YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’nin yetkili organları gazete köşelerinde değil, kurultaylarda seçilir.

Bu haber 14 Şubat 2015 - 15:02 'de eklendi ve 595 kez görüntülendi.

12 Şubat 2015 Perşembe günü bir yerel gazetede kendine Kral Midas diyen egosu çapını aşmış bir gazetecinin Milliyetçi Hareket Partisi ve kıymetli ilçe başkanları ile ilgili yazdıkları ve hakarete varan ithamlarını partim adına kınıyorum.

Son 1,5 aylık süreçte yapılan ilçe kongreleriyle göreve gelen ilçe başkanlarımıza “Haçlı Ordusu” benzetmesi yapmak hadsizliktir, terbiyesizliktir.
Baştan sona imla hatalarıyla dolu yazılar yazan Midas efendinin Türkçeye hakimiyetini bir kenara bıraksak bile, kendisinin ciddi bir tarih dersine ihtiyacı var. Çocuklarının nafakasını başta kira olmak üzere teşkilatlarının giderlerini karşılamak için harcayan ülkü gönüllülerine haçlı ordusu benzetmesi yapmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.
Türk Milliyetçilerini bütün Ön Asya’yı baştan sona yağmalayan çapulcu sürülerine benzeten bu şahıs derhal özür dilemelidir.
Bazılarında birden çok adayın yarıştığı demokratik kongrelerle seçilen ilçe başkanlarımızın önümüzdeki Pazar günü yapılacak il kongresi ile ilgili yaptığı açıklamalar bir irade beyanıdır.
İlçe başkanlarımız Milliyetçi Hareket Partisi’ni Afyonkarahisar‘da başarıya ulaştıracak kadroların iş başına gelebilmesi adına inisiyatif üstlenerek tercihlerini beyan etmişlerdir.
Bu irade beyanını delege iradesine ipotek koyma olarak değerlendirmek gaflettir. Halihazırda il başkan adaylarımız ilçelerde ve il merkezinde delege nezdinde çalışmalarda bulunmakta, kendilerini ve projelerini anlatmaktadır.
Takdir MHP delegesinin olacaktır.
Yazının içeriğinin kendi içinde çelişen ciddi kafa karışıklığı, hakarete varan benzetmeler, “kuyruk acısı” gibi amiyane tabirlerle dolu olması bu şahsın cehalet sorununun yanında ahlak ve seviye sorunu olduğunu da göstermektedir.
Ayrıca bir sayın adayımızla ilgili olarak kullandığı “Bir adama karşı On altı ilçe başkanı” ve “ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor” ifadeleri okuyan herkeste olduğu gibi bizde de yazının ısmarlama bir yazı olduğu düşüncesini uyandırdı.
Şahsi sempatisi olabilir. Kurumsal ve kişisel olarak birileriyle çıkar ilişkisi içerisine girmiş olabilir.
Ancak Milliyetçi Hareket Partisi’nin elli yıllık siyasi geleneği dışarıdan yapılan müdahalelere asla müsaade etmemiştir, etmeyecektir. MHP’nin yetkili organları gazete köşelerinde, kulislerde, lobilerde değil, kurultaylarda seçilir.
Camiamızla uzak yakın ilgisi olmayan birisi Milliyetçi Hareket Partisi’nin değil ilçe başkanlarının, çaycısının dahi ülkücülüğünü tartışamaz. Herkes haddini ve hududunu iyi bilmelidir.
Ahmet KAHVECİ
Milliyetçi Hareket Partisi
İl Başkan Yardımcısı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.