YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Halaçoğlu : Fransa, Terör Konusunda Türkiye’yi Şimdi Daha İyi Anladı

Bu haber 10 Ocak 2015 - 18:28 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, Fransa’nın Türkiye’yi terör konusunda daha iyi anladığını düşündüğünü belirtirken, “Fransa, Türk diplomatların öldürülmesine pek ses çıkarmıyordu.

MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, Fransa’nın Türkiye’yi terör konusunda daha iyi anladığını düşündüğünü belirtirken, “Fransa, Türk diplomatların öldürülmesine pek ses çıkarmıyordu. Orly Havaalanı baskınından sonra Fransa bizi anlayabildi. Diplomatlara karşı yapılan saldırıya karşılık ciddi önlemler almaya ve kınamaya ondan sonra başladı. Şimdi de aynı şey” dedi

MHP’nin Merkez karar Yönetim toplantısı için gelen MHP Kayseri milletvekili ve grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak teröre hep karşı çıktıklarını söylediklerini anlattı. Halaçoğlu, şöyle konuştu:

Halaçoğlu: Fransa, Terör Konusunda Türkiyeyi Şimdi Daha İyi Anladı – İzleyiniz

Düşünün ki, daha kundağındaki bebekleri, ihtiyarları, kadınları öldüren bir terör örgütüyle karşı karşıya olduğumuz halde, oralı olmadılar, lakayt kaldılar. Hatta bunu farklı yorumladılar. Her ne kadar PKK’yı ‘terör örgütü ve teröristler’ olarak tanımlasalar bile, gerekli tedbirlerini almadılar. 1-2 ufak gösteride bulunduktan sonra da ciddi tedbir almadılar. Yani Türkiye’deki PKK terörünen devam etmesinin en önemli unsuru, önemli maddi kaynaklara sahip olmasıdır.

Fransa’da meydana gelen olayların iyi değerlendirilip, Türkiye’nin terör konusunda nasıl bir konumda bulunduğununun herkese anlatılmasını isteyen Yusuf Halaçoğlu, Batılı ülkelerin PKK’yı maddi ve manevi desteklerlerken aslında ne yaptıklarını şimdi kendi başlarına gelince daha iyi anlamış olmaları gerektiğini düşündüğünü kaydederek şunları ekledi:

Meydana gelen olaylar, Fransa’yı sarstı, halkı rahatsız etti. İnsanlar korku içerisinde. Böyle düşünecek olursanız, Türkiye bununla 40 yıldır uğraşıyor. Oralı olmuyor ve oralarda kurulan derneklere destekte bulunuyorlar. Avrupa ve Fransa konuyu çok daha iyi değerlendireceklerdir diye düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak teröre hep karşı çıktık. Hiçbir şeyin terörle çözümlenmemesi, demokratik kurallar çerçevesinde çözümlenmesi gerektiğini söyledik. Türkiye’deki PKK terörünen devam etmesinin en önemli unsuru; uyuşturucudan, insan kaçakçılığına kadar değişik alanlarda maddi kaynaklardır. Maddi kaynak olmadan bir terör örgütünü ayakta tutmak mümkün değil. Burada ciddi bir kaynak meselesi var. Silah alımında kullandıkları bir kaynak meselesi var. Amerikan helikopterleriyle PKK’lılara malzeme atıldığını hepimiz duyduk zamanında. Buna benzer birtakım olaylarda dış bağlantısı ortada olan bir örgüt bu. Daha sonra Ortadoğu’da meydana gelen olayları tarttığımız zaman bunun kesinlikle bağlantılı olduğunu ortaya koyuyor. Büyük Ortadoğu Projesi ile birlikte değerlendirirseniz, yani Irak’la ve Suriye ile birlikte değerlendirirseniz, böyle bir bağ olduğu görülüyor. Terör nasıl bir belaymış sanırım şimdi anlayacaklardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.