ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4092
EURO
9,9984
ALTIN
489,72
BIST
1.404
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
36°C
Cuma Sıcak
38°C
Cumartesi Gök Gürültülü
32°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

Ülkücülerden anlamlı protesto

Ülkücülerden anlamlı protesto

ÜLKÜCÜLER, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda Türk İslam devletlerine ait ülkelerin bayraklarını giyerek eylem yaptı. Bayrakların ve kendilerinin üzerini temsili bir şekilde kırmızıya bulayan eylemciler, Türk İslam coğrafyasında akan kana dikkat çekti.

 

İstanbul Ülkü Ocakları, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle Doğu Türkistan, Kırım, Suriye, Türkmeneli ve diğer ülkelerde yaşanan katliamları protesto etmek için Sultanahmet Meydanı’nda toplandı. Eylemciler, üzerlerine Türk İslam devletlerine ait ülkelerin bayraklarının basılı olduğu tişörtleri giydi. Tişörtleri temsili bir şekilde kırmızıya bulayan eylemciler, Türk İslam devletlerinde katliam yapıldığını belirterek akan kana dikkat çekti.

 

Grup adına açıklamayı İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yaptı. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini imzalanmasıyla birlikte 10 Aralık’ın Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlandığını belirten Yıldırım, “Her insanın özgürce yaşama hakkı vardır. Maalesef insan hakları adı altında vahşi batı tüm dünyayı sömürmektedir. Dikkatimizi çeken en önemli şey, kan ve göz yaşının en yoğun yaşandığı yerler İslam coğrafyasıdır.

 

Etrafımıza baktığımızda, Batı Trakya’da, Kosova’da, Kerkük’te, Suriye’de, Türkmeneli’nde, Çeçenistan’da, Filistin’de ve Doğu Türkistan’da kan ve gözyaşı hakimdir. Bugün tüm dünyanın gözü önünde 300 Doğu Türkistanlı idam olmayı beklemektedir. Kerkük’teki soydaşlarımız evlerinden sürülmektedir. Doğu Türkistan’da gençlerin camiye gitmesi yasaklanmakta, Karabağ halen Ermenilerin elindedir. İnsan Hakları Günü’nde Türk İslam coğrafyasındaki durum ortada.” dedi.

İstanbul Ülkü Ocakları üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Doğu Türkistan, Kırım, Suriye ve Türkmeneli’nde yaşanan insan hakları ihlalleri ve zulümleri protesto etti.

Sultanahmet Meydanı’nda bir araya gelen Ülkü Ocakları üyeleri, zulümlerin yaşandığı ülkelerin bayraklarının bulunduğu temsili olarak kanlanmış tişörtler giydi.

Grup adına açıklama yapan İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni 10 Aralık 1948’de kabul etmesiyle bugünün İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başladığını anımsattı.

İnsan haklarının dil, din, ırk ayrımı yapılmadan her insanın özgürce yaşayabilmesi anlamına geldiğini söyleyen Yıldırım, “Türkler, en eski çağlardan beri hak ve özgürlüklere çok dikkat eden bir millet olma özelliğini taşımaktadır. Amerikalılar kartalı, Ruslar ayıyı kendilerine sembol olarak seçmişken, Türkler, özgürlüğün simgesi bozkurdu kendilerine sembol edinmişlerdir” diye konuştu.

Yıldırım, Türk milletinin hak ve özgürlüklere çok önem verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Dünyayı Türkler yönettiğinde her dinden, dilden, ırktan milleti özgürce ve adaletle yönetebilmişti. Maalesef bugün, insan hakları maskesi adı altında vahşi batı, tüm dünyayı sömürmekte. Dünyada kan ve gözyaşı hakim. Kan ve gözyaşının hakim olduğu coğrafyalar da Türk İslam coğrafyaları. Etrafımıza baktığımızda batı Trakya, Makedonya, Kosova, Suriye, Kerkük, Türkmeneli, Kırım, Güney Azerbaycan, Çeçenistan, Filistin ve Doğu Türkistan’da kan ve gözyaşının hakim olduğunu görüyoruz. Bugün dünyanın gözü önünde 300 Uygur Türkü idama mahkum edilmiş, idamı beklemekte. Kerkük’teki soydaşlarımız, evlerinden sürülmekte, böbrekleri satılmakta ve kadınlarına tecavüz edilmektedir. Aynı şekilde Doğu Türkistan’da gençlerin camiye gitmesi yasaklanmakta, tekbir getirmemeleri için dilleri kesilmektedir. Karabağ, halen Ermeniler’in işgali altındadır. Kırım, Çeçenistan ve Filistin’e halen insan hakları uğramış değil.”

“Nerede mazlum, zulüm gören bir millet varsa biz Türk insanı, Türk milleti olarak onların yanında yer almalıyız” diyen Yıldırım, Türk milleti güçlü olduğu takdirde mazlum milletlerin de güçlü hale geleceğinin altını çizdi.

Açıklamanın ardından, eylem sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.