GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Olcay Kılavuz’la Bingöl’de Ülküde Birlik

Bu haber 24 Aralık 2014 - 22:12 'de eklendi ve 884 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Bingöl Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Ülküde Birlik Şöleni” adlı programa katıldı.

Düzenlenen programa Genel Başkan Olcay Kılavuz’un yanı sıra Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Bayram, Çevre İllerin Ocak Başkanları, İl Ocak Yöneticileri, MHP Yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.
 
Programda Ülküdaşlarımıza seslenen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu:
 
Kıymetli Asenalar, değerli bozkurtlar;

Öncelikle bizi burada buluşturan, kardeşçe kucaklaşmamızı sağlayan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü senalar ederim.

Bingöl Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
 
Değerli dava arkadaşlarım;
 
Göz bebeğimiz olan Bingöl, Eskiçağlardan bu yana medeniyetin beşiklerinden birisi olmuştur.
 
Sultan Alparslan’ın 1071’deki zaferiyle, Anadolu’yu Türk yurdu haline getirme mefkûresinde üs rolünü gören Bingöl; vefanın adıdır.
 
Bingöl; Büyük Selçuklu, Türkiye Selçuklu Devleti demektir.
 
Bingöl; özbeöz Türkmen beylikleri olan Akkoyunlular, Karakoyunlular demektir.
 
Bingöl; doğu Anadolu’ya Türk mührünü kesinkes vuran, cennetmekan Yavuz Sultan Selim han demektir.
 
Bingöl; milliyetçi-ülkücü hareketin zor günlerinin dayanak noktası; karanlığa karşı direnen aydınlığın diğer adıdır.
 
Bingöl; şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu mübarek toprak; 
 
Ailesiyle birlikte hunharca katledilen ağabeyimiz, ülkücü şehidimiz Hikmet Tekin demektir!
 
Muhterem dava arkadaşlarım;
 
Mevcut hükümet tarafından başlatılan “çözüm” adlı yıkım süreci özellikle Bingöl’ün de içinde bulunduğu bölgede, bölücü teröristlere müsamahaya sebep olmuştur. 
 
Teröristler teveccüh görürken, Vatan evlatları,  Necip Fazıl Kısakürek beyin deyimiyle “öz yurdunda garip öz vatanında parya” haline muhatap kalmışlardır.
 
Hükümet tarafından şımartılan teröristler meydanlarda diledikleri gibi gezmekte, sözde asayiş birimleriyle otorite kurmaktadırlar.
 
Bu ve daha ağır birçok vakıa yaşanırken hükümet adeta gülücükler saçmakta, bölücülere gittikçe daha fazla imtiyaz vermektedir.
 
Bunlar yaşanırken olan bölgedeki millet mensuplarımıza olmaktadır.
 
Sizleri bölücülere peşkeş çeken, devletin şefkatli kolları yerine hainlerin puslu emellerine alet edenlere inat haykırıyoruz:
 
Canımız, kanımız ve varlığımız Bingöl için feda olsun! 
 
Asla yalnız değilsiniz! 
 
Milliyetçi-ülkücü hareket sonuna kadar sizinle beraberdir!
 
 
Kıymetli dava arkadaşlarım;
 
Eminim ki; her türlü kışkırtma tahriklere rağmen; 
 
1000 yıllık kardeşlik hukukunu koruyarak hareket edecek, bir Ülkücü’den beklenen hassasiyeti göstereceksiniz.
 
Bir kere daha, Rahmetli ağabeyimiz Hikmet Tekin’i dualarla yad ediyor, konuşmamı şu mısralar ile bitirmek istiyorum:
 
Tohum saç, bitmezse toprak utansın! 
Hedefe varmayan mızrak utansın! 
Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! 
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Ustada kalırsa bu öksüz yapı, 
Onu sürdürmeyen çırak utansın!
 
Sağolun. Varolun. Allah’a emanet olun.
 
Ne mutlu Türküm diyene!
 
Genel Başkan Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından Ali Kınık, Rahmet Safa ve Ahmet Öngelsahne alarak Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı. Programdan sonra Bingöl Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Genel Başkan Olcay Kılavuz, ülküdaşlarımız ile hasbihal etti.  Eğitim-öğretim hayatının önemine dikkat çeken Genel Başkan Kılavuz,  “Ülkücü Gençliğinin her bir ferdinin öncelikli vazifesi ne olursa olsun eğitim hayatlarını mutlaka başarıyla tamamlamak olmalıdır. Ülkü Ocakları’nın kuruluş felsefesinden ve misyonundan hareketle sizlerden yegâne beklentimiz ve isteğimiz de budur. Çünkü gençlik, bu Milletin en kıymetli hazinesidir. Kendinizi, çağa ayak uyduran, özellikle de ilim tahsil ettiği alandaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, böylece Milletimizin sorunlarına akılcı çözümler üretebilen nitelikli bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Bugün ülkemizin yaşadığı sorunların başlıca sebepleri elbette ki,  gayri milli politikalar ve dışa bağımlılıktır. Yaşanan tüm sıkıntıların önüne geçmek,  Türk Milletini çağdaş medeniyetlerin de ilerisine geçirmek için ihtiyacımız olan, her anlamda milli ve yerli bir sistemin kurulmasında Ülkücü Gençler olarak öncü rol oynamalısınız. Dört yıllık lisans eğitiminin sonunda diploma almayı yeterli görmeyip lisansüstü eğitime de yönelerek, yabancı dil öğrenerek alanınızda en iyilerden biri olmak için çalışmalısınız. Unutmayın ki; fikirlerimizi iktidar yapabilmek, devlet yönetiminde söz sahibi olmak sizin emin adımlarla, durmadan ve yılmadan ilerleyişinizle mümkün olacaktır. Bu noktada desteğimiz sonuna kadar sizlerledir. Çünkü geleceğin kurtuluş ümidi, devletimizin kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği fikriyatının teminatı Ülkücü Gençlerdir. Hepinize inanıyor ve güveniyoruz. Eğitim-öğretim hayatınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” dedi.  
 
Genel Başkan Kılavuz Bingöl Ülkü Ocakları mensuplarıyla sohbet ettikten sonra kentten ayrıldı.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.