YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’li Yalçın’dan Yeniasır gazetesi yazarı Kocabıyık’a cevap

Bu haber 21 Şubat 2015 - 0:20 'de eklendi ve 516 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yeniasır gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık’ın MHP’yi hedef alan ithamlarına cevap verdi. Yalçın “Size tavsiyemiz, MHP Genel Başkanı’nın konuşmalarında yer alan cevabi nitelikteki ifadelerini ve siyasi atışmalarını cımbızla çekip köşenize taşıyacağınıza, daha yapıcı bir tavırla onun Türkiye gerçeklerini yansıtan analiz ve tespitlerini kamuoyuna aktarmanızdır. O zaman bunları beğenip beğenmediğinizi de sebepleriyle ortaya koyarak hakkınızda kafalarda oluşan istifhamları yok etmiş olursunuz” dedi.
HaberRes_40631.jpg.pagespeed.ce.MnX0Kxf4Zp
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Yeniasır gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık’ın MHP’yi hedef alan ithamlarına cevap verdi.
Yalçın, “Dün köşenizde yayımlanan yazıyı üzüntüyle okuduk. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin orta sınıf tespitiyle ilgili açıklamalarını öven 16.02.2015 tarihli yazınızdan sonra birden bire tamamen aksini yansıtan görüşler serdetmeniz, bizi şaşırttı.

Bir liderin siyasi tutumu ve Türkiye’nin meseleleriyle ilgili görüşleri hakkında fikir belirtirken yazarların mümkün mertebe objektif olmaları beklenir. Ayrıca köşe yazarlığının ve akademisyenliğin yandaşlığa indirgendiği AKP iktidarında kalemini hakkın ve hakikatin emrine veren yazarlara fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi
“Objektif değerlendirme elbette sadece övgü ya da yergi anlamına gelmemektedir. Bununla birlikte yüz seksen derece değişen beyanlar, kemal eksikliğine, fikirde kararsızlığa ve istikrarsızlığa yorulur. Sizin MHP ve onun lideri hakkında birbirini nakzeden, ifrattan tefrite giden yorumlarınız, ya tahlil yeteneği eksikliğinin veya maksatlı bir hamlenin sonucudur” diyen Yalçın, şunları söyledi: “Sizden partimizin fikirlerini ve liderimizin açıklamalarını sürekli methetmenizi beklemiyoruz. Ama bu açıklamaları tefsir ederken sebepleri hakkında da insaf ve itidal ölçülerine riayet ederek fikir serdetmenizi, mesleğinizin ve aydın olmanın bir gereği olarak görüyoruz.
Biliyorsunuz; Başbakan Ahmet Davutoğlu, ağababası ve akıl hocası Tayyip Erdoğan’ın gözüne girmek ve partisinin tabanına şirin görünmek için muhalefet liderleri hakkında ipe sapa gelmez laflar etmektedir. Son beyanlarından birinde Davutoğlu, bulunduğu makamı unutarak ” Bonzai Bahçeli ” gibi gayet seviyesiz, yakışıksız bir ifade kullanmıştır.
Sayın Bahçeli’nin kendisine yönelik bu sözlere cevap verme hakkına sahip olduğunu kimse ret ve inkar edemez. Arıca Sayın Davutoğlu’nun hakaret ve aşağılama derekesindeki ifadelerinin karşılıksız bırakılması takdir edersiniz ki hem partimizin hem de liderimizin aczine yorulur. Dahası çirkin sözün yutulması, sahibinin de cüretini arttırır.
” SİZE TAVSİYEMİZ…
Madem önceki yazınızda Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin açmazlarına dair orta sınıf tahlilini takdirle karşıladınız, hiç olmazsa Başbakan’a verdiği karşılığı da cevap hakkını kullanmak veya en azından söz sahibinin ağzının payını vermek olarak değerlendirebilirdiniz.
Ne yazık ki siz böyle yapmadığınız gibi Sayın Bahçeli’yi abuk sabuk laflar etmekle suçladınız. Eğer Sayın Bahçeli’nin tavır ve siyasi görüşlerine objektif nazarlarla baksaydınız, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na cevap verdiği günkü sözlerinde çok sayıda önemli analizleri görebilirdiniz.
Ama siz ani bir dönüş ve revizyonizmle Sayın Bahçeli’yi seviyesiz bir üslupla eleştirmeyi seçtiniz. Bu tutumunuz, sizin Sayın Bahçeli hakkındaki önceki değerlendirmelerinizin ne kadar samimiyetsiz ve sathi olduğunu ortaya koyuyor. Eğer bir siyasi liderin rakibinden gelen yakışıksız tenkitlere sessiz kalmaması abuk sabuk oluyorsa, siz başta Kaçak Saray mukimi olmak üzere AKP’yi 13 yıldır yönetenlerin sözlerinde binlerce abuk sabuk ifade bulursunuz.
Size tavsiyemiz, MHP Genel Başkanının konuşmalarında yer alan cevabi nitelikteki ifadelerini ve siyasi atışmalarını cımbızla çekip köşenize taşıyacağınıza, daha yapıcı bir tavırla onun Türkiye gerçeklerini yansıtan analiz ve tespitlerini kamuoyuna aktarmanızdır. O zaman bunları beğenip beğenmediğinizi de sebepleriyle ortaya koyarak hakkınızda kafalarda oluşan istifhamları yok etmiş olursunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.