ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4773
EURO
10,0850
ALTIN
493,71
BIST
1.414
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cuma Sıcak
38°C
Cumartesi Gök Gürültülü
30°C
Pazar Gök Gürültülü
32°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
33°C
Volkan Yaşar BERBER (*) Tarihte papazların iç ve dış işlerimize karışmaları Haçlı Seferlerine kadar dayanır. Rusyanın İstanbul sefiri General Nikola İgnatyef, II. Mahmut devrinde Yunan isyanında Rusçarı I. Aleksandra yardım ettiği için astırılan Patrik Grigoryos’un  bir mektubundan bahsediyor. ”Türkleri maddeden ezmek ve yıkmak mümkün değildir. Çünkü Türkler, çok sabırlı ve...
Safter Tanık  “Osmanlı; 17. Yüzyılda, düşünce-bilim alanında durgunluğa girdi, sistem-kurumlarını geliştiremedi, çağın değişim-gelişimine ayak uyduramadı.”.  “Osmanlı’da, Aristokrat sınıfı yoktur. Kapıkulu vardır. Bu; hem hanedanın, hem de Osmanlı Devleti’nin uzun ömürlü olmasını sağladı. Ancak; XVII. yüzyıldan itibaren, sağlıklı bir yaşamı olmadı.”.   Aristokratik Monarşiden Mutlak Monarşiye  Osmanlı; Fatih Kanunnamesine kadar, Büyük Selçuklu...
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...

1200 Asgari ücretlinin bir aylık parası bir günde Erdoğan’ın sarayına harcanıyor

1200 Asgari ücretlinin bir aylık parası bir günde Erdoğan’ın sarayına harcanıyor
16.01.2015
0
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Türkiye’yi rantiyeye, rüşvet ve yolsuzluk çiftliğine çevirenler, bugünkü karanlık ve yürek yaralayan ağır ekonomik tablonun yegane sorumlusudur” dedi.

Büyükataman, “Türkiye manzarası maalesef içler acısı iken 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu söylenen saraylara heves edenlerin bu halkın içinden çıktığını ve halkın derdiyle dertlendiğini söylemeye hakkı bulunmamaktadır” açıklaması yaptı.

HaberRes_39945.jpg.pagespeed.ce.FVAe2xSi4j

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ” Kaba maliyetinin 5 milyar TL’yi bulduğu ileri sürülen yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ısınma maliyetleri Ankara’da vatandaşımızın birinci gündemi olmuştur.

 

Bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından oda sayısı ” 1.150 küsur ” olarak AKP’nin siyasi üslubunca yuvarlak bir şekilde açıklanan sarayın 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından belirtilmiştir. Bu da 12 saat üzerinden yapılan hesaplamaya göredir. Rakamlar somut h‰le getirildiğinde Bayburt ilinin bir kış ısınma bedeline karşılık gelmektedir. Saray 24 saat ısıtılıyorsa tablo daha da vahim bir hal almaktadır. Tabii Sayın Erdoğan -vatandaşımız gibi- kullanmadığı odaların vanalarını kapatıyorsa iş başka!…

 

2015 yılı bütçesinde bütün kurumların bütçesi ortalama yüzde 8,3 artarken Erdoğan’ın Saray bütçesi yüzde 97 artarak 397 milyon olmuştur. 2015 boyunca her gün 1 milyon 87 bin TL saray harcamalarına akıtılmaya başlamıştır.

1200 asgari ücretlinin 1 ay boyunca cebine giren para, bir günde Erdoğan’ın sarayına harcanmaktadır” açıklaması yaptı,

 

 “BU ZİHNİYET; YOKLUK, YOKSULLUK, YOLSUZLUK VE YASAK HALİNE GELMİŞTİR” 

Büyükataman, “Bu sarayın aylık elektrik gideri 700 bin TL’dir. Bütçeye bununla ilgili ayrıca bu sarayın masrafları olarak 300 milyon TL konulmuştur. Dolayısıyla, 5 sene sonra harcanan paradan daha fazlaya mal olan bir gidere sahip olan bir sarayla karşılaşacağız.

cbpat2Millet evlatları bir yanda yırtık ayakkabı giyip sefalet ve mağduriyet yaşarken diğer yanda saraylar yaptırıp içine doluşanlar haksızlığın sembolü, vicdansızlığın numunesi olmuşlardır.

Bir dilim ekmek uğruna yerin metrelerce altında hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısını yüreğinde duymayan, yasını kalben tutmayan kim varsa; kolay yoldan kazanmanın, çalarak servet elde etmenin peşine takılmıştır.

 

Çalışmadan zenginleşmeyi, tasarruf etmeden kalkınmayı, yatırım yapmadan büyümeyi, sürekli borçlanarak refah içinde yaşamayı, dahası yolsuzluklara alışmayı kurumsallaştıran bir siyaset anlayışının bedelini gelecek nesiller ağır bir biçimde ödeyecektir.

 

Bu zihniyet; yokluk, yoksulluk, yolsuzluk ve yasak h‰line gelmiştir. Bu zihniyet; işsizlikle, rüşvetle, adaletsizlikle, üretimsizlikle iç içe geçmiş, borç, faiz, rant, sömürü üzerine siyasetini bina etmiştir. Görüyor ve yaşıyoruz ki, aziz milletimiz kronik ve kısır döngüye binen ekonomik sorunlara mahkžm edilmiştir” dedi.

 

 “NÜFUSUMUZUN YARIYA YAKINI YOKSULLUK TEHDİDİYLE MÜCADELE ETMEKTEDİR” 

Büyükataman, şunları söyledi: “Ülkemizde yüzde 13’e kadar inen yurt içi tasarrufları artırmak için halktan tasarruf yapmasını isteyen AKP zihniyeti, milletin parasıyla kendilerine kaçak saray yaptırıp yeni uçak ve makam araçlarıyla zevk-ü sefa içinde saltanat sürmektedir. Cumhurbaşkanlığının ödeneği yüzde 97 artırılmakta, kamuya 8.500 civarında yeni taşıt alınması öngörülmektedir. Buna rağmen, 11 milyon emekli, 5 milyon asgari ücretli, 3 milyon kamu çalışanı yine sefalete mahkžm edilmekte, yüzde 3+3 nispetinde maaş zammına talim etmeleri öngörülmektedir.

 

Maalesef emekli aylıklarını fazla gören, ” Asgari ücretle bal gibi geçinilir. ” diyen bakanlara sahip bir iktidar iş başındadır. Memurlar, maaş bordolarını yakarken manzarayı seyre koyulan iktidar mensupları, kendilerine ilgisiz kaldıkları vatandaşlarımızın altlarındaki iktidar koltuğunu çekivereceğini de unutmamalıdır.

Nüfusumuzun yarıya yakını yoksulluk tehdidiyle mücadele etmektedir. Milyonlarca insanımızın yakacak kömürü, yiyecek katığı, giyecek kazağı, dolacak kazanı yoktur.

 

Her devirde işini gören, her döneme harfiyen uyan kaymak tabaka dışında, hayatından memnun olan da yoktur. Türkiye’de yoksulluk bir üst faza geçmiş ve sefalet aşamasına sabitlenmiştir. Yaygın yoksulluk, suçu teşvik, huzursuzluğu tahrik etmektedir. Demokrasinin istikrarı ve ilerlemesi elbette ekonominin istikrar ve refah boyutuyla doğru orantılıdır. Azgelişmiş herhangi bir ülkenin, parlak ve gurur duyulacak bir demokrasi sicili görülmemiştir.

 

Eşitsizliğin keskinleştiği, gelir dağılımındaki adaletsizliğin derinleştiği bir ülkede huzur ve dengeden bahsedilemeyecektir. Tarih bize, sefaletle toplumsal sakinliğin, işsizlikle dirliğin sürekli ters düştüğünü göstermektedir.

 

Adaleti; herkese layık olduğunu vermek, herkesin hakkına saygı göstermek olarak tanımlarsak adaletsizliğin de anormallik olduğunu itiraf etmemiz kaçınılmazdır. Eğer adalet yok olur veya zaafa uğrarsa, tıpkı şimdilerde olduğu gibi, her neviden hak ve eşitlik duygusu silinmeye yüz tutacaktır. Aynı zamanda ezici ve orantısız bir kuvvet, yanlı ve vicdansız bir otoriter sima devreye girdiği takdirde zulüm düzeni kurumsallaşacaktır.

 

Kaldı ki insanın sosyal, ekonomik ve siyasal haklarına inen her yumruk zulümdür. Yoksulluk sosyal ve ekonomik bir sapma olduğu kadar zulümdür, hak gaspıdır, hak ihlalidir. Biri yer diğeri bakarken kıyametin kopacağı genel kabul görmüş bir kaidedir.

 

Yoksulluk, milletimizin sırtında bir kamburdur. Sefaletin kamçı sesi milyonlarca haneden işitilmektedir. İşsizlik kasırgası, yetersiz beslenme, yetersiz gelir, yetersiz sosyal ve ekonomik imk‰nlar birliğimizi, sosyal düzenimizi kemirmektedir.

Kabrimi kimse ziyaret etmesin Allah için

Gelmesin reddeylerim, billahi öz kardeşimi

Gözlerim ebna-yi ademden o kadar yıldı ki

İstemem ben Fatiha, tek çalmasınlar taşımı ” diyen ve 18. yüzyıldan 21. Yüzyıla seslenen şair Eşref maalesef haklı çıkmıştır.

 

” MHP GÖREVE HAZIRDIR 

Türkiye’yi rantiyeye, rüşvet ve yolsuzluk çiftliğine çevirenler, bugünkü karanlık ve yürek yaralayan ağır ekonomik tablonun yegane sorumlusudur.

İşte bir çırpıda çizdiğimiz Türkiye manzarası maalesef içler acısı iken 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu söylenen saraylara heves edenlerin bu halkın içinden çıktığını ve halkın derdiyle dertlendiğini söylemeye hakkı bulunmamaktadır.

 

Bütün bu hak gasplarından, hırsızdan, hainden, rüşvetçiden, ihale mafyasından, haksızlık yapandan, kalpazandan, kara paracıdan, kaçakçıdan, suç örgütlerinden, 17-25 Aralık faillerinden rahatsızlık duyuluyorsa, MHP vardır, yetki ve inisiyatif almak için hazır beklemektedir. İşsizlik, yoksulluk, yozlaşma, kutuplaşma, kavga, sefalet korkutuyorsa, MHP göreve hazırdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.