YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

1200 Asgari ücretlinin bir aylık parası bir günde Erdoğan’ın sarayına harcanıyor

Bu biyografi 16 Ocak 2015 - 14:39 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Türkiye’yi rantiyeye, rüşvet ve yolsuzluk çiftliğine çevirenler, bugünkü karanlık ve yürek yaralayan ağır ekonomik tablonun yegane sorumlusudur” dedi.

Büyükataman, “Türkiye manzarası maalesef içler acısı iken 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu söylenen saraylara heves edenlerin bu halkın içinden çıktığını ve halkın derdiyle dertlendiğini söylemeye hakkı bulunmamaktadır” açıklaması yaptı.

HaberRes_39945.jpg.pagespeed.ce.FVAe2xSi4j

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ” Kaba maliyetinin 5 milyar TL’yi bulduğu ileri sürülen yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ısınma maliyetleri Ankara’da vatandaşımızın birinci gündemi olmuştur.

 

Bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından oda sayısı ” 1.150 küsur ” olarak AKP’nin siyasi üslubunca yuvarlak bir şekilde açıklanan sarayın 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından belirtilmiştir. Bu da 12 saat üzerinden yapılan hesaplamaya göredir. Rakamlar somut h‰le getirildiğinde Bayburt ilinin bir kış ısınma bedeline karşılık gelmektedir. Saray 24 saat ısıtılıyorsa tablo daha da vahim bir hal almaktadır. Tabii Sayın Erdoğan -vatandaşımız gibi- kullanmadığı odaların vanalarını kapatıyorsa iş başka!…

 

2015 yılı bütçesinde bütün kurumların bütçesi ortalama yüzde 8,3 artarken Erdoğan’ın Saray bütçesi yüzde 97 artarak 397 milyon olmuştur. 2015 boyunca her gün 1 milyon 87 bin TL saray harcamalarına akıtılmaya başlamıştır.

1200 asgari ücretlinin 1 ay boyunca cebine giren para, bir günde Erdoğan’ın sarayına harcanmaktadır” açıklaması yaptı,

 

 “BU ZİHNİYET; YOKLUK, YOKSULLUK, YOLSUZLUK VE YASAK HALİNE GELMİŞTİR” 

Büyükataman, “Bu sarayın aylık elektrik gideri 700 bin TL’dir. Bütçeye bununla ilgili ayrıca bu sarayın masrafları olarak 300 milyon TL konulmuştur. Dolayısıyla, 5 sene sonra harcanan paradan daha fazlaya mal olan bir gidere sahip olan bir sarayla karşılaşacağız.

cbpat2Millet evlatları bir yanda yırtık ayakkabı giyip sefalet ve mağduriyet yaşarken diğer yanda saraylar yaptırıp içine doluşanlar haksızlığın sembolü, vicdansızlığın numunesi olmuşlardır.

Bir dilim ekmek uğruna yerin metrelerce altında hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısını yüreğinde duymayan, yasını kalben tutmayan kim varsa; kolay yoldan kazanmanın, çalarak servet elde etmenin peşine takılmıştır.

 

Çalışmadan zenginleşmeyi, tasarruf etmeden kalkınmayı, yatırım yapmadan büyümeyi, sürekli borçlanarak refah içinde yaşamayı, dahası yolsuzluklara alışmayı kurumsallaştıran bir siyaset anlayışının bedelini gelecek nesiller ağır bir biçimde ödeyecektir.

 

Bu zihniyet; yokluk, yoksulluk, yolsuzluk ve yasak h‰line gelmiştir. Bu zihniyet; işsizlikle, rüşvetle, adaletsizlikle, üretimsizlikle iç içe geçmiş, borç, faiz, rant, sömürü üzerine siyasetini bina etmiştir. Görüyor ve yaşıyoruz ki, aziz milletimiz kronik ve kısır döngüye binen ekonomik sorunlara mahkžm edilmiştir” dedi.

 

 “NÜFUSUMUZUN YARIYA YAKINI YOKSULLUK TEHDİDİYLE MÜCADELE ETMEKTEDİR” 

Büyükataman, şunları söyledi: “Ülkemizde yüzde 13’e kadar inen yurt içi tasarrufları artırmak için halktan tasarruf yapmasını isteyen AKP zihniyeti, milletin parasıyla kendilerine kaçak saray yaptırıp yeni uçak ve makam araçlarıyla zevk-ü sefa içinde saltanat sürmektedir. Cumhurbaşkanlığının ödeneği yüzde 97 artırılmakta, kamuya 8.500 civarında yeni taşıt alınması öngörülmektedir. Buna rağmen, 11 milyon emekli, 5 milyon asgari ücretli, 3 milyon kamu çalışanı yine sefalete mahkžm edilmekte, yüzde 3+3 nispetinde maaş zammına talim etmeleri öngörülmektedir.

 

Maalesef emekli aylıklarını fazla gören, ” Asgari ücretle bal gibi geçinilir. ” diyen bakanlara sahip bir iktidar iş başındadır. Memurlar, maaş bordolarını yakarken manzarayı seyre koyulan iktidar mensupları, kendilerine ilgisiz kaldıkları vatandaşlarımızın altlarındaki iktidar koltuğunu çekivereceğini de unutmamalıdır.

Nüfusumuzun yarıya yakını yoksulluk tehdidiyle mücadele etmektedir. Milyonlarca insanımızın yakacak kömürü, yiyecek katığı, giyecek kazağı, dolacak kazanı yoktur.

 

Her devirde işini gören, her döneme harfiyen uyan kaymak tabaka dışında, hayatından memnun olan da yoktur. Türkiye’de yoksulluk bir üst faza geçmiş ve sefalet aşamasına sabitlenmiştir. Yaygın yoksulluk, suçu teşvik, huzursuzluğu tahrik etmektedir. Demokrasinin istikrarı ve ilerlemesi elbette ekonominin istikrar ve refah boyutuyla doğru orantılıdır. Azgelişmiş herhangi bir ülkenin, parlak ve gurur duyulacak bir demokrasi sicili görülmemiştir.

 

Eşitsizliğin keskinleştiği, gelir dağılımındaki adaletsizliğin derinleştiği bir ülkede huzur ve dengeden bahsedilemeyecektir. Tarih bize, sefaletle toplumsal sakinliğin, işsizlikle dirliğin sürekli ters düştüğünü göstermektedir.

 

Adaleti; herkese layık olduğunu vermek, herkesin hakkına saygı göstermek olarak tanımlarsak adaletsizliğin de anormallik olduğunu itiraf etmemiz kaçınılmazdır. Eğer adalet yok olur veya zaafa uğrarsa, tıpkı şimdilerde olduğu gibi, her neviden hak ve eşitlik duygusu silinmeye yüz tutacaktır. Aynı zamanda ezici ve orantısız bir kuvvet, yanlı ve vicdansız bir otoriter sima devreye girdiği takdirde zulüm düzeni kurumsallaşacaktır.

 

Kaldı ki insanın sosyal, ekonomik ve siyasal haklarına inen her yumruk zulümdür. Yoksulluk sosyal ve ekonomik bir sapma olduğu kadar zulümdür, hak gaspıdır, hak ihlalidir. Biri yer diğeri bakarken kıyametin kopacağı genel kabul görmüş bir kaidedir.

 

Yoksulluk, milletimizin sırtında bir kamburdur. Sefaletin kamçı sesi milyonlarca haneden işitilmektedir. İşsizlik kasırgası, yetersiz beslenme, yetersiz gelir, yetersiz sosyal ve ekonomik imk‰nlar birliğimizi, sosyal düzenimizi kemirmektedir.

Kabrimi kimse ziyaret etmesin Allah için

Gelmesin reddeylerim, billahi öz kardeşimi

Gözlerim ebna-yi ademden o kadar yıldı ki

İstemem ben Fatiha, tek çalmasınlar taşımı ” diyen ve 18. yüzyıldan 21. Yüzyıla seslenen şair Eşref maalesef haklı çıkmıştır.

 

” MHP GÖREVE HAZIRDIR 

Türkiye’yi rantiyeye, rüşvet ve yolsuzluk çiftliğine çevirenler, bugünkü karanlık ve yürek yaralayan ağır ekonomik tablonun yegane sorumlusudur.

İşte bir çırpıda çizdiğimiz Türkiye manzarası maalesef içler acısı iken 6 aylık ısınma maliyetinin 10 milyon TL olduğu söylenen saraylara heves edenlerin bu halkın içinden çıktığını ve halkın derdiyle dertlendiğini söylemeye hakkı bulunmamaktadır.

 

Bütün bu hak gasplarından, hırsızdan, hainden, rüşvetçiden, ihale mafyasından, haksızlık yapandan, kalpazandan, kara paracıdan, kaçakçıdan, suç örgütlerinden, 17-25 Aralık faillerinden rahatsızlık duyuluyorsa, MHP vardır, yetki ve inisiyatif almak için hazır beklemektedir. İşsizlik, yoksulluk, yozlaşma, kutuplaşma, kavga, sefalet korkutuyorsa, MHP göreve hazırdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş “Ramazan ayı fırsata dönüştürülmeli…”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı yazılı açıklamada, insanların hayatına sayısız güzellikler katan ramazan ayının, kalplerde, evlerde ve yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturduğunu belirtti. Ramazan ayında yapılan zekat, fitre, ikram, infak ve sadaka gibi ibadetlerle, Müslümanlar arasında paylaşma ve dayanışma bilincinin güçlendiğine, kardeşlik ve dostluk duygularının daha da pekiştiğine dikkati çeken Erbaş, "Merhametin, sekinetin ve bereketin yeryüzüne sağanak misali indirildiği ramazan ayı, bizleri hayatın gündelik meşgalelerinden bir nebze olsun uzaklaştırıp kendi ruh dünyamıza yöneltmekte, bizlere sabır, şükür, kanaat ve ilahi takdire teslimiyet hususunda güçlü bir irade eğitimi sağlamaktadır." ifadelerini kulland…

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa İl il imsakiye Diyanet imsak – iftar saatleri

Ramazan ayı geldi. Mübarek ay boyunca İslam dünyasının gündemindeki konu ise illerin imsak ve iftar saatleri oluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ise Ramazan başlamadan hemen önce 2021 imsakiyeyi paylaşmıştı. 2020 yılında koronavirüs gölgesinde geçen oruç ayı, 2021 yılında da aynı zorlukla geçecek gibi duruyor.  İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ  Her yıl heyecanla beklenen Ramazan ayı 2021 yılında da coşkuyla idrak edilecek. Ramazan 13 Nisan Salı günü başlıyor. İslam alemi 8 Mayıs günü ise Kadir Gecesi'ni karşılayacak. İŞTE İL İL İMSAKİYE TIKLAYIN …

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl’in valisine sondakika ‘Ramazan’ genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Ayı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgede, mübarek Ramazan ayında, öteden beri uygulanması nedeniyle geleneksel hale gelen bazı davranış, etkinlik ve uygulamalar toplumsal hareketliliği artırdığından salgınla mücadele ve toplum sağlığı açısından risk oluşturacağı belirtildi. Bu çerçevede, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü kılınacak ilk teravihle beraber idrak edilecek Ramazan ayında alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı: 1. Vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Bu noktada son dönemlerde salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususu da göz önünd…

Ramazan’da teravih namazları yasak mı? Kaç adet aşı geldi? Bakan Koca açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler kararları alındı. Buna göre; Ramazan ayı boyunca tüm Türkiye'de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca Ramazan boyunca toplu iftar ve sahur organizasyonları yapılmayacak. Bu çerçevede vatandaşların aklına takılan Ramazan ayında "Teravih namazı kılınacak mı?" sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi. TEDBİRLER ALINARAK KILINACAK Bakan Koca, Ramazan ayında kılınan teravih namazlarıyla ilgili, "Teravi namazları yasak olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek. Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın da bu konuyla ilgili zaten açıklamaları olacak ama toplu organizasyonlar iftar ve sahur gibi …

İllere göre milletvekili sayıları değişti! Yüksek Seçim Kurulu açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Resmi Gazete’de yayımlanan Karar ile bazı illerin milletvekili çıkarma sayılarında değişikliğe gitti. İstanbul ile Mersin illerinin milletvekili sayısı azalırken, Mersin ve Tunceli’nin ise milletvekili sayısı arttı. Yüksek Seçim Kurulu, 2020 nüfus bilgilerine göre illerin çıkarabileceği milletvekili sayılarını Resmi Gazete'de yayımladı. Buna göre, geçen yıla göre nüfusu 56 bin 725 kişi azalan İstanbul'un milletvekili sayısı 98'den 97'ye geriledi. Milletvekili sayısı azalan diğer bir il ise Bayburt oldu. Bayburt'un milletvekili sayısı 2'den 1'e düştü. Mersin ve Tunceli'nin ise milletvekili sayıları arttı. Mersin'in milletvekili sayısı 12'den 13'e, Tunceli'nin milletvekili sayısı ise 1'den 2'ye yükseldi. Ankara, İzmir, …

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 10 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde İHA'larla tespit edilen 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada ''Kilis’e yönelik yapılan terör saldırısının hesabını sormaya devam ediyoruz. Fırat Kalkanı bölgesinde İHA’larla tespit edilen 10 PKK/YPG’li terörist daha Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirildi'' denildi. https://twitter.com/tcsavunma/status/1373937379912921089?s=19  …

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ