YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

HALAÇOĞLU: 7 HAZİRAN’LA 1918’DEKİ MÜCADELEMİZ AYNIDIR!

Bu haber 08 Şubat 2015 - 17:55 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye’deki son seçimler olabileceğini ileri sürerek, “1918’de Mondros mütarekesiyle Türkiye’nin düşman işgaline uğraması zamanında verilen mücadeleden farklı bir mücadele değildir” dedi.

halacoglu_7_haziranla_1918deki_mucadelemiz_aynidir_h44463

MHP Kayseri İl Başkanlığı’nın 11. Olağan Kongresinde konuşan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, şöyle konuştu: “40 bin kişinin, bebek katilini karşısına alıp da onlarla konuşanlardan değiliz. Kendi ana dilini aşağılayanlardan değiliz. Milleti aç yatarken cebini dolduranlardan değiliz”

Sınırlarımızın kalbur hale geldiğini anlatan Halaçoğlu, şunları söyledi: “böylesine bir politik zaman içerisinde dik duran, ülkesinin ve milletinin bölünmez bütünlüğünü savunan ve bunlardan asla taviz vermeyen bir partinin mensuplarıyız.”

Halaçoğlu, “Türk milletinin yeniden dirilmesinin tek destek siyasi unsuru MHP’dir” diyerek şöyle konuştu:
“7 Haziran seçimleri eğer aklımızı kullanmayacak olursak Türkiye’deki son seçim olabilir. Konunun, meselenin şuuruna varıp bu çerçeve içinde hareket etmemiz son derece büyük önem taşımaktadır. İnşallah Kayseri’de MHP’ye yakışır bir biçimde mecliste temsil edilme imkanını kazandıracağız. 9 milletvekiline aday olmakla birlikte geçmiş dönemler gibi bir milletvekilliği ile en az 4 vekil ile mecliste temsil edilmek üzere bir çalışma ve disiplin içinde hareket etmek zorunluluğumuz var. Kayseri’den çıkacak sonuç Türkiye’de büyük bir gösterge olacaktır.”
AKP’nin, PKK ve Abdullah Öcalan ile mutabakat imzaladığını anlatan Halaçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu mutabakatın içeriğinde, bu iki partinin seçimde işbirliğine gitmeleri söz konusudur. Anayasa’ya ettiği yemini bozarak tarafsızlığını yitiren AKP için oy isteyen bir Cumhurbaşkanı’na sahibiz. Biz namus ve şeref meselesinde ne kadar hassas olup olmadıklarını çok iyi bilenlerdeniz. 1918’de Mondros Mütarekesiyle Türkiye’nin düşman işgaline uğraması zamanında verilen mücadeleden farklı bir mücadele değildir. Bu bakımdan dava arkadaşlarımın davamıza ve fikrimize hizmet yolunda kendi evladımızın geleceğini de göz önünde bulundurarak hizmet etmemiz Allah katında da değer bulacaktır.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya da, “AKP iktidarından hesap sormak için doğduğu İstanbul ve Kayseri’de tarihin mezarına gömmek hepimizin boynunun borcudur. Birbiri ile kenetlenmiş MHP’nin mensupları hep birlikte bu AKP iktidarını tarihin mezarına gömeceğiz ve bütün bu yaptıklarının hesabını soracağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.