturucuyla Mücadele Kampanyası’nı başlattık. Milli ve manevi değerlerimize kastedenlere karşı tepkimizi, tüm yurtta, gür bir sesle haykırdık.

Genel Merkezimiz dışında il ve ilçe ocaklarımız, asenalar teşkilatımız, üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarımız da yoğun bir yıl geçirdiler. Genel Merkezimizin yürüttüğü programları uygulamanın yanı sıra, yerel bazda önemli ve başarılı çalışmalar yapan teşkilatlarımız, eğitim, kültür, spor, sanat ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bölgelerinde ses getirdiler.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı adına gerçekleştirilen bu faaliyetlerde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve bilgece yol göstericiliğiyle ile her zaman yanımızda olan Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’e şükranlarımızı sunuyorum. Faaliyetlerimizde görev alan Ocak Genel Merkez yöneticilerimize, il ve ilçe ocak başkanlarımıza, asenalar, üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarına ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Aziz milletimizin takdiri, yardım kampanyalarımıza ve sosyal sorumluluk projelerimize desteği, bizi zaman zaman duygulandırmış ve fazlasıyla mutlu emiştir. Bu aziz ve kadirşinas millete mensup olmanın gurunu en yoğun şekilde yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun ki, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık, tüm projelerimizi başarıyla sonuçlandırdık. Bununla birlikte bunları hiçbir zaman yeterli görmedik, hep daha iyisini ve daha fazlasını yapmayı hedefledik. Cenab-ı Allah’ın izniyle, 2015 yılında da, tüm bu alanlardaki faaliyetlerimizi artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Eğitim programları, gençliği esas alan faaliyetler, yardım kampanyalarımız devam edecek; iz bırakacak eserler vermek, stratejik ve makro düzeyde çalışmalar yapmak, geleceğin liderlerini yetiştirme noktasında planlı ve nitelikli programlar düzenlemek de amaçlarımız arasında yer alacaktır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in ve şehitlerimizin bizleri emaneti olan Ülkü Ocakları’nı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun Türk gençliği olarak, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine koşar adımlarla yürüyeceğiz. Bu hedef ve amaçlarımızı gerçekleştirme noktasında, teşkilatlarımızın ve aziz milletimizin yanımızda olacağına inancımız tamdır.

Son olarak; soğuyan havalarla beraber kış şartları ağırlaşmış bulunmaktadır. Başta Türkmen kardeşlerimiz olmak üzere ülkemize giriş yapan birçok sığınmacı aç ve açık şekilde sokaklardadır. Bu elem verici durum masum çocukların açlıktan ve soğuktan ölmesiyle beraber hat safhaya ulaşmıştır. Kadirşinas ve müşfik milletimizin mağdur ve muhtaç durumdaki sığınmacılara karşı daha fazla hassasiyet göstereceğinden şüphemiz yoktur. Kapımıza gelenlere dilini, dinini, rengini sormadan gönlümüzü açmak necip Türk milletinin karakterini oluşturan temel taşlardan birisi olmuştur. Özellikle şu zor günlerde sığınmacılara yardım etmek dinimizin, tarihimizin, ülkümüzün bize yüklediği mesuliyetlerden birisi olmakla beraber; insan olmanın bize yüklediği misyonlardan birisidir.
Bu duygu ve düşüncelerle zulmün son bulduğu, hürriyet ve adalet hasretinin sona erdiği, insanların onurlu ve başı dik yaşadığı; huzurlu, mutlu bir Türkiye ve dünyanın hasretiyle ellerimizi Cenab-ı Allah’a açıyoruz. Bu vesileyle 2015 yılının Türk-İslam âlemi özelinde tüm insanlığa hayır ve esenlikler getirmesini temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.