YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Çoğunluk gücünü kullanarak yolsuzluk ve rüşveti aklayanlar

Bu haber 08 Ocak 2015 - 15:09 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

MHP Milletvekili Çınar: DÖRT BAKANIN YÜCE DİVAN’A GÖNDERİLMEMESİ TARİHİMİZİN EN UTANÇ VERİCİ KARARLARINDAN BİRİDİR Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmeyen AK Parti’li 4 eski bakanın Meclis Soruşturma Komisyonu tarafından aklanmasına tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmeyen AK Parti’li 4 eski bakanın Meclis Soruşturma Komisyonu tarafından aklanmasına tepki gösterdi. MHP’li Çınar, “17-25 Aralık tarihlerinde Türk tarihinin en büyük yolsuzluk olayları ortaya çıkmış, yapılanların ses kayıtları internet ortamına düşerek aziz milletimizin malumu olmuştur. İlimiz Milletvekili Sayın Hakkı Köylü’nün başkanlığında 9 AKP’li üye rüşvet ve yolsuzluk olaylarını onaylayarak hukuk cinayeti işlemişlerdir. Bu durum başta Komisyon Başkanı Hakkı Köylü olmak üzere 9 AKP’li milletvekili, isimlerini arınmayacak şekilde lekelemişlerdir.” dedi.

Milletvekili Çınar, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, Meclis Soruşturma Komisyonu tarafından Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmeyen AK Parti’li 4 eski bakan ve Komisyonla ilgili sert ifadeler kullandı. “Bu olayların akabinde dört eski bakan istifa etmek zorunda kalmış ve haklarında rüşvet ve yolsuzluk olayları nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde soruşturma başlatılmış, bunun için bir komisyon kurulmuştur.” diyen Çınar, sözlerine şöyle devam etti:

“5 Ocak Pazartesi günü başkanlığını Kastamonu Milletvekili Sayın Hakkı Köylü’nün yaptığı Meclis Soruşturma Komisyonu, tarihimizin en utanç verici kararlarından birini alarak, dört eski bakanı Yüce Divan’a göndermemiştir. Bu kararla haklarında yığınla iddia bulunan bakanlar korunmuş ve milli vicdan iğfal edilmiştir. İlimiz Milletvekili Sayın Hakkı Köylü’nün başkanlığında 9 AKP’li üye rüşvet ve yolsuzluk olaylarını onaylayarak hukuk cinayeti işlemişlerdir. Bu durum başta Komisyon Başkanı Hakkı Köylü olmak üzere 9 AKP’li milletvekili isimlerini arınmayacak şekilde lekelemişlerdir. Kastamonulu hemşerimiz savcılık yapmış hukukçu milletvekili Sayın Hakkı Köylü dört eski bakanı aklamak için verdiği mücadele Kastamonulu hemşerilerim tarafından değerlendirilecek ve yapılanların hesabı 2015 genel seçimlerinde AKP ve Sayın Hakkı Köylü’den sorulacaktır. Her fırsatta hak ve hukuktan bahseden Sayın Hakkı Köylü’nün rüşvet ve yolsuzluk olaylarını aklama uğruna yaptıklarının mükâfatı eminim efendisi tarafından milletvekilliğinden sonra kaçak sarayda bir oda tahsis edilerek verilecektir.”

Dört eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet olaylarına karıştığına dair birçok delil ve ses kayıtları bulunmasına rağmen, Hakkı Köylü ve AK Parti’li milletvekillerinin delillerin hukuksuz olarak elde edildiğini savunmalarının, işledikleri hukuk cinayetinin açık ispatı olduğunu kaydeden Çınar, Komisyon Başkanı Hakkı Köylü başta olmak üzere yolsuzluk yapanları aklayan AK Parti’li milletvekillerini kınadı.

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, sözlerini şöyle tamamladı: “Çoğunluk gücünü kullanarak yolsuzluk ve rüşveti aklayanlar, milletimizin vicdanında asla aklanmayacaklardır. Bugünün aklayıcılarını tarih karanlık sayfalarına yazacak, yaptıkları ilelebet unutulmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, ne rüşvetçilerin ne yolsuzluk yapanların ne de onları aklayanların yaptıklarını yanlarına bırakmayacak, millet iradesi Milliyetçi Hareket Partisi’yle buluştuğunda bu yapılanların hesabı mutlaka sorulacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.