YILMAZ’IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.
MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı hatırlatan bir gündür. Lakin onları sadece bu bir gün içerisinde hatırlamak doğru değildir. Önemli olan her zaman onlara karşı sorumluluklarımızı bilmek, saygı ve sevgi göstermek gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki her birey birer engelli adayıdır.
Bizler engelli kardeşlerimiz için gereken özen ve ilgiyi göstermeli, onların yaşamış oldukları sorunların çözümü konusunda yapılması gereken çalışmalarda yardımcı olmalıyız. Elbette büyük veya küçük olsa da herkesin yapabileceği bir şeyler vardır. İşte bu yüzden üzerimize düşen görev konusunda gereken titizlik gösterilmelidir.
Bilmeliyiz ki Dünya nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 10’unu, Türkiye nüfusunun da yaklaşık yüzde 13’ünü engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Toplumun, böylesine yüksek bir oranın içinde barındırdığı engelli bireylerimiz de elbette, tüm diğer bireyler gibi eşit haklara sahip olmalıdır. Ama ne yazık ki bugünkü şartlara bakıldığında engelli vatandaşlarımıza gösterilen ilgi ve itina yetersiz kalmaktadır. Onların içinde bulundukları psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve sosyal ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Öncelikle zihinlerdeki engel olmak üzere tüm engellerin kaldırıldığı Türkiye özlemimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü” kutluyor, tüm engelli kardeşlerimizin yaşam kalitelerinin yükseltilmesini, hak ettikleri imkânların tanınmasını, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum.

KEMALETTİN YILMAZ
MHP AFYON MİLLETVEKİLİ

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.