YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Kılavuz, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de

Bu haber 16 Şubat 2015 - 21:16 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yurt ziyaretleri kapsamında Kılavuz Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’e gitti.

Gittiği illerde samimi bir atmosferde karşılanan Kılavuz, İl Ocak Başkanlarından yaptıkları faaliyetler ve bulundukları illere ilişkin son durum hakkında bilgi alırken Ocaklı Gençlerle de bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu. İstişare toplantıları da gerçekleştiren Kılavuz, eğitimin önemine ilişkin yaptığı konuşmada “Ülkemiz gençlik anlamında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bugün dünya üzerinde söz sahibi olmaya çalışan ülkelerin en büyük sorunu olan genç nüfus bizde fazlasıyla mevcuttur. Ancak bu verilerin sayısal açıdan fazla olmasının tek başına bir önemi yoktur. Önemli olan sahip olduğumuz potansiyeli layıkıyla kullanmaktır. Eğitimli bir nesil yetiştirmek te bu işin anahtarıdır. Sizler lisans eğitimlerinizi mutlaka tamamlamalı, aldığınız diplomayla yetinmeyerek alanınızda uzmanlaşmalısınız. Üniversiteye hazırlanan Ülküdaşlarımızın da hedefi bu olmalıdır.

Türk Gençleri dünyaya Türkçe bakabilen, nitelikli, ahlaki ve ilmi anlamda kendisini yetiştirmiş bireyler olmalıdır.  Kendinize çağlara damga vuran, ilmi ve ahlaki anlamda sizin yaşlarınızda kendisini geliştirmiş Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bitti denilen bir yapıyı ayağa kaldırıp Anadolu’yu yeniden fetheden Atatürk’ü, tabutluklara dar gelen, Türk Gençliği’nin baş ucu kitabı olan Dokuz Işık’ı bizlere kazandıran Başbuğ Alparslan Türkeş’i örnek alın. Onların ülkülerini ülküleriniz bilin. Gençliğimizi ne olduğu belirsiz karanlık odakların elinde oyuncak edemeyiz. Ortalık sizi yolunuzdan çevirmek için gezen gafillere, taşeron yapılara aldırmadan az önce söylediklerimden hareketle tarihinizden aldığınız güç ve ilhamla çalışmalarınıza devam edin. Bu ülkenin kaybedecek bir evladı bile yoktur. Çünkü Türk Milleti’nin umudu gençliktedir. Ülkü Ocakları da Türk Milleti’nin gençlik aşısıdır.”dedi.

Ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz ” Ülkemiz şer odakları tarafından tabiri caizse ateş altına alınmıştır. Binlerce yıllık kardeşlik hukukumuzu bozma çalışmaları yürütülmekte, köklü bir tarihe dayanan devlet geleneğimiz ve üniter yapımız sabote edilmektedir. Mukaddes saydığımız, konuşurken dahi ödenen bedellerin aklımıza gelmesi sebebiyle yüreğimizin titrediği milli ve manevi değerlerimizin içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Türk kelimesinden rahatsız olan, ağzına dahi almaktan imtina eden hatta haddi olmamasına karşın belki de utanan idarecilerimiz vardır. Başlatılan yıkım projesi neticesinde insanlıktan nasibini almamış teröristler barış elçisi gibi servis edilmektedir. Bu yıkım projesinde kahramanlara hain, hainlere ise kahraman muamelesi yapmak siyasi iktidarın ve güdümlü medyanın başvurduğu sinsi bir yol olarak görünmektedir. Ülkemizi bölmek isteyen dış güçler ve onların taşeronları bölücü örgüte verilen sözler alttan alttan yerine getirilmekte, medya vasıtasıyla bu çalışmalar gizlenerek milletimizin gözü boyanmaktadır. Bu vahim tablo içerisinde çaresiz bırakılmak istenen, yalnızlaştırılmaya çalışılan Türk Milleti’ni düştüğü darboğazdan kurtaracak, Türklüğümüzü hapsetmeye çalışan zihniyetlere cevabı verecek olan Ülkücü Harekettir. Ülkücü Hareket son neferi var oldukça ihanet projelerinin hiçbir geçerliliği yoktur. Bu ülkede son kale Milliyetçi Harekettir ve bu kalenin temelleri çok sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Allah’ın izniyle Ülkücü hareket dimdik ayaktadır ve bu hareketi çökertmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir”dedi.

Kılavuz, ayrıca Giresun Eynesin, Trabzon Akçaabat ve Beşikdüzü ile Artvin Hopa’ya da giderek İlçe Ocaklarını ziyaret etti.

Kılavuz, Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasay’a geçtiğimiz günlerde babasının vefat etmesi sebebiyle taziye ziyaretinde bulunurken, Ülkücü Şehidimiz Osman Günaydın’ın da kabrine giderek dua etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.