GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

BU KADAR EZA CEFAYI AFYONLULAR HAK ETMİYOR

Bu haber 20 Ocak 2015 - 18:46 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, TBMM’ de gündem dışı söz alarak Afyon’da yarım kalan kamu yatırımları hakkında konuşma yaptı.

 MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Afyon’da yarım kalan kamu yatırımları hakkında gündem dışı söz alarak TBMM’de dile getirdi.

Milletvekili Kemalettin Yılmaz, gündem dışı olarak yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

yilmaz-525x262

Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “Seçim bölgem olan Afyonkarahisar 13 yıllık AKP’nin devri iktidarında hala yaşanabilir iller arasında 58. sırada, hala 1300 civarında derslik açığı vardır. 8500 norm öğretmen kadrosunun 2200 kadarı da boştur. İlk icraatlarınızın başında Kocatepe Tarımsal Araştırma Enstitüsünü kapatmak oldu. Personeli dağıtıldı, damızlık mandalar sağa-sola gönderildi. Gelen talep ve ihtiyaç üzerine afyon kaymağı ve sucuğunu önemli bir öznesi olan mandacılığın araştırılması için AKÜ’ye devredildi. Şu andaki durumu ise tam bir yürekler acısı. Yazıktır, günahtır. DMO Bölge Müdürlüğünü kapattınız, personelini dağıttınız, lojmanlar, idari binalar iklimlendirilmiş depolar harabeye dönmüş vaziyette sarhoşların, berduşların mekanı olmuş vaziyette. Bu hali çok hoşunuza gidiyor herhalde ki defalarca dile getirildiği halde bakan çeken yok. Tam bir mezbelelik halde. Yazıktır günahtır.

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü mevcut haliyle yürekler acısı

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğüne ait 5 katlı bina yeni sayılır. Güneş enerjili, doğal gazlı, idari bina ve lojmanlarıyla şehrin en kıymetli yerlerinden birinde. Ancak Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü bu binasını tamamen boşalttı. Ve de prefabrik barakalarda hizmet vermeye çalışıyorlar. Bu bina riskli ise güçlendirme işi ne oldu? Burada güçlendirme mi yapacaksınız? Veya yıkıp yeniden mi yapacaksınız? Yoksa Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü bir başka İl’e mi gidecek veya kapatılacak mı?  Mevcut haliyle yürekler acısı. Yazıktır, günahtır.

Diğer taraftan, yıllardır inşaatı bir türlü bitirilemeyen İçişleri Bakanlığına ait Termal Polis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin pek çok eksiklerine rağmen geçici kabulü yapıldı. Ancak 6-7 aydır açılışı bekliyor. 04 Ocak günü tesise gittim, gitmez olaydım.

Gördüğüm manzara tam bir kepazelik. Ne bekçi var, ne bir nöbetçi, kapılar açık, rüzgar bir yerden giriyor uğuldayıp duruyor. Korku filmleri gibi. Her yer her yerde. Devletin malına, kamunun malına böyle mi sahip çıkılır. Böyle bir yapının geçici kabulünü nasıl yaparlar hayret. Yazıktır günahtır.

Çay ilçemiz adeta cezalandırıldı

 Çay ilçemizdeki SEKA’yı kapattınız. Fiilen çalışanı, hammadde temin edeni, taşıyanı ile birlikte yaklaşık 1500 aile işsiz güçsüz kaldı. Bir havuz müteahhidine peşkeş çekildi, üretim dışı kaldı, hurdaları satış fiyatının iki katı para ile hurdacılara satıldı. Şimdi ise mahcup, mahsun orada da bomboş arazi durmakta. Ne üretim var, ne istihdam var, ne de katma değer.

Çay ilçemiz cezalandırıldı adeta, suyu çekilmiş değirmene döndü. Yazıktır günahtır. 

Bu sene yine partikül oranı, kükürt dioksit, karbon monoksit oranlarıyla kirli hava rekorları kıran Afyon, yerel yöneticilerin basiretsizliği ve iş bilmezliği yüzünden karakışa teslim olmuştur. Ana arterlerin dışındaki vatandaşlar kardan kurtulmak için kabayel yani lodosun esmesini beklemektedir.

Bu kadar eza cefayı Afyonlular hak etmiyor. Yazıktır günahtır.

Ne zaman bitecek bu spor kompleksi ve müze?

Devri iktidarınızda Afyonkarahisarlı hemşerilerinizi hep oyaladınız, kandırdınız, olur olmaz müjdelerle adeta müjde enflasyonu yaşattınız. Müjdenin hiçbir kıymeti kalmadı.

Afralı tafralı şatafatlı temel atma törenlerinde müteahhitlerle iş bitim tarihi pazarlıkları yaptınız.

Seviyeli ve sorunlu bir siyaset anlayışımız gereği bunları kamu adına, Afyonkarahisarlılar adına takip etme boynumuzun borcudur. Buradan, bu milletin kutsal kürsüsünden soruyorum.

Binbir debdebe ile temeli atılan spor kompleksi temel atma törenine Bakanlardan Sayın Eroğlu ve Sayın Suat Kılıç’da katılmış idi.

Müteahhit ile yapılan sözleşmede 19 Mayıs 2013 tarihinde tamamlanacak ve hizmete girecekti.

Ne oldu? Bugün 20 Ocak 2015 … Ne zaman bitecek bu spor kompleksi? Soyunma odaları ve tuvaletlerin projede unutulduğu ve sonradan monte edildiği gerçeği bile işi ne kadar ciddiye aldığınızın göstergesidir. Yazıktır günahtır.

2011 yılı Aralık ayında yine devrin Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay ile Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nun da katıldığı Türkiye’nin en “estetik müzesi” afra tafrası ile büyük bir şatafatla atılan müze temel atma töreninde Sayın Günay açılışın 29 Ekim 2013 tarihinde olacağını açılarken, Sayın Veysel Eroğlu’da inşaatın; yine adet haline getirdiğiniz pazarlık sonucu 19 Aralık 2012 tarihinde bitirileceği müjdesini verdi.

Bugün 20 Ocak 2015, 8-10 aydır da müze inşaatında gözle görülür bir çalışma yok. Geçen ay bir kısmına cam kaplama işi yapıldı. O kadar. Yazıktır günahtır.

Allah aşkına siz Sayın Eroğlu halkın aklı ve hafızası ile dalga geçmekten zevk mi alıyorsunuz?

Olimpik yüzme havuzumuz evlere şenlik

Bir de olimpik yüzme havuzumuz var, evlere şenlik. Kimin zamanında ve ne amaçla yapıldığı bir kenara… Tam 13 yıldır bir çözüm bulamadınız. Bulmak istemediniz, isteseydiniz bulurdunuz. Turizm havzasında çok kıymetli bir arazideki, şu ana kadar hiç kimsenin yüzmediği bu havuz ile ilgili son günlerde ki peşkeş ve rant kokuları her geçen gün yoğunlaşıyor. Yazıktır günahtır.

Hepsini ayrı ayrı, bire bir takip ediyorum

 Bu ve bunlara benzer pek çok problemli konunun olduğu Afyonkarahisar’da ki problemli yatırımları kamu adına takip etmek ve yetkilileri uyarmak; seviyeli ve sorumlu siyaset anlayışımızın bir gereğidir.

Zaman darlığı nedeniyle diğer pek çok konulardan bahsedemedim.

Ama hepsini ayrı ayrı, bire bir takip etmiş ve yetkilileri uyarmış olmanın vicdanı rahatlığı içerisindeyim.

Değerli Milletvekilleri, unutmayalım ki;

  • İsraf haramdır,
  • Kul hakkı haramdır,
  • Hırsızlık günahtır ve suçtur.
  • Beytülmala el sürmek haramdır, günahtır.
  • Bunlara sessiz kalmak, savunmak ve sahip çıkmak da haramdır, günahtır.”

KEMALETTİN YILMAZ

MHP AFYON MİLLETVEKİLİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.