GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

MHP’li Dedeoğlu: BU ÜLKEYİ PARÇA PARÇA ETMEYE ÇALIŞTILAR

Bu biyografi 08 Şubat 2015 - 20:52 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Meclis’te oluşturulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nun çalıştırılmadan sonlandırıldığını belirterek, “Toplam 12 toplantı yapıldı. 7 toplantı, divan heyetinin belirlenmesi, 4 bakanın dinlenmesi ve sonuç oylamasıyla geçti. 5 toplantı yapılabildi. Akıl mantık işi mi bu?” dedi.

Mesut Dedeoğlu, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen MHP Malatya İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, AK Parti’li 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Meclis’te açılan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nda MHP adına yer alan Dedeoğlu, AK Parti hükümetinin yolsuzlukların araştırılmaması için yoğun çaba harcadığına işaret etti. Komisyonun etkin çalıştırılmadığına dikkat çeken Dedeoğlu, şöyle dedi:

“TÜRKİYE’NİN İÇİNİ BOŞALTTILAR”

“17-25 Aralık operasyonlarıyla 4 bakanın rüşvet ve yolsuzlukları ortaya çıktı. Dünyada ve Türkiye’de örneği olmamış bir rezilliği 77 milyona yaşattılar. Malum olmak üzere Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu kuruldu. MHP’den ben göreve getirildim. Bu komisyonun kurulmaması için 7-8 ay mücadele ettiler. 30 Mart öncesi rezil olmamak için komisyonu kurmadılar. Millet görmesin diye. Bu komisyonu kurdular ama ‘rezil olmayalım, millet bunlar hırsızmış, yolsuzmuş’ demesinler diye aylarca çalıştırmadılar. Çünkü 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimi vardı. Dizin pusulası yok diye dosyayı savcılığa geri gönderdiler. Kamuoyunun baskısına dayanamadıkları için mecbur kaldılar, daha sonra çalıştı. Bu komisyonda 15 üye vardı. HDP kendi üyesini çekti. 9 tane AKP milletvekili, 4 CHP ve 1 tane MHP milletvekili vardı. Yolsuzlukları araştırmak için kurulan bu komisyon toplam 12 defa çalıştı. 12 toplantı yapıldı. Birinci toplantı divan üyelerinin belirlenmesiyle geçti. Son 2 toplantı oylamayla geçti. 4 eski bakanın dinlenmesi için 4 toplantı yapıldı. Geriye kaldı 5 toplantı. Akıl mantık işi mi bu. Şimdi komisyonda diyorlar ki kendileri; ‘Deliller hukuksuz elde edilmiş’. Neydi bu deliller; 4 bakan ile birinci derece yakınlarının bankalarının milyon dolarlık hesapları. Maaşlarla elde edilemeyecek gayrimenkuller. Bunun yanında, evde bulunan para kasaları, para sayma makinaları, paralar. Kendi aralarında yaptıkları telefon kayıtları. Devletin kurumu, bu kayıtlar doğru diyor. O kuruma geçtiğimiz ay müdahale ettiler. TÜBİTAK’ta geçtiğimiz ay 28 bürokratı aldılar, ‘nasıl bu raporları hazırlarsınız’ dediler. MASAK raporunda da ‘bu gayrimenkuller kendi maaşlarıyla elde edilecek malvarlıkları değildir’ diyor. TBMM Genel Kurulu’ndaki oylamaya girmeden önce ben kamuoyuna şunu belirttim; ‘Vicdanlarıyla hareket edecek AKP milletvekilleri vardır’ dedim. Nitekim 50’ye yakın fire verdiler. Bunlar bunun da hesabını verecekler. Türkiye’nin içini boşalttılar. Doğmamış çocuklarımızın rızıklarını yediler. İnkar politikasıyla siyaseti sürdürmeye devam ediyorlar. Türkiye çok badire atlattı. Bunu da atlatacaktır.”

“ÜLKEYİ PARÇA PARÇA ETMEYE ÇALIŞTILAR”

AK Parti iktidarının terör örgütü ile müzakere ettiğini söyleyen Mesut Dedeoğlu, “AKP, 12 yıldan beridir Türkiye’yi yönetmeye çalıştı. Bilmediğimiz çok şeyi öğrendik bu iktidar döneminde, en önemlisi 36 etnik parça varmış. Bu ülkede biz bunu bilmiyorduk. Bunlardan öğrendik. Ülkeyi parça parça etmeye çalıştılar. Ama beceremeyecekler. Şimdi yıllardan beri 1984’ten beri Türkiye’de herkesin bildiği gibi bir terör sorunumuz var. Binlerce vatandaşımız vefat etti. Binlerce şehidimizin olduğu bir bölge gelmiş geçmiş bütün hükümetler bu terör örgütü ile hem mücadele etti. Bu hükümet maalesef üzülerek söylüyorum. Bunlarla müzakere ettiler. Hala da devam ediyorlar. Doğunun bir özerkliğe kavuşması, doğunun başka birilerinin eline geçmesi dünyadan aldıkları talimatla bir projeyi uygulamaya çalışıyorlar. Sizlerin huzurunuzda temenni ediyorum ki bunu gerçekleştiremeyecekler, bunu yapamayacaklar. Neden çünkü Türk milleti çok büyük bir millet, Türk milleti bu konularda ne badireler atlatmış. Bunları da atlatır. Bu hükümet de gelir geçer. Ama istiyoruz ki ülkemize 77 milyon milletimizin fazla zara vermeden geçip gitsinler. Ve yaptıklarının mutlaka hesabını versinler. Bizim hiç kimseyle bir problemimiz yok. Hiç kimseyle bir sıkıntımız yok. Bu coğrafyada yaşayan 77 milyon insan bizim vatandaşımızdır. Bizim insanımızdır bunun dışında bir şey düşünmek mümkün değildir. Neden değildir. Biz akraba olmuşuz. Bin yıldan beridir birlik beraberlik içersinde yaşamışız. Kız almışız kız vermişiz. Ticaret yapıyoruz. Birbirimize kenetlenmişiz. Uğraşmasınlar boş yere bizi parçalayamayacaklar bizi ayıramayacaklar. Biz eskiden olduğu gibi tek bayrak altında ve Türk milleti olarak 77 milyon insan olarak bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“MAĞDURLUKLARI MUTLAKA TELAFİ EDECEĞİZ DEDİLER BİR ŞEY YAPMADILAR”

Diğer yandan, kayısı üretiminin zirai dondan etkilenmesi üzerine mağdur olan üreticilerin sorunlarını Meclis’te çok kez gündeme getirdiklerini dile getiren Dedeoğlu, ancak hükümetin söz vermesine karşın birşey yapmadığını savundu. Dedeoğlu, şunları söyledi: “Bu hükümetin bu ülkeye yapmış olduğu en büyük ekonomik bir kriz, ekonomik bir sıkıntı, işte Malatya ile Kahramanmaraşımızın en büyük ortak özelliklerinden bir tanesi de kayısı problemi, TBMM’de çırpındık. Geçtiğimiz dönemde bu don olaylarını hakikaten gündeme çok getirdim. Bu bölgenin insanı yalnız kayısı ile değil. Ceviz konusunda, badem konusunda mağdur oldular. Özellikle de bizim Malatya ile beraber en yakın sınır komşusu Elbistan Çağlayancerit bölgemizde maalesef ki bir yılımızın geçim kaynağı olan kayısı, ceviz ve bademden çok mağdur olduk. Don olayından dolayı bu hükümet söz verdi. Bunlar ‘mağdurlukları mutlaka telafi edeceğiz’ dedi. Şu ana kadar da hiç bir şey yapmadılar. Dedik ki madem bu Zararlar karşılanmadı, geciktirdiniz. Ne yaptığınızı da söylemiyorsunuz. Hiç olmasa bankalara olan borçları tarım krediye olan borçlara bir ötelenme yapılsın, bu sezon için gübre fiyatlarında veya mazotta bu bölgede mağdur olanlara, çiftçilerimize bir iyilik düşünsün, şu anda bunu da gündeme getirmediler. Ağızlarına bile almıyorlar.”

“SAYIMINDAN BİLGİSAYARA GİRİŞİNE KADAR OYLARI DİKKATLE İZLEYİN”

“Fakiri daha fakir kendi yandaşlarını, zenginlerini daha zengin bir hale getirdiler” diyen Dedeoğlu, “Aradaki mesafeyi açtılar. Fakiri daha fakir yaptılar. Devlete muhtaç olsun. Oduna, kömüre, makarnaya, nohuta, fasulyeye muhtaç olsun. Bunu uyguladılar. Ve buna da devam ediyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin para ile pulla hiçbir işi yok, bize milletin sevgisi yeter. Bize bayrak sevgisi yeter. Bunlarla bizi kandıramazlar. Bu ülkeyi nereye götürdüklerini, uçurumun ucundan nasıl yuvarladıklarını, evet uçurumun ucunda değil uçurumun ucundan nasıl yuvarladılar. Şimdi hep beraber göreceğiz. 7 Haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinden sonra Allah nasip edecek Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı ile beraber bu yaptıklarının hesaplarını tek tek verecekler. 7 Haziran’da Türkiye’ye sahip çıkmak için sandığa gidilmelidir. Sandığa gidildikten sonra sayımından bilgisayara girişine kadar oyları dikkatle izleyin. Çünkü bu oylar çalınıyor. Çalmaya alıştılar. Bunların bu kadar oyu yok” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş “Ramazan ayı fırsata dönüştürülmeli…”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı yazılı açıklamada, insanların hayatına sayısız güzellikler katan ramazan ayının, kalplerde, evlerde ve yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturduğunu belirtti. Ramazan ayında yapılan zekat, fitre, ikram, infak ve sadaka gibi ibadetlerle, Müslümanlar arasında paylaşma ve dayanışma bilincinin güçlendiğine, kardeşlik ve dostluk duygularının daha da pekiştiğine dikkati çeken Erbaş, "Merhametin, sekinetin ve bereketin yeryüzüne sağanak misali indirildiği ramazan ayı, bizleri hayatın gündelik meşgalelerinden bir nebze olsun uzaklaştırıp kendi ruh dünyamıza yöneltmekte, bizlere sabır, şükür, kanaat ve ilahi takdire teslimiyet hususunda güçlü bir irade eğitimi sağlamaktadır." ifadelerini kulland…

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa İl il imsakiye Diyanet imsak – iftar saatleri

Ramazan ayı geldi. Mübarek ay boyunca İslam dünyasının gündemindeki konu ise illerin imsak ve iftar saatleri oluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ise Ramazan başlamadan hemen önce 2021 imsakiyeyi paylaşmıştı. 2020 yılında koronavirüs gölgesinde geçen oruç ayı, 2021 yılında da aynı zorlukla geçecek gibi duruyor.  İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ  Her yıl heyecanla beklenen Ramazan ayı 2021 yılında da coşkuyla idrak edilecek. Ramazan 13 Nisan Salı günü başlıyor. İslam alemi 8 Mayıs günü ise Kadir Gecesi'ni karşılayacak. İŞTE İL İL İMSAKİYE TIKLAYIN …

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl’in valisine sondakika ‘Ramazan’ genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Ayı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgede, mübarek Ramazan ayında, öteden beri uygulanması nedeniyle geleneksel hale gelen bazı davranış, etkinlik ve uygulamalar toplumsal hareketliliği artırdığından salgınla mücadele ve toplum sağlığı açısından risk oluşturacağı belirtildi. Bu çerçevede, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü kılınacak ilk teravihle beraber idrak edilecek Ramazan ayında alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı: 1. Vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Bu noktada son dönemlerde salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususu da göz önünd…

MHP’li Belediye’den Ramazan pidesine zam yok açıklaması

YESAŞ’TA EKMEĞE ve PİDEYE ZAM YOK! Kalite ve gramaj farkıyla vatandaşın yanında olan Yenişehir Belediyesi YESAŞ Ekmek Sanayii Yönetimi, geçen sene olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında ekmeğe ve pideye zam yapmama kararı aldı. 300 gram ekmek ve pide 1.75 TL’den satılacak. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, YESAŞ’ın kalite ve gramaj farkıyla ilçe halkına en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğini söyledi. “YESAŞ’ta iki yıldır ramazan ayında ekmek ve pideye zam yok” diyen Başkan Aydın, “Malum bu yılın şubat ayında iki yıldır olduğu gibi 300 gram ekmeğin 1.75 TL’den satışına devam kararı almıştık. Benzer bir kararı ramazan pidesi için de aldık. 300 gram pidenin satış fiyatı da yine 1.75 TL’den olacak” dedi. Günde 13-15 bin, yıl…

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyoruz

MHP’nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının yıldönümü sebebiyle açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘’Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i ebediyete irtihalinin 24.yıldönümünde hürmet ve rahmetle anıyoruz.’’ dedi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, bu yıl da Anıtmezar’da bir tören gerçekleştirememenin hüznünü yaşadığını belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘’Merhum Türkeş Bey, inanmış bir dava adamı, Türk devlet ve siyaset hayatına derin izler bırakmış bir mücadele insanıdır.’’ açıklamasında bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı; ‘’Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Al…

MHP Lideri Bahçeli’den Anasyasa Mahkemesi’ne HDP Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından HDP’nin Kapatılması İstemiyle Anayasa Mahkemesi’ne Açılan Davanın İadesine” ilişkin yazılı açıklama yaptı. MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 17 Mart 2021 tarihinde, HDP’nin kapatılma istemiyle hazırlanıp Anayasa Mahkemesi’ne sunulan iddianame usul eksikleri gerekçe gösterilerek anılan Başsavcılığa iade edilmiştir. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline gelen, Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası’nın ilgili maddeleri uyarınca hakkında temelli kapatılma talebi yapılan HDP, bu aşamada usul eksiklikler bahanesiyle zaman kazanmıştır.…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ