betexper
ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8188
EURO
10,3272
ALTIN
496,22
BIST
1.392
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
23°C
İstanbul
23°C
Sağanak Yağışlı
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
22°C
Cuma Parçalı Bulutlu
21°C
Cumartesi Sağanak Yağışlı
22°C

MHP’den şok ‘kaset’ iddiası!

MHP’den şok ‘kaset’ iddiası!
11.02.2015
0
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘iki partili sistem’ çıkışına MHP’li Oktay Vural’dan serttepki geldi. Vural, kaset siyasetiyle MHP’yi Meclis dışında bırakamayanların, ‘başkanlık sistemine’ sarıldığını söyledi.

Grup Başkan Vekili Oktay Vural, kaset siyasetiyle MHP’yi Meclis dışında bırakamayanların, ‘başkanlık sistemine’ sarıldığını söyledi. “İki partili yapı önerisi, siyasî sonuçları itibarıyla Cumhurbaşkanı’nın MHP’ye düşmanlığını ortaya koyar.” dedi.

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz ise “Erdoğan’ın bizi Meclis’te istememesinin sebebi çok açık. Çünkü MHP, Türkiye’nin başına örülmek istenen melanetlerin karşısında bir kale olarak durmuştur.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Latin Amerika yolunda uçağında yaptığı açıklamalar dün yandaş gazetelerin manşetlerini süsledi. Erdoğan, muhalefetin başkanlık sistemine karşı çıkmasının nedenini ‘iki partili sistem’ öngörmesine bağladı. “Muhalefetin başkanlığa karşı olmasının nedeni, başkanlık olursa iki güçlü parti (sağ-sol) olacak. Bundan korkuyorlar.” dedi.

Söz konusu açıklamaya MHP’den tepki geldi. MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, kaset siyaseti ile MHP’yi Meclis dışı bırakamayanların, başkanlık sistemini getirerek bunu başarmak istediklerini belirtti. Vural, “İki partili bir yapı önermek, açıkçası siyasi sonuçları itibarıyla Cumhurbaşkanı’nın MHP’ye düşmanlığını ortaya koyar. Başkanlık sistemine karşı çıkıyoruz diye parlamento dışında kalmamızı isteyen bir irade var.

Bu irade, MHP ve ülkücülere düşman olduğunu ilan etmiştir. Erdoğan, MHP’nin isminden de 3 hilalinden de rahatsız olmaktadır. MHP’ye yönelik hasmane bir tezgah içinde olduğunu ortaya koyuyor. Bu zihniyet 2011 yılında da ‘baraj altında kalacaklar’ diye kaset edebiyatı yapanların, aslında amaç ve hedeflerinin ne olduğunu, o süreci kimin neden ve nasıl kullandığının da itirafıdır. Erdoğan iki partili sistemle demokrasiye darbe yapmak istemektedir. Başkanlık sistemi Türkiye’nin bir ihtiyacı değildir. İki partili sistemle verdiği mesaj; MHP’nin çözüm sürecinde, yolsuzluk sürecinde problem çıkartan yegane parti olduğunu itirafıdır. Erdoğan, MHP’nin bu siyasetini yok etmek istiyor.” ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ KORKMAZ: MİLLETİ ALDATIYORLAR

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz ise Erdoğan’ın daha güçlü bir millet için başkanlık sistemine yönelik sözlerini aldatmacadan ibaret olduğunu belirtti. Korkmaz, “Cumhurbaşkanı’nın MHP’yi Meclis’te istememesinin sebebi çok basit; çünkü Türkiye’nin başına örülmek istenen melanetlerin karşısında dimdik bir kale olarak durmuştur. ‘Meclis’te MHP olmasaydı ne güzel olurdu’ diye rüya görüyor. MHP, Türk milletinin bekasıyla kendisini özdeşleştirmiş bir parti. MHP’ye koca koca laflar edenlerin bugün hiç hatırlanmadığını bilenlerdeniz.” diye konuştu.

Vural: İç güvenlik yasası terör örgütüne taviz, millete taciz yasasıdır

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, iç güvenlik paketi yasasının terör ve şiddetle mücadele amacıyla hazırlanmadığının açık olduğunu söyledi. İç güvenlik yasasının keyfi bir OHAL yasası olduğunu belirten Vural, “Bu yasa terör örgütüne OHAL değil millete OHAL yasasıdır. Terör örgütü ile müzakere edenler milleti ile mücadele için yasa çıkartıyorlar. Terör örgütüne taviz millete taciz yasası çıkartıyorlar. Amacınız elinde silah olan şiddet uygulayanları sindirmek değil, amacınız keyfi bir yönetimle milleti korkutmak, sindirmektir asıl amacınız budur. MHP olarak bu yasaya karşı çıkışımızın sebebi demokrasi yerine polis devleti hukuk yerine keyfilik, emniyet teşkilatını devlet kurulu yerine parti kurumu haline dönüştürme, PKK isteği çerçevesinde jandarmayı tasfiye etme yerelleştirme ve siyasallaştırılmasıdır.” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. İç güvenlik paketi için Kobani olaylarını bahane eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslendiğini belirten Vural, “Mevcut yasalar suçluları cezalandırmak, teröristleri derdest etmek için yeterlidir. Ama bunları uygulayacak hükümet yetersizdir. Davutoğlu basiretsiz ve acz içindedir. Mevcut yasaları uygulayınız. Türkiye’de kanun hakimiyetini hukuk devletini temin ediniz. Terörle, şiddetle mücadele ediniz müzakere etmeyiniz. Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu 23. Maddesinde aynen şu denilmekte. ‘Yasadışı örgüt ve topluluklara ait amblem ve işaret taşınarak veya üniformayı andırır giysiler giyilerek yüzlerini tamamen veya kısmen bez vesair unsurlarla örtenler bütün bunlarla ilgili yapılan toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanuna aykırı sayılır.’ İşte kanun sana işte kanun. Bir toplantıda yüzünü örtmek örtenlerin bulunması halinde kanuna aykırı sayılıyor. Kanuna aykırı bir toplantı ile ilgili suçluları yakalama imkanı var niye yakalamıyorsun. Senin derdin terör örgütü ile mücadele etmek değil. Bu yasa maddelerinden hangisi senin suçluyla terörle mücadeleni engelliyor, hangisi Davutoğlu’nun elini kolunu bağlıyor. Yasalar vardır ama PKK talebi ile uygulanmamaktadır. Türkiye’yi yöneten AKP hükümetinin terör ve şiddetle mücadele niyeti iradesi yoktur, terörü ve şiddeti meşrulaştıranların şiddet ve teröre tedbir alıyoruz ifadesi uydurmacadır.” diye konuştu.

İç güvelik paketi ile iktidarın amacının başka olduğunu, maksadın korku devlet kurmak ve kendine muhalif unsurları polis devleti marifetiyle sindirmek olduğun kaydeden Vural, “Başbakan ve hükümet yetkilileri millete doğru konuşmuyor ekrana çıkıp millete utanmadan sıkılmadan yalan söylüyor. Bu yalanları yandaş medya da pazarlayıp duruyor. Sizin siyasi iradeniz ve cesaretiniz yoktur. AKP hükümetinde de başbakanda terör örgütü ile mücadele iradesi ve cesareti yoktur. Davutoğlu diyor ki ‘kobani olaylarında Devlet Bahçeli kamu düzeni ile bizi eleştirmişti şimdi pakete karşı çıkıyor.’ Evet eleştirmişti çünkü Davutoğlu elinde yasalar varken acz içerisinde kaldı olaylara müdahale etmedi. Vandallara teröristleri seyretti hatta gitti Öcalan’dan yardım istedi. Öcalan’a yalvard yalan mı? bizim görüşümüz açıktır. PKK’lı teröristleri aktivist barış süreci için yapanlar terörist başını çözüm ortağı yapanlar kamu güvenliğini sağlamazlar. Kamu güvenliğini sağlamak için Öcalan’a yalvaranlar hangi düzenlemeyi getirirse getirsinler sonuç alamazlar. PKK ile koalisyon ortağı olanlar kol kola girenler hangi yasayı çıkarırlarsa çıkarsınlar bu ülkede kurşun sıkmaya devam ederler. Öcalan’la komisyonlar kuranlar Doğu ve Güneydoğu’yu KCK paralel devletine teslim eden Davutoğlu bu yasa ile nasıl suçla mücadele edecek. Eğer AKP hükümeti Davutoğlu terörle müzakere değil gerçekten mücadele etmek istemiş olsa mevcut yasalarda da meydandaki poşuluları molotofluları hatta tüm Kandil’deki PKK’lıları içeriye tıkabilir.”

İç güvenlik yasasının terör ve şiddetle mücadele amacıyla hazırlanmadığının açık olduğunu vurgulayan Vural, “Bu keyfi bir OHAL yasasıdır. Bu yasa terör örgütüne OHAL değil millete OHAL yasasıdır. Terör örgütü ile müzakere edenler milleti ile mücadele için yasa çıkartıyorlar. Terör örgütüne taviz millete taciz yasası çıkartıyorlar. Amacınız elinde silah olan şiddet uygulayanları sindirmek değil amacınız keyfi bir yönetimle milleti korkutmak, sindirmektir asıl amacınız budur. MHP olarak bu yasaya karşı çıkışımızın sebebi demokrasi yerine polis devleti hukuk yerine keyfilik, emniyet teşkilatını devlet kurulu yerine parti kurumu haline dönüştürme, PKK isteği çerçevesinde jandarmayı tasfiye etme yerelleştirme ve siyasallaştırılmasıdır.” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’Yİ, PKK’YI TEHLİKELİ GÖRMEYEN BİR ZİHNİYET YÖNETİYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Cemaat PKK’dan tehlikeli’ diyor açıklamalarında bulunduğunu hatırlatan Vural şunları söyledi: “Türkiye’yi PKK’yı tehlikeli görmeyen bir zihniyet yönetiyor. PKK tehlikeli değilmiş, Kundaktaki bebekleri öldürüyorlar, askeri ve polisi öldürüyorlar, Kürdistan kurmak istiyorlar cumhurbaşkanı PKK tehlikeli değil diyor. Bunlar nasıl terörle mücadele eder ya. Böyle bir zihniyet olur mu? Bu milleti ve devleti bölmek isteyen bir PKK’yı tehlikeli görmeyen bir zihniyet arkadaş aktivist yaptılar, masumlaştırdılar, bu noktaya geliyor. Gerçekten bu zihniyete göre en temizi PKK’dır. Öyle bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu vatana ihanettir. PKK terör örgütünü tehlikeli görmemek, PKK ile işbirliği yapmak kadar acz içerisinde bir ifadedir. Dün 28 Şubat’ta İrtica PKK’dan tehlikelidir, şimdi de cemaat, paralel PKK’dan tehlikelidir. Darbecilere göre aynı söylemler yine aynı söylemler. PKK terör örgütü Türkiye’yi bölmek isteyen Marksist Leninist bir örgüttür, 40 bin kişinin katilidir, kundaktaki bebekleri öldürmüş insanlık düşmanı ve narko terör örgütüdür uyuşturucu taciridir. Böyle bir terör örgütünü bu milletin iradesi ile cumhurbaşkanı olmuş bir zat tarafından temizlenmesi aklanması kabul edilecek bir konu değildir. Nasıl milli güvenlik kurulu toplantısı yapıyorsunuz siz. Bu zihniyetin aynı zamanda PKK ile işbirliği yaparak KCK paralel devletinin oluşması ve özel bir yapılanmanın önünü açtığını ve terör örgütünün de siyasi amaçlarının meşrulaştığının ifadesi ve iradesidir.” açıklamasında bulundu.

‘DOKUNULMAZLIK ZIRHINA SAHİP OLMAK GİBİ BİR ARAYIŞ VAR’

Konuşmasının ardından Vural basın mensuplarının soruları cevapladı. Bir gazetecinin; “Milletvekilliği için bürokraside ciddi bir istifa var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz. Bir de Durmuş Yılmaz’ın partinizden adaylığı iddialarına neler söyleyecek siniz?” sorusuna Vural, “O konuda bilgi sahibi değilim. Partimizde bir komisyon var. adaylık ve sürelerle ilgili açıklanmış bir genelgemiz yok. Ama partimize bununla ilgili adaylıklar sonrası kamuoyu bunlardan haberdar olacaktır. Özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday olmak isteyen birçok bürokrat var buda bir parti devleti anlayışını ön plana getiriyor. Milletle rabıtasını kesenler bürokratik oligarşik devleti güçlendirmeye doğru gittiklerinin göstergesi olarak görüyorum. Dokunulmazlık zırhına sahip olmak gibi bir arayış var. Bu artık AKP iktidarının sona erdiğini gösteren önemli bir göstergedir. Artık devleti yönetme iradesine sahip olmayacaklar, bürokraside bu dokunulmazlık arayışı üstelik kendilerine dokunacağımız kimselerin dokunulmaz arayışı bundan sonraki dönem içerisinde Türkiye’yi yönetecek bir AKP iktidarının olmadığını ve güven kalmadığını açıkça ortaya koymuştur.” cevabını verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal