ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP’Lİ VURAL: DÖNEMİN BAŞBAKANI KRİPTOLU TELEFONLARLA İMRALI İLE GÖRÜŞMÜŞ MÜ

Bu haber 29 Ocak 2015 - 1:04 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.

MHP’li Oktay Vural, devletin Kandil’e kriptolu telefonlar göndererek PKK’ya yönelik operasyonları önceden haber verdiği iddialarını Meclis çatısı altında dile getirdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, devletin Kandil’e kriptolu telefonlar göndererek PKK’ya yönelik operasyonları önceden haber verdiği iddialarını Meclis çatısı altında dile getirdi. Vural, “MİT, Kandil’le görüş müdür? Görüşmüşse kriptolu telefonla bir görüşme var mıdır? Almanya bu telefonları dinlemiş midir? Ki, Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği dinlemiş olduğu belgelerle ortaya çıkmıştır.” dedi. AK Parti’nin PKK ile iş tuttuğunun görüldüğünü kaydeden Vural, “Dönemin başbakanı bu kriptolu telefonlarla İmralı ile görüşmüş müdür? Bu kriptolu telefonların görüşmeyle ilgili kayıtların silinmesi, acaba bu konudaki endişesinden mi kaynaklanmaktadır?” diye sordu.

Vural: Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor İzleyiniz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da başka, Konya’da başka konuştuğunu ifade eden Vural, Davutoğlu’nun ya olduğu gibi görünmeyi ya göründüğü gibi görülmesi gerektiğini söyledi. “Başbakan mısın, bakan mısın? Değilsen başbakanlığı kim yönetiyor, bakansan niye başbakanlık sıfatını taşıyorsun?” diyen Vural, “Ey Davutoğlu, sen milliyetçilik dersi almaya kalksan da, sana milliyetçilikle ilgili kütüphane dolu kitap okutsak da senden bir yol olmaz. Sen kim, milliyetçilik kim?” dedi. Yurt çapında bayrakların indirilmesi olaylarını sıralayan Vural, “Al bayrak hiçbir dönemde AKP iktidarı döneminde olduğu kadar mahzun olmamış, hiçbir döneminde bu kadar horlanmamıştı” diye konuştu. Bayrağın bir bez parçası olmadığını kaydeden Vural, bayrağın milletin namusu olduğunu anlattı. Vural, Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da Kobani’ye selam göndermesini de eleştirerek “Kobani’ye selam, Kandil’e selamdır. Davutoğlu’nun mesajı nettir. ‘Kobani’ye selam teröre devam’ devam etmek istemektedir.” dedi.

” SEROK AHMET, YÜREĞİ YETİYORSA YOZGAT’TA KOBANİ’DEKİ PKK’LILARA SELAM GÖNDERSİN”

Başbakan Davutoğlu’na seslenen Oktay Vural, “Madem yiğitlikten, mertlikten dem vuruyorsun. Sana hodri meydan. Canın o kadar halay çekmek istediyse, madem Kobani, Davutoğlu’na tarihi bir vasiyetse gitsin Diyarbakır’da Kobani için halay çeken terör yandaşları ile birlikte halay çeksin. Hatta halayın başına geçsin. Kobani sevdası ile yanıp tutuşan ‘ Serok Ahmet’ yüreği yetiyorsa Yozgat’ta, Muğla’da, Edirne’de, Trabzon’da Kobani’ye, Kobani’deki PKK’lılara selam göndersin. Hodri Meydan.” şeklinde konuştu.

” TİB VE TÜBİTAK OPERASYONLARIN ALTINDA KANDİL GÖRÜŞMELERİ Mİ VAR?”

Çok vahim iddiaların kamuoyunu meşgul ettiğini ancak hükümetin bunların üstünü örtme girişimi içinde olduğunu kaydeden MHP Grup Başkanvekili Vural, “Ey Sayın Başbakan, dönemin başbakanın sır küpü MİT yöneticilerin Kandil sevdasıyla Kandil’deki teröristlere kriptolu telefon hediye ettiğinden haberdar mıdır? MİT, Kandil’le görüş müdür? Görüşmüşse kriptolu telefonla bir görüşme var mıdır? Almanya bu telefonları dinlemiş midir? Ki, Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği dinlemiş olduğu belgelerle ortaya çıkmıştır. PKK’lı yöneticilerle ne görüşülmüştür? Dönemin başbakanı bu kriptolu telefonlarla İmralı ile görüşmüş müdür? Bu kriptolu telefonların görüşmeyle ilgili kayıtların silinmesi, acaba bu konudaki endişesinden mi kaynaklanmaktadır? Türk Silahlı Kuvvetlerin yapacağı operasyonların MİT tarafından günler öncesinden kriptolu telefonlar üzerinden Kandil’e bildirildiğine ilişkin iddia doğru mudur? TİB’deki operasyonların TÜBİTAK’taki operasyonların Kandil’e hediye edilen kriptolu telefonlarla görüşülmesi arasında bir ilgi var mıdır?” şeklinde konuştu. AK Parti’nin PKK ile iş tuttuğunun görüldüğünü kaydeden Vural, bir taraftan talimatla diğer taraftan bilgiyle terör örgütü PKK ile mücadelenin önünün kesildiğini anlattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.