ÖN YARGI

Zeliha Alkan

“Biz doğadaki fidanı sevdik, siz Hakan Fidanı”

Bu haber 13 Mart 2015 - 17:18 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

MHP  İstanbul İl Başkanlığı İstinye arazisinin satışa çıktığı ihaleyi protesto etti.MHP İstanbul İl Başkanlığı ihaleden yarım saat önce Genel Müdürlük binası önünde toplandı. Grubun elinde “İstanbul işgal altında” “Yeşil alanlar ranta kurban edilemez” “Doların değil, doğanın yeşili” “MHP Yeşil alanlara sahip çıkıyor” “Biz doğadaki fidanı sevdik” siz “Hakan Fidanı” yazılı dövizler vardı.

 

İstanbul Emirgan Korusuna komşu İstinye sırtlarında bulunan boğaza nazır 158 bin metrekarelik alan Emlak Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı tarafından 1 milyar 500 milyon 522 bin liraya satın alındı. Çok tartışılan ve AVM yapılacağı söylenen arazi Mart ayında ihaleye çıktı. 3 Mart’taki ilk ihaleye 8 firma katıldı en yüksek 1 milyar 224 milyon lira Akay Tekstil ile ortak ihaleye giren UCC firması verdi..  Satış toplam geliri için en yüksek teklifi ise Tahincioğlu Gayrimenkul verdi. Tahincioğlu, satış toplam geliri için 3 milyar lira önermişti.

İstinye Arazisi için ikinci ihale Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Ataşehir’de bulunan Genel Müdürlük binasında yapıldı. Açık arttırma usulü yapılan ihale öncesinde bina önünde de protesto gösterisi vardı.

 

MHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI İSTİNYE İHALESİNİ PROTESTO ETTİ

MHP İstanbul İl Başkanlığı ihaleden yarım saat önce Genel Müdürlük binası önünde toplandı. Grubun elinde  “İstanbul işgal altında” “Yeşil alanlar ranta kurban edilemez” “Doların değil doğanın yeşili” “MHP Yeşil alanlara sahip çıkıyor” “Biz doğadaki fidanı sevdik” siz “Hakan Fidanı” yazılı dövizler vardı.

Daha önce de İstinye’deki alana ağaçlar diken ve Boğazın Silüetine sahip çıkıyoruz diyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş bina önünde basın açıklaması yaptı.

Karataş, “Bugün burada Emlak Konut Gyo Genel Merkezinde bulunmamızın ana sebebi 1 ay önce Emirgan Korosunun Arka bahçesi olarak bildiğimiz İstinye Bayırı’ndaki arazinin imara açılması ile ilgilidir. İstinye Bayırı’ndaki Araziyi bizler İstanbul’in incisi yani boğazın incisi olarak son incisi olarak görmekteyiz. Ve istanbulda yaşayan insanların oksijen alanı son oksijen alanı olarak oraları görmekteyiz.”dedi.

 

“SİLAHLARI İLE GİTTİLER SERMAYELERİ İLE GERİ GELDİLER!”

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, AKP’nin iktidarlığından bu yana İstanbul’un adeta işgal altına alındığını söyledi..

Karataş,” 1923 ‘ten 2002’ye kadar olan yıllar arasında 11 bin dönüm arazi satılmış yabancılara 2002 -2015 yılları arasında da 90 Milyon metrekare arazi yabancılara peşkeş çekilmiştir. Bugün Türkiyemizde son 2 yılda yabancılara 2013 yılında 12 bin, 2014 yılında da 19 bin tane konut sattılar. Ülkemizde 1920lerde İstanbul’u işgal edenlerin terkettikleri dönemlerde silahları ile terkedenler sermayeleri ile ülkemize geri dönmüşlerdir.”açıklaması yaptı..

 “BİZ DOĞADAKİ FİDANI ONLAR HAKAN FİDANI SEVİYOR”

MHP İstanbul İl Başkanı, “Bugün burada 1994 yılında İstanbul’da yerelde iktidar olan AKP zihniyeti 21 yıldır İstanbul silueti nde ne kadar zarar verdiğini hep birlikte görmekteyiz. İstanbul yaşanılırlıktan çıkmıştır. istanbulda refüjler arasında ki yeşillendirmeyi, çiçeklendirmeyi ağaçlandırmayı, orman kıyımı ile eş görüyorlar. biz yeşile karşı olduklarını,yeşili sadece dolarda gördüklerini çevre güzelliğinde bir yeşil görmediklerini ifade ediyoruz Fidanıda biz doğanın güzelliği olarak görürken bunlar hakan fidanın fidanı olarak görmekteler.” Dedi.

“HÜKÜMETİ UYARIYORUZ”

Mehmet Bülent Karataş,”Bugün hükümeti uyarıyoruz  ihalenin gerçekleşmemesini istiyoruz. Yabancı sermayelerin ülkemizden artık el çekmesini istiyoruz. Bugün bankalar yabancıların eline verilmiş, Ülke ekonomisini istedikleri şekle sokmakta, sürüklemektedirler. Hisseleri istedikleri şekilde spekülatörler aracılığı ile indirip çıkartıyorlar. Dolarlar yabancı bankaların “Türkiye’de zarar ettik efendim HSBC çekileceğiz demesiyle dolar yükseliyor. Ekonomi krize girmektedir. Biz burada Türk halkını da bilinçlendirmek bilgilendirmek adına  bulunuyoruz. Biz İstanbul’un avukatıyız. Bu ülkede artık haksızlıkların adaletsizliklerin kalkmasını istiyoruz.” Dedi.

 

“BOŞ BULDUKLARI ARAZİLERİ RANTA DÖNÜŞTÜRÜYORLAR”

MHP İstanbul İl Başkanı ihalesi yapılan İstinye’deki arazinin ilk olmadığının altını çizdi “4 bin tane imar çıkarttılar. Bu çıkardıkları imarlar İstanbul’ un can damarlarıydı, oksijen alanlarıydı. Bunların biri Kartal Cevizli’ deki Tekel arazisidir. Bir tanesi Unkapanı ndaki tekel binasıdir. Bir diğeri Zorlu Center’in yapıldığı Zincirlikuyu da bir diğeri Kavacık’ta köprünün ayağında karayolları ikmal arazileridir. Bunlar boş buldukları arazileri park ve bahçeler yapacaklarına vatandaşın kullanım alanı yapacaklarına ranta döndürmektedirler. Artık yeter doymaları gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’yi soydular soğana çevirdiler. 17 / 25 Aralıkta ülkede yapmış oldukları yolsuzluklar her şekilde ortadadır. İmar Yolsuzluklarıyla da her şey ortaya çıkmıştır” açıklaması yaptı.

“ŞEHİT KANIYLA SULANAN BU TOPRAKLAR SATILACAK META DEĞİLDİR”

Karataş, “Türk Milletinin uyanık olması gerektiğine inanıyoruz. Artık bu toprakların bir vatan parçası olduğunu bilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Bunlar gerçi vatan topraklarını arazi olarak görmekteler. Kupon arazi olarak görmekteler ,hazinenin yeri olarak görmekteler.

Son olayda Süleyman Şah’ta yaşadık. oradaki toprağı getirdik buraya diyorlar vatan toprakları kanla alınmıştır. Sınırları da kanla çizilmiştir. Bu topraklar para ile alınan satılan bir meta değildir. Onun için bunların vatan şuurunda olmasını istiyoruz. İnşallah vatan şuurunda olmayanlar için istanbul’da yaşayan hemşehrilerimizle birlikte bunları buradan uyarıyaruz zaten uyarılarımıza kulak asmadıklarını biliyoruz ama uyarıyoruz Türk Millet 7 Haziranda sandıkta bunları uyaracak ve cezalandıracaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.