ÇOCUK SESLERİ

Ahmet URFALI

Başkanlık Divanı, MYK üyelerinin özgür iradesi ile belirlendi

Bu haber 27 Mart 2015 - 1:41 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

MHP 11’ci büyük kurultayın ardından Başkanlık Divanını da belirledi. Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplanan yeni Merkez Yürütme Kurulu yeni parti yönetiminin kimlerden oluşacağına kendi iradesiyle karar verdi. Bahçeli, hiçbir aday çıkarmadı ve seçimi tamamen MYK üyelerinin kararına bıraktı.

HaberRes_41255.jpg.pagespeed.ce.jkpWkL_7e1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni seçilen MYK ve MDK üyeleriyle Anıtkabir ile Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti. Anıtkabir ziyaretinin ardından Alparslan Türkeş’in mezarına geçen Bahçeli ve beraberindekiler, mezara kırmızı ve beyaz karanfiller bırakarak, dua etti. Türkeş’in mezarına makam arabası yerine parti otobüsüyle gelen Bahçeli, MHP Genel Merkezi önünde yeni MYK ve MDK üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

 

 

 Başkanlık Divanı Seçimi

Ziyaretlerin ardından 11. Olağan Büyük Kurultay’da seçilen ve 75 kişiden oluşan yeni MYK, Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı.

Bahçeli’nin konuşmasının ardından, Genel Başkan Yardımcıları ile Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarından oluşan 15 kişilik Başkanlık Divanı için seçime geçildi.

Seçim için MYK toplantısının yapıldığı salona 3 sandık kuruldu. MYK üyeleri Başkanlık Divanında bulunması istedikleri 15 kişinin isimlerini tek tek yazarak oylarını kullandılar.

 

Yeni Seçilen Başkanlık Divanı Şu Şekilde

 

Genel Başkan Yardımcıları

Ahmet Kenan Tanrıkulu

Atila Kaya

Celal Adan

Edip Semih Yalçın

Emin Haluk Ayhan

Mevlüt Karakaya

Oktay Öztürk

Ruhsar Demirel

Sadir Durmaz

Şefkat Çetin

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Zühal Topcu

 

Genel Sekreter

İsmet Büyükataman

 

Genel Sekreter Yardımcıları

Mustafa Kalaycı

Mustafa Hidayet Vahapoğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments