YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

KÜLLİ YİYORLAR, EKİP OLARAK GÖTÜRÜYORLAR

Bu haber 19 Ocak 2015 - 14:07 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılan oylama sonucu dört bakanın Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmemesi kararını hatırlatıp Başbakan ile hükümeti eleştirdi.

MHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural, partisinin İzmir’in Selçuk İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bir süre önce eşini yitiren Vural’a, MHP İlçe Başkanı Levent Görür başsağlığı diledi. Partililerle bir süre sohbet eden Vural, kongre sonrası oluşturulan yeni ilçe yönetime başarı diledi. Ardından yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini ve başbakanı eleştiren Vural, “Vatandaşlarımız bu kötü gidişattan rahatsız. Bu seçimlerde bu kötü gidişatı durdurmanın en önemli yollarından biri MHP’ye oy vermektir. Milli ve manevi değerlerimize yapılan bu saldırıları durdurabilecek tek irade MHP’dir. Hukuk devletinin ortadan kaldırıldığı, insanların haber alma özgürlüğünün engellendiği, demokrasinin dejenere edildiği bu dönemde birilerinin birilerine ‘dur’ demesi lazım. Bunun için sizlerden isteğim Selçuk’taki bu enerjiyi sandıklara yansıtmanızdır” dedi.

BAŞBAKANI ELEŞTİRDİ

Rüşvet ve yolsuzluğu aklayan zihniyetle, emekli ve asgari ücretliye verilen zammın iktidarın adaletini ve kalkınmasını ortaya koyduğunu söyleyen Vural, “Bundan daha ibretlik siyasi tercih olamaz. Atanmış Başbakan Davutoğlu ‘yolsuzluk yapanın elini, kolunu keserim’ demişti. Sonuçta Soruşturma Komisyonu’na talimatlarla aklama görevi verildi. Rüşvet ve yolsuzluk çetesi Davutoğlu’nun sesini, soluğunu kesti. Söylediklerini yedirdi, yutturdu. Davutoğlu oldu Avutoğlu. Büyük lokma yut, büyük laf söyleme. ‘Yolsuzluk yapanın elini, kolunu keserim’ diyen Davutoğlu; kendi elinin, kolunun, başının kesildiğini görmüş oldu. Davutoğlu’nun dün grup toplantısında yolsuzlukla ilgili söylediklerinden anlaşılıyor ki rüşvet ve yolsuzluk çetesi karabasan gibi çökmüş, hükümet ve AKP’li vekillerin iradesini teslim almıştır” diye konuştu.

YOLSUZLUK SORUŞTURMASINI HATIRLATTI

Adları yolsuzluk iddialarına karışan AK Partili dört bakanı hatırlatan MHP Grup Başkanvekili Vural, “Başbakan ‘AKP’liler tilkilerin gölgesine sığınmadı’ diyor. Ama Reza gibi haram paracıların önüne yatmış. AKP; Reza’ların önüne yatanları, koluna 700 binlik saat takanları, çikolata ve ayakkabı kutularında milyonları istifleyenleri, haram paracıları Soruşturma Komisyonu’nda aklayarak vicdanın adresi değil, kara vicdanların adresi olmuştur. Rüşvet ve yolsuzluk çetesine teslim olduğu için Davutoğlu, kimsenin kolunu kesememiştir ancak muhalefete saldırmıştır. 2001’deki banka hortumlarından bahsediyor. Halep oradaysa, arşın burada. Gelin, böyle bir iddian varsa Soruşturma Komisyonu kur, açık oylamayla Yüce Divan’a gönderelim, milletin huzurunda bunların hesabını verelim. Yalan, çirkeflik, iftira atarak siyaset yapılmaz. Bizim şeref ve haysiyetimize yönelik sözleri aynen iade ediyorum. Bize çamur atmaya çalışıyor, bu çamur sizin çamurunuzdur. Hodri meydan diyoruz. Davutoğlu, dün ‘hiçbir Komisyon üyesini telkinde bulunmadık’ diyor. Yapma ya. Komisyon Başkanı’nı 22 Aralık’ta arayan kimlerdi. Joker hakkını kullanarak telefonla müdahale edenler kimlerdi? Bırakın kol kesmeyi de AKP içinde tırnak bile kesecek kadar özgül ağırlığı olmadığı ortaya çıkmıştır. Saraydaki vasi, çakma Başbakan’a sözünü yedirmiştir. Haram paracılar hukuku ve milli iradeyi teslim almıştır. AKP Hükümeti’nin atanmış Başbakanı, bundan sonra ancak kendilerine önereceğim kol kesim modellerini uygulayabilecek olduklarını ortaya koymuştur. Kendisine yeni kol kesme modeli öneriyorum, bundan sonra bununla ilgilensin” dedi.

VURAL: KÜLLİ YİYORLAR, EKİP OLARAK GÖTÜRÜYORLAR

MHP'li Vural'dan başbakan ve hükümete eleştiri

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanlığı Sarayına Külliye adı verilmesi kararına doğru bulduğunu söyleyerek “Ben bu ismi de doğru buluyorum. Gerçekten külli olarak yiyorlar. Ekip olarak götürüyorlar” dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Sakarya il kongresinde yaptığı konuşmada, hükümeti eleştirdi. 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasına değinen Oktay Vural, “Ayakkabı kutularındaki paralar montaj mıydı? Yok, paraları polisler koydu dediler. Ondan sonra yan geçtiler. Paraları da götürdüler. Bir de Sakarya’nın üzerinden faiz verdiler. Bu milletin hakkı gasp edildi. Tablo ortada. Meclis soruşturmasında ortaya çıktı. Rüşvet ve yolsuzluğu günah işleme özgürlüğü olarak görenler gün olacak dünyada da adalet. Ahrette de adalet olacak” dedi.

“KÜLLİ OLARAK YİYORLAR”

Cumhurbaşkanlığı Sarayına yeni verilecek ‘külliye’ sıfatını doğru bulduğunu belirten Oktay Vural, şunları söyledi: “Ben bu ismi de doğru buluyorum. Gerçekten külli olarak yiyorlar. Ekip olarak götürüyorlar. Külliye çok uygun olur. Bari cüzi yeseniz, ama külli yiyorsunuz. Vallahi bu isim de cuk diye oturmuş değerli kardeşlerim. Bu işin üstünü külli diyerek de örtemezsiniz. Türk milletini tehlikeye düşürecek oyunlarınızın üstünü örtemezsiniz. Milletin hakkına hukukuna el uzatan rüşvet ve yolsuzluk çetesinin yaptıklarını önleyemezsiniz.”

‘ŞEFFAFLIK İSTİYORSANIZ HODRİ MEYDAN’

Oktay Vural, Başbakan Davutoğlu’nu Meclis’te 4 eski bakanın Yüce Divan’da yargılanmasıyla ilgili hazırlanan önergeye ‘evet’ oyu vermesi teklifinde bulunurken de şöyle dedi: “Eğer şeffaflık istiyorsanız hodri meydan. Halep oradaysa arşın burada. Gelin ey Davutoğlu, senden isteğim şudur; Meclis soruşturma raporu önümüzdeki hafta TBMM’de oylanacak. Var mısın? Hodri meydan. Gerçekten bu süreç içerisinde yargının çalışması. Rüşvet ve yolsuzluklarla ilgili bakanların aldıkları piyanolar, saatler, bütün iddialarla ilgili yüce divan kararını beraber birlikte verelim. Ey Davutoğlu hodri meydan. Şeffaf olmak istiyorsan Meclis soruşturma komisyonu raporu doğrultusunda Yüce Divan’a gönderilmesiyle ilgili önergemizin üzerine beyaz pulla evet oyu ver. Şeffaf olsun her şey.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.