GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Çelik gibi bir ülkücü meclis yolunda

Bu haber 19 Mart 2015 - 16:39 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta ülkücü hareketin gür sesini mecliste temsil etme yarışında Karadeniz Ereğli teşkilatının tanınmış simalarından Ercan Yalçın 7 Haziran Genel Seçimleri’nde aday olmak için MHP Genel Merkezi’nde adaylık müracaatını yaptı.

Ercan Yalçın’ı tanıyalım:

30 Ağustos 1972 yılında Elazığ’da doğan Ercan YALÇIN, 1990 yılında Elazığ Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1996-2001 yıllarında SSK Dışkapı Hastanesinde Genel Cerrahi dalında ihtisas yaptı.

 2002-2004 yılları arasında Artvin Arhavi SSK Hastanesi’nde; 2004-2006 yılları arasında Artvin Borçka SSK Hastanesi’nde  genel cerrahi uzmanı ve başhekim yardımcısı olarak görev yaptı.

2006 yılında kamu görevinden istifa ederek, Kdz.Ereğli’de özel bir hastanede genel cerrahi uzmanı ve başhekim olarak görev yapmaktı. Halen Bu görevleri sürdürmektedir.

Tıp Fakültesi eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi’nde Ülkücü Hareketin bir neferi olarak, Tıp Fakültesi ve merkez öğrenci yurdu yapılanmasında görev ve sorumluluklar aldı. Çeşitli seminer ve faaliyetlerde aktif görevler üstlendi.

Kamu görevinden istifa ettikten sonra MHP’ye üye olarak siyasi yaşamını sürdürdü. 2014 Yerel seçimlerinde MHP Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Ercan Yalçın, 2015’te yapılan ilçe kongresinde MHP Kdz.Ereğli İlçe yönetimine seçildi.

Türkiye’nin bir uçuruma sürüklendiğini gören her ülkücü gibi, sorumluluk duygusuyla hareket eden Ercan YALÇIN, ülkücü camianın talepleri doğrultusunda, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı oldu.

Ercan YALÇIN’ın Neden Aday Adayı olduğunu: 

“iktidarda ki 12. yılını tamamlayan AKP hükümeti yolsuzluk ve yoksulluğu engelleyeceği, sağlıkta reform yapacağını, terör sorununu çözeceğini vaat ederek iktidar olmuş ancak gelinen bugün ki noktada GSMH altı kat artmışken işsizlik ve kişi başına düşen milli gelir artmamış, cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu gözler önünde somut bir şekilde cereyan etmiş, sağlıkta ki reform hizmetin paralı ve kalitesiz olarak sunulması ile neticelenmiş, bebek katili apo ‘sayın öcalan ‘ ve ‘barış elçisi’ hüviyetine bürünerek; ülkemiz bölünme noktasına getirilmiştir.

Ülkemizin daha büyük ve dönüşümsüz hasarlar almadan iktidar emanetinin MHP tarafından  devir alınması zorunlu hale gelmiş, Yüce Türk Milleti bu beklenti içerisine girmiştir. 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde iktidarı devralacak  MHP kadrosu içerisinde yer almak ve bu doğrultuda faaliyetler de bulunmak üzere karar aldım.

Bölgemin en önemli sorunlarından olan işsizlik ile ilgili mücadele de TTK nin optimum kapasitede de çalışacak işçi sayısına kavuşturulması yıllık kömür ihtiyacımızın en az 5 milyon tonunun ilk etapta bölgemizden çıkarılması yönünde faaliyet göstermesi doğrultusunda fizibilite ve çalışmalar yapılması gerektiğini düşünmekteyim.

Ayrıca Ereğli Demir Çelik Fabrikasının (ERDEMİR) merkezi yönetiminin önceden olduğu gibi ilçeye taşınması yönünde bir çalışmanın demir çeliğe bağlı yan sanayi ve bölge ekonomisinin canlandıracağını müşahede etmekteyim. Bir liman kenti olan Zonguldak’ımız da durma noktasına gelmiş tersaneciliğin tekrar canlandırılması yönünde kamu ve özel sektör desteğini alma noktasında çalışmalar yapılması gerektiğini düşünmekteyim.” cümleleri ile ifade ediyor.

ercan-yalçın

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.