MHP İL BAŞKANI: EMİNE ERDOĞAN DEVLET BÜYÜĞÜ MÜDÜR?

Bu haber 28 Mart 2015 - 2:02 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

DENİZLİ’deki MHP İl Başkanı Yasin Öztürk, Orman Bölge Müdürlüğü’ne Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı kurmak için başvurduklarını, ancak yol kenarına hatıra ormanı kurulamayacağı gerekçesiyle taleplerinin reddedildiğini söyledi.

mhp_turkes_devlet_buyugu_degil_de_emine_erdogan_mi_devlet_buyugu_h52913

Öztürk, “Bir hafta önce Bozkurt’ta Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı, dün de Şahin Tepesi’ni Bereket Ormanı adı altında Emine Erdoğan Anı Ormanı tahsis edilmiştir.
Alparslan Türkeş devlet büyüğü değil de Emine Erdoğan devlet büyüğü müdür?” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Orman Haftası’nda Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu hariç tüm orman çalışanlarının haftasını kutladıklarını söyledi.
Türkiye’nin orman varlığının artırılmasında halkın katılımının sağlanması ve halka ağaç ve orman sevgisi aşılamanın her ormancının üzerine düşen vazife olduğunu belirten Öztürk, “MHP İl Teşkilatı olarak Türk ve devlet büyüklerinden Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle 4 Nisan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı kurmak için 6 gün önce Orman Bölge Müdürlüğü’ne başvurduk.
Bölge Müdürü dilekçemizden 5 gün sonra dün gelen bir emri göstererek yol kenarlarına hatıra ormanı kurulamayacağını yazılı olarak bize bildirdi” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Denizli’ye gelişi nedeniyle Bozkurt’ta 5 hektarlık alana Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı, dün de Cumhurbaşkanı Emine Erdoğan’ın himayelerinde Şahin Tepesi mevkisine 10 hektarlık alana Bereket Ormanı tahsis edildiğini söyleyen MHP İl Başkanı Yasin Öztürk, “Yapılan açıklamada Orman Genel Müdürlüğü’nün Türk Büyüklerine Hatıra Ormanı emri gereğince Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı tahsis ettikleri belirtilmiştir.
Alparslan Türkeş devlet büyüğü değil de Emine Erdoğan devlet büyüğü müdür? Orman Bölge Müdürü’ne soruyorum? Kendisine Türküm demekten imtina eden bir kişi nasıl Türk büyüğü oluyor? Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı, Emine Erdoğan katkılı Bereket Hatıra Ormanı yol kenarı değil midir? Yönetmelikleri o ormanlar için neden kullanmamıştır” dedi.

Keyfi ve partizanca uygulama yapıldığını ve durumu şiddetle kınadıklarını öne süren MHP İl Başkanı Öztürk,, “Orman Bölge Müdürü AKP’nin milletvekili adayı mıdır, yoksa AKP’nin müdürü müdür? Gün olur devran döner. Devran döndüğünde senin gibilerden değil Orman Bölge Müdürü, orman bekçisi bile olmayacaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments