GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

OKTAY VURAL : MİLLETİ ALDATIP KANDIRMAYIN

Bu haber 19 Şubat 2015 - 2:51 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Oktay Vural, “Milleti aldatıp kandırmayın. Yandaş candaş gazeteler, medyalar, milleti aldatıp kandırmayın. Molotofsa molotof, bilyeyse, sapansa sapan, elinizi tutan kim var? PKK terör örgütünün silahlarıyla birlikte kalmasını meşrulaştıracaksınız, Peşmergeyi PKK terör örgütüne destek için ağır silahlarla göndereceksiniz, ABD’nin silah dağıtmasına izin vereceksiniz, kamu düzeni için PKK ve Kandil’den, İmralı’dan medet umacaksınız, hangi utanmazlıkla kalkıp siz hangi yüzle kalkıp terör ve şiddet eylemleriyle mücadele etmek için bu kanunu getireceğiz diyeceksiniz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Oktay Vural, “Ey Davutoğlu; hodri meydan sana. Eğer sen molotoftan bonzaiden bahsederek bu kanunu pazarlıyorsan, sizde bir gram siyaset namusu varsa, bu bonzai molotofla ilgili düzenlemeler konusunu ayırın onlarla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu düzenlemelerle ilgili tavrını açık ve net bir şekilde ortaya koyar. Milleti niye kandırıyorsunuz?” dedi.

“TAŞ ATAN ÇOCUKLARI SERBEST BIRAKTIRAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?”

Oktay Vural, “Bugüne kadar terör örgütleriyle mücadele yerine müzakereyi ön plana alanlar, PKK terör örgütünün asayiş birimleri kurulmasına izin verenler, PKK terör örgütünün mahkeme kurmasına izin verenler, operasyon yapma yetkisini almak suretiyle operasyon yapmamaları talimatları verenler, TSK’yı iç güvenlikten çıkartanlar, yavuklusundan mektup bekler gibi Kandil’den mektup bekleyen ey serok Ahmet; hodri meydan size. Milleti aldatıp kandırmayın. Yandaş candaş gazeteler, medyalar, milleti aldatıp kandırmayın. Molotofsa molotof, bilyeyse, sapansa sapan, elinizi tutan kim var? PKK terör örgütünün silahlarıyla birlikte kalmasını meşrulaştıracaksınız, Peşmergeyi PKK terör örgütüne destek için ağır silahlarla göndereceksiniz, ABD’nin silah dağıtmasına izin vereceksiniz, kamu düzeni için PKK ve Kandil’den, İmralı’dan medet umacaksınız, hangi utanmazlıkla kalkıp siz hangi yüzle kalkıp terör ve şiddet eylemleriyle mücadele etmek için bu kanunu getireceğiz diyeceksiniz. Taş atan çocukları serbest bıraktıran siz değil misiniz? Yasa dışı örgüt sembollerini suç olmaktan çıkartan siz değil misiniz? Ne kadar utanç vericidir ki 15 Şubat’ta terörist başı için yürüyüş düzenleme hükümetin izni ile oldu. Düşünün bir terör örgütü, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum bir terörist için devlet gösteri yapılmasına izin veriliyor. Siz hangi yüzle kalkıp bunlarla ilgili hususlarda adım atmayanlar, AKP ile PKK ve HDP paralel yapılanmasıyla siz kalkıp bu tezgahları milletin önüne farklı göstereceksiniz. Bu ne yüzsüzlüktür ya.”

“AL BİRİNİ VUR ÖTEKİSİNE”

Oktay Vural, “Cumhuriyet savcısına ait yetkilerin valilere verilmesine, valiye ait yetkilerin kolluk amirlerine, kolluğun yetkilerinin de genişletilmesine yönelik olarak bir keyfi korku devleti, olağanüstü hal uygulamasına karşı biz tavrımızı ortaya koyuyoruz. Bizim tavrımız özgürlüklerdir. Sapanla uğraşıyorum diyorsun, kaleşnikofa izin veriyorsun. Poşuyla uğraşayım diyorsun PKK terör örgütünün ele başını lehinde gösteri yapılmasına izin veriyorsun. Bu ne utanmazlıktır ya. Millete yalanı pazarlayın, bu tasarı açıkçası AKP ile PKK ve HDP arasında yürütülen pazarlıkların bir tasarısıdır. Müzakerenin bir tasarısıdır. Bu tasarı İmralı ile müzakere edilmiştir, HDP ile müzakere edilmiştir. Bu tasarıdaki itirazlarımız konusunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bizimle hiç bir görüşmesi yapılmamıştır. O bakımdan bu tasarı açıkçası istihbari dinlemelerin önünü açmak, muhaberat devleti oluşturmak, önleme yakalaması adı altında herkesi potansiyel bir suçlu, makul bir şüpheli olarak görüp, bunları toplumdan uzaklaştırmaya ve sindirmeye yönelik bir korku devletinin unsurudur. Bu tasarı PKK’ya KCK paralel devletini oluşturmak, kendisine de başkanlık sistemi adı altında despot bir yönetimi sağlamak amacıyla azırlanmış bir diktatörlüğe geçiş yasasıdır. Al birini vur ötekisine. Silahı meşrulaştıranlar, silahın gölgesinde siyaset yapanlarla, silahla müzakere ederek millete korku salmak isteyen AKP’nin paralelinin hazırladığı bir tasarıdır” diye konuştu.

“BU SARAYIN PARLAMENTOSU DEĞİL, BU MİLLETİN PARLAMENTOSU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kanun konusunda Meclis’e talimat gönderdiğini ifade eden Vural, “Sen kimsin ya? Sen milletin üstünde misin? Milletin egemenliğini Türkiye Büyük Millet Meclisi kullanır. Sen ancak önüne gelen iş ile ilgili kullanırsın. Ama Cumhurbaşkanı yaptığı toplantılarla yok şu yasa çıkmalı yok bu bilmem ne yapmalı diyerek AKP’yi yönetiyor, yönlendiriyor ve Meclis’e talimat veriyor. Böyle bir şey olabilir mi ya? Sen sultan mısın? Meşruti monarşi mi burası ya? Bu majestelerinin parlamentosu değil, bu sarayın parlamentosu değil, bu milletin parlamentosu” dedi.

“SERAP’I YAKANLAR CEZA ALMAMIŞ GİBİ HAVA OLUŞTURUYORLAR”

Oktay Vural, “Sayın Cumhurbaşkanı kalkıp diyor ki ‘Molotof atılması ile şehit olan Serap kızımızı bir kenara koyamayız’… Peki sana soruyorum; Serap’ı yakanlar hapiste değil mi? Kamuoyuna sanki Serap’ı yakanlar ceza almamış gibi hava oluşturuyorlar. Serap’ı yakanlar hapiste. Peki ben sana soruyorum; bu Serap’ı yakanlardan birisi MİT görevlisi, peki bu görevi kim verdi? Sen mi verdin? Bir devlet kurumuyla ilişkili birisinin bu terör eylemlerine girmesi karşısında, bir MİT görevlisi olması karşısında ne düşünüyorsun?” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.