YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP AFYON MERKEZ İLÇE BAŞKANI YAĞCI GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 01 Şubat 2015 - 0:52 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 11. Olağan Genel Kurulu hafta sonunda gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı genel kurulda Alper Yağcı güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde görev süresi dolan teşkilatların kongre süreçlerini tamamlamaya çalışan MHP’nin Merkez İlçe Teşkilatı 11. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi.

DİVAN BAŞKANLIĞINA YILDIRIM SEÇİLDİ

MHP Merkez İlçe 11. Olağan Genel Kurulu, faaliyetlerin yer aldığı slayt gösterisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel kurul öncesinde divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığına, Kızılcahamam eski Belediye Başkanı ve MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Yaşar Yıldırım, Divan Başkan Yardımcılığına MHP İl Başkanı Aziz Aslan, MYK Üyesi Mehmet Parsak ve Milletvekili Kemalettin Yılmaz seçildi.

Divan teşekkülünün oluşmasının ardından 11. Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, kongreye katılan tüm delegeler ve konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek siyasi konuşmasını ilerleyen dakikalarda yapacağını belirtti. Yağcı’nın açılış konuşmasının ardından kongreye yoğun programı nedeniyle katılamayan Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin telgrafı okundu.

“ALDIĞIMIZ OYLAR DAHA İYİYİ YAPMAYA TEŞVİK ETMELİ”

MHP Merkez İlçe Kongresinde partililere hitaben konuşan İl Başkanı Aziz Aslan, MHP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde Afyonkarahisar’da oylarını ciddi oranda artırarak seçimleri tamamladığını ancak, yüzde 40’ın üzerinde oy almalarına rağmen seçimi kazanamayan 3 ilden bir tanesi olduklarını söyledi. Alınan sonucun başarısızlık olarak addedilmemesi gerektiğini ifade eden Aslan; “Aldığımız oylar bizi daha iyi çalışmaya teşvik etmeli” dedi.

“GÖREVİMİZ HENÜZ BİTMEDİ”

Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partisi adına en çok belediye başkanlığı kazanan ilin Afyonkarahisar olduğunu belirten İl Başkanı Aziz Aslan; “Önümüzde çok önemli bir genel seçim var. Teşkilatımız içinde yer alan veya bize gönül vererek 1 gün, 1 hafta, bir yıl bir ömür emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Görevimiz henüz bitmedi. Yılmadan, bıkmadan ve usanmadan davamız için birlik içinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“MHP’NİN İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜ KOCATEPE’DEN BAŞLAYACAK”

Aziz Aslan’ın ardından kürsüye gelen MYK Üyesi Mehmet Parsak ise konuşmasında “Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidara yürüyüşüne Kocatepe’den başlayacağını ve bu azim ve kararlılığını sürdüreceğini ifade ediyoruz. Bugün MHP’nin iktidara yürümesi noktasında her zamankinden daha fazla muhtaç durumdayız. Türkiye’nin üniter yapısının korunması için ve çocuklarımızın geleceğini korumak için MHP’yi iktidara taşımak zorundayız” dedi.

“MEŞRU ZEMİN 7 HAZİRAN’DA SANDIKTA OLUŞACAK”

Mehmet Parsak, Türkiye’nin üniter yapısının korunması ve çocukların geleceği için MHP’yi iktidara taşıyacak olan en meşru zeminin 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler olduğunu belirtti. Parsak; “Bu kadar önemli bir seçim döneminde teşkilatlarımızın birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde çalışmasıyla Türkiye’nin üniter yapısını, birlik ve beraberliğini koruyacak güçlü bir siyasi iktidarı MHP olarak oluşturabiliriz” ifadelerini kullandı.

ÖZELEŞTİRİDE BULUNARAK DOĞRUYU BULMALIYIZ

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz ise konuşmasında teşkilatlar ve ülküdaşların birlik ve beraberlik içerisinde aynı amaç ve hedef için tek vücut olması çağrısında bulundu. Yerel seçim sürecindeki birlik ve beraberliğin korunarak üzerine konulacak yeni çalışalar ve gayretlerle başarının geleceğine inandığını belirten Yılmaz; “Doğrularımızın yanında yanlışlarımızda olabilir öz eleştiride bulunarak doğruya ulaşmalıyız” dedi.

YANLIŞINA DÜŞMEYECEĞİZ

12 yıllık AK Parti iktidarında siyasi olarak tüm partiler gibi MHP’nin de payı olduğunu belirten Yılmaz; “Seçim çalışmalarımızda Ak Parti’nin yanlışlarını anlatırken onların reklamını yapma yanlışına düşmeyeceğiz. Onların yanlışlarını anlatırken, eğitimde, sağlıkta, tarımda neler yapılması gerektiğini MHP olarak bizim neler yapmayı planladığımızı anlatmalı ve vatandaşların anlamasını sağlamalıyız. Başarımızın sırrı bu olacak” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, MÜSLÜMANLARIN KALBİDİR”

Kızılcahamam eski Belediye Başkanı ve MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Yaşar Yıldırım’da genel kurulda partililere hitaben yaptığı konuşmada; “Müslümanların en güvenilir evi Mekke’dir, bir diğer evi ise Medine’dir. Mescid-i Aksa Müslümanların bir diğer evidir. Ama Türkiye Müslümanların kalbidir. Dünyada Türkiye güçlü ise Müslüman ülkeler güvende, Türkiye güçsüz ise Müslüman ülkeler tedirgindir. Müslümanlar Türkiye’yi kutsal memleket ve güvenilir evleri olarak bilir” dedi.

IMG_4349

“İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN MERKEZİ AFYONKARAHİSAR OLACAK”

Yerel seçimlerde ciddi bir oy almalarına rağmen belediye başkanlığını kazanamadıklarını ancak bunun kendilerini yıldırmadığını belirten Yağcı, sokakta gördükleri ilginin de önümüzdeki seçimlerde MHP’yi Afyonkarahisar’da birinci parti yapacağına inandığını söyledi. Yağcı; “İktidara yürüyüşümüzdeki zaferin merkezi Afyonkarahisar olacak. Birlikte yürüyeceğimiz bu yolda geçmişte ve bundan sonra emeği olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Konuşmaların ardından 11. Olağan Genel Kurul için delegeler sandık başına gitti. Tek listenin yer aldığı genel kurulda Alper Yağcı delegelerin tamamının oylarını alarak yeniden MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildi. MHP Merkez İlçe Yönetiminde Alper Yağcı, Hayrettin Çelik, Orhan Kutlu, Hasan Hilmi Erdem, Yücel Seleoğlu, Ahmet Çiftçi, Minire Efe, Mustafa, Kılınç, Suat Kiraz, Mehmet Kaplan, Mejnun Sancak, Sabri Koç, Okşan Ulusoy Efe, Murat Gökhasan, İsa Güven, Ahmet Yıldırım, Cafer Bayram, Halil Kocaşaban ve Alpaslan Karagöz yer alan isimler oldu.

MHP AFYON MERKER İLÇE BAŞKANLIĞI 11 OLAĞAN KONGRESİ VİDEO HABER
Click the image to open in full size.

IMG_4401

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.