DOLAR
8,2993
EURO
10,1192
ALTIN
490,09
BIST
1.453
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

AKP’LİLERİN ÇOCUKLARINA SINAVSIZ İŞ, HALKA İŞSİZLİK REVA MI?

AKP’LİLERİN ÇOCUKLARINA SINAVSIZ İŞ, HALKA İŞSİZLİK REVA MI?
18.04.2015
0
A+
A-

Aydın, “Soruyorum herkese; o yoldan dolanarak benim işsiz gencimizin hakkını gasp etmek kul hakkı değil mi?” diye sordu.

MHP Trabzon Milletvekili ve adayı Koray Aydın, diğer adaylarla partisinin Ortahisar İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış törenine katıldı.
Aydın, burada yaptığı konuşmada, iktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. AKP üst yönetiminin çocukları, yakınları ve yandaşlarının devlet dairelerine sınavsız nasıl yerleştirildiğinin ortaya çıktığına işaret eden Aydın, “AKP üst yönetimin kaymak takımının çocuklarının, yandaşlarının, etrafında olanların şeytanın bile aklına gelmeyen yöntemlerle nasıl devlet dairelerine yerleştirildiği, nasıl kaçamak gizli yollardan dolanarak bu memleketin işsiz evlatlarının hakkının, hukukunun çiğnendiğini hep beraber görüyor, izliyoruz. Soruyorum herkese; o yoldan dolanarak benim işsiz gencimizin hakkını gasp etmek kul hakkı değil mi?” diye sordu.
“DAVUTOĞLU’NUN YERİNDE OLMAK İSTEMEM”
Erdoğan’ın ülkeyi tek başına yönetmek için her yere göz diktiğini ifade eden MHP’li Aydın, şunları söyledi:
“Bu nasıl bir iştah, nasıl bir heves. Bu millet Erdoğan’ı sevdi, ona 3 defa Başbakanlık verdi. Aynı sevdiği insana Cumhurbaşkanlığı makamını verdi. Bu nasıl bir hırs. Cumhurbaşkanlığı makamında otururken TBMM’de, tarafsız olacağına namusu, şerefi üzerine yemin edip, daha TBMM’den çıkar çıkmaz namusu ve şerefi üzerine yaptığı yemini unutarak bugün hem Başbakanlığı, hem Cumhurbaşkanlığı’nı yapmaya aday; hırsı, ihtirası kabarmış..
Sanki babasının malıymış gibi hırsı ve ihtirası uğruna Türkiye’yi kutuplaşmaya, çatışmaya kilitleyerek bu milletin geleceği ile oynayan bu zihniyete dur diyecek bir harekete ihtiyaç var. Bu kabına sığmayan, hırsına yenik düşmüş yapı en büyük darbeyi de kendi partisine vuruyor. Yerine bir başbakan getirdi. Acıyorum Davutoğlu’na. Bana ‘bu dünyada kimin yerinde olmak istemezsin?’ diye sorsalar; vallahi Ahmet Davutoğlu’nun yerinde olmak istemem.
Yaramazlık yapan çocuk gibi zaman zaman kulağı çekilen, zaman zaman azarlanan, tahta önünde öğretmenin tek ayak cezası verdiği süklüm büklüm bir çocuk gibi başbakanlık koltuğunda oturup, bu milletin önünü tıkamaya hiç kimsenin hakkı yoktur.”
“TAYYİP ERDOĞAN’I YENİ YÜZÜYLE GÖRÜN”
Ülkeyi yönetenlerin bir müddet sonra güce tapınır hale geldiğini anlatan Aydın, Tayyip Erdoğan’ın da değiştiğini ifade etti. AK Parti’ye oy veren vatandaşlardan bu gerçeği görmelerini isteyen Aydın, “Bu Tayyip Erdoğan var ya, benim AKP’li kardeşlerimin tanıdığı, bildiği Tayyip Erdoğan olmaktan çıktı, değişti. Ben AKP’li kardeşlerime söylüyorum; Tayyip Erdoğan’ı bu yeni yüzüyle görün. Çünkü şeytana uydu. Yanlışa düştü, o eski Tayyip Erdoğan’ın yerinde yeller esiyor. Peki ne oldu; hırsızlık yaparken yakalandılar. Bu nasıl bir şey Allah aşkına.
Eve polis baskın yapar, kasaların içinde paralar, ayakkabı kutusu içinde paralar, elbise kutuları, çikolata paketleri içinde nakledilen paralar. O olaylar gündeme geldiğinde önce ‘montaj’ dediler. TÜBİTAK bunların montaj olmadığını, gerçek olduğunu açıkladı.
Şimdi TÜBİTAK başkanı dahil hepsini görevden aldılar. ‘Sen niye bizim hırsızlığımızı belgeli hale getirdin’ diye. Bunların hepsi milletin gözünün önünde cereyan ediyor. Ben şuna inanıyorum; AKP’ye oy veren kardeşlerim Tayyip Erdoğan’ı sevip, ona umut bağlayanlar, Tayyip Erdoğan’ın değiştiğini görmek zorunda. Bu yeni Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık gecesi evladıyla yaptığı konuşmaları AKP’ye oy veren her kardeşimin dilemesini istiyorum. Bir babanın evladını kirli ve pis işlere bulaştırması, evdeki paraların sıfırlamasını istemesinden daha acı ne olabilir?” şeklinde konuştu.
Ortaya çıkan hırsızlıkların üstünü örtebilmek için her yolun denendiğine dikkat çeken Aydın, “Valiler, emniyet müdürleri görevden alındı, hakimler, savcılar tarumar edildi. Ne uğruna; hırsızları koruma uğruna. Çıkıp da ‘Beytülmale uzanan el kızım Fatıma’nın eli de olsa o eli keserim’ diyen bir Peygamber ruhunU yaşamadılar, yapamadılar. Çünkü suçüstü yakalandılar.” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.