YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’DEN “TARAF”A CEVAP

Bu haber 11 Şubat 2015 - 18:15 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı,- Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın “Taraf Gazetesinde yer alan bir haber” hakkında basın açıklaması yaptı.

“Son kamuoyu yoklamalarına göre giderek oyları eridiği anlaşılan iktidar partisini saran derin sızı, Haziran ayında yapılacak genel seçimler yaklaşırken AKP genel merkezinden Kaçak Saray mukimine kadar bilcümle ricalin dizlerine sıçramış bulunmaktadır. Halkın bu haris iktidardan yıldığının ve iktidar alternatifi olan MHP’ye yöneldiğinin ortaya çıkması üzerine AKP çevrelerindeki bu ince sızı, telaş ve panik havasıyla birleşmiştir” diyen Semih Yalçın açıklamasında şunları kaydetti:

HaberRes_40459.jpg.pagespeed.ce.GpAIGgcmMe

“Bugün Taraf gazetesinde yer alan bir haber; AKP’nin liderliğini bırakmayarak Beştepe’den yönetmeye çalışan Tayyip Erdoğan ve yaranının, kötü gidişe dur demek için çareyi partimizi karıştırmaya yönelik seçim stratejileri üretmekte gördüklerini ortaya koymaktadır.

Ancak MHP’nin dinamikleriyle oynamak ve partimiz üzerinden seçim stratejileri hazırlamak, ateşle oynamak anlamına gelmektedir. Çünkü artık MHP’nin iktidar karşısında verdiği mücadelenin haklılığına dayanan bir algı seçmenler nezdinde giderek kuvvet kazanmıştır. İktidarın; verdiği söz ve vaatleri yerine getirmek şöyle dursun Türkiye’yi bölünme ve yıkılma noktasına getirmesi, seçmenler üzerinde hayal kırıklığı yaratmıştır. Nitekim anketler, MHP’ye yakın birtakım küskün seçmenlerle oranı yüzde 20’leri bulan kararsızların çoğunlukla tercihlerini MHP’den yana kullanacaklarını ortaya çıkarmıştır. Bu gerçek, MHP’nin 2015 Genel Seçimlerinin en önemli siyasi aktörü olacağını göstermektedir.

Hâl böyle iken Taraf’ın “AKP’nin Korkunç Seçim Stratejisi” başlığıyla yayımlanan haberinde yer alan iddialar eğer gerçekse iktidar çevrelerinin bundan alacakları netice büyük bir hüsran olacaktır. MHP’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş bir Divan Üyesinin, Sayın Tuğrul Türkeş’in üzerinden partimizde kargaşa yaratılabileceği algısı oluşturulmaya çalışılan bu haber, MHP’nin yükselişinden telaşa düşen iktidar çevrelerinin ümitsizce başvurdukları bir kara propaganda yöntemidir.

İplikleri pazara çıkmış müzmin muhalifler kullanılarak MHP’nin içeriden karıştırılıp bölüneceği yolundaki iddialar da gülünçtür. Denenmesi durumunda bu silah geri tepecektir. Böyle bir strateji; ona alet olanları afişe etmekle kalmayacak, AKP’yi de vuracaktır. İktidar partisi, eğer cesaret edebilirse bu tür ucuz tezgâhlara soyunduğu için daha çok oy kaybedecektir.

Kamuoyunda inandırıcılıklarını yitirmiş, sürekli hizip yaratmaları ve onurlarını zedeleyen aleyhtarlıklarıyla bilinen kimselerin kullanılması, MHP’nin teslim edilmiş haklı duruşuna gölge düşürmeyecek; aksine konumunu güçlendirecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in yolunu dışarıdan kesmeye çalışanlar tamamen tasfiye edileceklerdir. Çeşitli bahanelerle mevcut rejimin tamamen değiştirilerek tek adamlık yönetiminin kurulmak istendiği, Türkiye’nin ve milletimizin yol ayrımına geldiği bir zeminde birkaç kendini bilmez çıkarsa da bunlar kendilerini ele vermek suretiyle kendi cezalarını kesmiş olacaklardır.

MHP’yi karalamaya ve güçten düşürmeye dönük seçim stratejisi planlamakla partimizin iktidar yürüyüşünün durdurulamayacağını malum çevrelere hatırlatıyoruz.

Bilinmelidir ki MHP’yi dizayn etmeye, camiamızın dinamikleri üzerinden sandık rantı ve çıkar sağlamaya çalışanların geçmişte ellerine geçen neyse bugün de o olacaktır.

Söz konusu haberi basına servis eden çevrelere ve eğer varsa onlara alet olmaya hazır müzmin muhaliflere de işte meydan diyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.