SEVİM: “MHP İKTİDARA YÜRÜYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatının haftalık basın toplantısında gündem, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek genel seçimler oldu

MHP’nin 1999 yılında il genelinde yüzde 28 oy alırken 2014 yerel seçimlerinde yüzde 30.5 oy aldığına dikkat çeken Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim, Haziran ayında bu oyun çok daha üstüne çıkacaklarını söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısı dün parti binasında gerçekleştirildi. Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim ve Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kahveci gündemi değerlendirerek, medya mensuplarının sorularını yanıtladılar.

HERKESE ÖRNEK OLDUK

MHP’nin Afyonkarahisar’da şu ana kadar 12 Milletvekili aday adayının tanıtımının yapıldığını söyleyen İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim 5 aday adayının da önümüzdeki günlerde tanıtım toplantısının gerçekleştirileceğini ifade etti. MHP’nin aday adayı tanıtım toplantılarında tüm siyasi partilere örnek olduğunu ifade eden Sevim, “Planlanmış bir çalışma olmamasına rağmen aday adaylarımızın tanıtım toplantılarına diğer aday adayı arkadaşlarımızda katıldı. Birbirlerine hem destek verirken hem de birlik mesajı verilmiş oldu. BU örnek tablo tüm siyasi partiler tarafından takdirle karşılanmıştır. Bizde aday adaylarımızın bu güzel davranışları nedeniyle kutluyoruz” dedi.

HEPSİ DE KIYMETLİ İNSANLAR

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylarının nitelikli ve değerli insanlar olduğuna değinen Sevim, “Partimiz sadece fazla kişi olsun mantığıyla asla hareket etmemiştir. Ülkemizin geleceğine yön vermek isteyen birbirinden kıymetli dava arkadaşlarımız milletvekili aday adayı olmuşlardır. Aday adayı arkadaşlarımız aday gösterilseler de gösterilmeseler de birlik içinde olacaklarını ve adayları sonuna kadar destekleyeceklerini beyan ettiler. MHP’de sen-ben kavgası yaşanmayacaktır. Tüm aday adaylarının tek derdi ülkemiz, milletimiz ve vatandır” dedi.

BİLGE LİDERİMİZİN ARKASINDAYIZ

MHP’nin 21 Mart’ta gerçekleştireceği büyük kongre hakkında bilgi veren Teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı Ahmet Kahveci ise, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi. Tarihi bir kongre gerçekleştireceklerini söyleyen Kahveci, “MHP Türkiye’nin yüz akıdır. Genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanıyoruz. 21 Mart’ta gerçekleştirilecek kongre sıradan bir kongre değildir. Tarihini özellikle 21 Mart’a aldık. Çünkü 21 Mart Nevruz Bayramıdır. Türk’ün Ergenekon’dan çıkışını simgeler. Bu güzel günde Genel Başkanımızın arkasında dimdik duracağız” dedi.

TERÖRİSTİN MESAJINI OKUYACAKLAR

21 Mart Nevruz Bayramı’nda Diyarbakır’da terörist başı Apo’nun mesajının okunacağına dikkat çeken Kahveci, “Birkaç haftadır 21 Mart’ta bölücü başı hainin tele konferans yoluyla mesajının okunacağı iddia ediliyor. Hükümet ise bu olayları sadece seyretmekle yetiniyor. 21 Mart’ta biz ise bu ülkenin asla bölünmeyeceğini göstermek için Ankara’da en az 1 milyon kişinin katılacağı bir kongreyle gerekli mesajı bölücülere ve dünyaya bir kez daha göstereceğiz” dedi.

KENDİNİ BİLMEZLERİN İŞİ

Bir medya mensubunun “MHP aday adaylarının afişleri yırtılıyor” sorusuna yanıt veren Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim, “Bu olay seçimlerde sıkça yaşanan bir olaydır. Maalesef afişleri yırtan kişileri tespit edemiyoruz. Kendini bilmez birkaç kişinin menfur işi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

TEŞKİLATLAR BELİRLEYECEK

Bir medya mensubunun “MHP’de Milletvekili aday sıralaması nasıl olacak” şeklinde sorusuna yanıt veren Sevim, “tüm teşkilat üyelerimizin fikirleri alınacaktır. Genel Merkezimiz sıralamaya destek verecektir. Ancak tüm aday adayları birbirinden kıymetlidir. Bizim için 1. Sıra ne kadar önemliyse 5. Sıra da o kadar önemlidir. MHP’nin 3 milletvekili çıkaracağı söyleniyor. Biz bunu yeterli olarak görmüyoruz. Hedefi en yüksekte tutuyoruz. Halkımızın bize destek vereceğine inanıyoruz” dedi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.